Sondażownia, która wczoraj dała Petru 31%, na 2 dni przed I turą wyborów prezydenckich dawała Komorowskiemu 40,9%, a Dudzie 26,6%
wpis z dnia 17/12/2015

foto: Adrian Grycuk (Wikipedia / CC by SA 3.0)

Wszystkie media salonowe grzały wczoraj sondaż, w którym Nowoczesna prześcignęła PiS uzyskując niemal 31 proc. poparcie. Mało kto jednak wie, że pracownia, która ten sondaż opracowała (IBRiS), na 2 dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dawała Bronisławowi Komorowskiemu 40,9 proc. głosów (w rzeczywistości dostał 33,7 proc.), a Andrzejowi Dudzie jedynie 26,6 proc. (w rzeczywistości dostał 34,7 proc.). Łączne wahnięcie w wyniku wynosiło zatem aż 15,3 proc.! Czy tym razem jest podobnie?
                          

r e k l a m y


            

Wygląda na to, że w mediach salonowych odgrywana jest akcja pt. "pompujemy Petru". Na Platformie postawili już krzyżyk, no ale ktoś musiał ją zastąpić. Zupełnie naturalnym wyborem była stworzona tuż po przegranej Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich formacja Ryszarda Petru. 

Jak tylko przekonać do tej zmiany zwykłych ludzi? Nic bardziej prostego - w ogólnopolskim przekazie medialnym podkręcamy spiralę nienawiści do PiS i Kaczyńskiego. Robimy atmosferę jakoby demokracja umierała, a swobody obywatelskie były zabierane w dotąd niespotykanym tempie. Do telewizyjnych relacji z posiedzeń rządu podkładamy muzykę z horrorów, itp. Ale to tylko jedna część planu. Drugą są sondaże publikowane na blisko cztery lata przed wyborami, w których Petru notuje wzrost poparcia o 20 proc. w ciągu jednego tylko miesiąca. 

Plan ten byłby niemal idealny, gdyby nie fakt, że w internetach nic nie ginie i ktoś, kto jest dociekliwy może sprawdzić osiągnięcia sondażowni, która jako pierwsza dała Nowoczesnej fotel lidera. Okazuje się, że Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), który ten sondaż przygotował, na 2 dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dawał Bronisławowi Komorowskiemu 40,9 proc. głosów (w rzeczywistości dostał 33,7 proc.), a Andrzejowi Dudzie jedynie 26,6 proc. (w rzeczywistości dostał 34,7 proc.). Łączne wahnięcie w wyniku wynosiło zatem aż 15,3 proc.! Coś czuję, że tym razem może być podobnie...

 

Źródło: Najnowszy sondaż IBRiS: Komorowski lekko w górę, skok Kukiza (Onet.pl)

 

wpis z dnia 17/12/2015

      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu