Rząd Orbana idzie na wojnę z Deutsche Telekom. Zrywane są wszelkie umowy. O tym raczej nie dowiesz się z "salonowych" telewizji
wpis z dnia 23/12/2015

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Węgierski rząd podjął decyzję o wypowiedzeniu wszelkich umów na dostawy usług telefonicznych i internetowych z Magyar Telekom - firmy telekomunikacyjnej należącej do koncernu Deutsche Telekom (w Polsce są właścicielami sieci T-Mobile). Powód? - Należący do Niemców Magyar Telekom zerwał wcześniej współpracę ze znanym na Węgrzech piosenkarzem Akosem Kovacsem z uwagi na jego konserwatywne poglądy. O tym polskojęzyczne telewizje salonowe raczej nie powiedzą.
 
           

r e k l a m y


            

Rzecznik rządu Viktora Orbana Zoltan Kovacs poinformował, że wszystkie ministerstwa zostały zobowiązane do zerwania umów o świadczeniu usług z Magyar Telekom - firmy telekomunikacyjnej należącej do niemieckiego koncernu Deutsche Telekom. Wszystko przez wcześniejszą decyzję operatora, zgodnie z którą zerwał on współpracę ze znanym na Węgrzech piosenkarzem Akosem Kovacsem z powodu jego konserwatywnych poglądów, z którymi się nie ukrywał. 

Politycy rządzącej na Węgrzech partii Fidesz otwartym tekstem wyjaśniali, że decyzja rządu miała bezpośredni związek z postępowaniem należącego do Niemców telekomu, który - ich zdaniem - jawnie dyskryminował Akosa z powodu jego poglądów, co jest niezgodne z węgierską konstytucją. Co ciekawe - decyzja węgierskich władz została pozytywnie odebrana przez tamtejszą opinię publiczną. Wpłynęła ona również na rynki finansowe. Akcje Magyar Telekom na giełdzie w Budapeszcie spadły o 3 proc.

Przypomnijmy - właścicielem Magyar Telekom jest Deutsche Telekom, który w Polsce kontroluje siec T-Mobile.

 

Źródło: Deutsche Telekom na Węgrzech ma kłopoty. Rząd Orbana zrywa umowy (Money.pl)

wpis z dnia 23/12/2015

             

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP