Statystyczny Niemiec w ciągu roku spędza w pracy 1388 godzin. Jego kolega z Polski - aż 1918! A do tego zarabia 4 x mniej!
wpis z dnia 5/01/2016

 

Zgodnie  z  najnowszym  rankingiem  OECD  -  statystyczny Polak w ciągu roku poświęca na pracę aż 1918 godzin, co daje nam 5. miejsce na świecie wśród państw zrzeszonych w OECD i 2. miejsce w UE. Dla porównania - przeciętny Niemiec spędza w pracy w ciągu roku jedynie 1388 godzin, a mimo to otrzymuje 4-krotnie wyższe wynagrodzenie od przeciętnego Polaka (mimo, iż często pracują w oddziałach tego samego przedsiębiorcy). Oto jak wygląda nowoczesny postkolonializm stosowany w praktyce.
 
      

r e k l a m y


            

W najnowszym rankingu OECD mierzącym liczbę godzin spędzonych w pracy w ciągu roku zajęliśmy 5. miejsce na świecie (wśród państw należących do OECD) oraz 2. miejsce wśród państw zrzeszonych w strukturach UE. Statystyczny Polak spędza w pracy 1918 godzin w ciągu roku. Średnia ta jest o 148 godzin wyższa od średniej wyliczonej dla wszystkich państw należących do OECD (1770 godzin na rok) i aż o 244 godziny wyższa od od średniej wyliczonej dla państw należących do UE (1674 godzin na rok).

Najmniej godzin na pracę w ciągu roku muszą poświęcać Holendrzy (1380 godzin), Niemcy (1388 godzin), Norwegowie (1408 godzin) i Duńczycy (1411 godzin). Co ciekawe - przeciętne płace w tych państwach są 3, 4-krotnie wyższe od przeciętnej płacy w Polsce. Statystyczny Polak, aby związać koniec z końcem, musi zatem pracować w skali roku o pół tysiąca godzin dłużej niż statystyczny mieszkaniec wspomnianych powyżej państw (to tak, jakby tydzień pracy w skali roku był dla Polaków o jeden dzień dłuższy). Mimo jednak, iż pracujemy znacznie dłużej, to otrzymujemy grosze w porównaniu do tego co zarobi przeciętny Niemiec, Holender, Norweg czy Duńczyk... 

Pisałem już o tym, ale nie zaszkodzi powtórzyć: 27 lat "transformacji" wykształciło w Polsce pokolenie ciężko pracujących niewolników, którzy za to, że przeciętnie spędzają w pracy o 1/4 więcej czasu niż ludzie na Zachodzie, dostają na konto - jako wynagrodzenie - 4-krotnie mniej pieniędzy.

wpis z dnia 5/01/2016

                    

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP