CIECH to nie wszystko! Rząd Tuska dużo poniżej wartości sprzedał także kopalnię Adamów! Dlaczego media milczą?!
wpis z dnia 15/12/2015

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Okazuje się, że sprzedaż Ciech-u poniżej rzeczywistej wartości to nie jedyna transakcja, jaką rząd Tuska zrealizował ze stratą dla Skarbu Państwa. Kontrolerzy NIK odkryli, że w 2012 roku ekipa PO-PSL sprzedała 85 proc. akcji przynoszącej zyski Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła wówczas 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Dlaczego media o tym milczą??!
                          

r e k l a m y


            

Kontrolerzy NIK w najnowszym raporcie na temat prywatyzacji wybranych spółek Skarbu Państwa uznali, że oprócz spółki Ciech S.A. ekipa Tuska dopuściła się niegospodarności i braku należytej dbałości o interes Skarbu Państwa również przy sprzedaży Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. Zdaniem NIK rząd PO-PSL sprzedając 85 proc. akcji KWB Adamów za 67,3 mln zł (6,60 zł/akcję), nie uwzględnił wartości księgowej tej spółki, która wynosiła wówczas 144,6 mln zł. Jakby tego było mało kontrolerzy z NIK wykazali, że KWB Adamów w chwili sprzedaży nie była spółką zadłużona, przynosiła zyski, a ponadto posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł.

Powstaje pytanie - dlaczego ogólnopolskie media w ogóle nie interesują się tym tematem? Dlaczego serwisy informacyjne o tym nie trąbią? Dlaczego nad kwestią prywatyzacji KWB Adamów, jak i Ciech-u zapadła kurtyna milczenia? Czy dlatego, że doszło tam do poważnych nieprawidłowości obciążających poprzednią ekipę rządową, która teraz "walczy o demokrację"? Czy dlatego, że transakcje te doprowadziły do powstania gigantycznych strat po stronie polskiego państwa? Czy dlatego, że informacje o tych prywatyzacjach mogłyby rzucić cień na "króla Europy", siedzącego obecnie na ciepłej posadzie w Brukseli?

Źródło: NIK o prywatyzacji wybranych spółek Skarbu Państwa (Nik.gov.pl)
Źródło: NIK negatywnie o prywatyzacji KWB Adamów (Cire.pl)

 

wpis z dnia 15/12/2015

      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu