Afera "flagowa", czyli jak medialna rzeczywistość III RP przerosła najlepszy kabaret
wpis z dnia 26/11/2015

foto: KPRM (CC1.0) / twitter.com

Mainstream oszalał, bo Beata Szydło usunęła z tła swojej konferencji prasowej flagi UE! Medialne autorytety stanęły w osłupieniu - grzmią o gigantycznym skandalu na skalę europejską, a "eksperci" uznają, że czynem tym urażono "uczucia religijne milionów Polaków"! Tymczasem premier rządu PiS zrobiła jedynie to, co zdarza się Angeli Merkel, a nieustannie praktykuje Victor Orban czy David Cameron - przemawiając do dziennikarzy na konferencjach stają oni obok flag własnego państwa. Pytam się zatem gdzie ta afera i gdzie ten skandal?
                          

r e k l a m y


            

To co się wczoraj działo w mediach głównego nurtu przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Beata Szydło postanowiła wystąpić na swojej konferencji prasowej bez tła przeplatanego flagami Unii Europejskiej. Dojrzeć można było jedynie flagi naszego kraju. Ot drobna zmiana z tych o znaczeniu symbolicznym. Bez jakiegokolwiek wpływu na bieg bieżących wydarzeń. 

Tymczasem mainstream oszalał. Z tego całkowicie symbolicznego gestu wykreowano temat dnia i "aferę" na skalę europejską! Autorytety, w duchu pedagogiki wstydu zaczęły grzmieć o gigantycznym skandalu. Niektórzy, w krytyce działań Beaty Szydło, przeszli chyba samych siebie. Niejaki Janusz Sibora, przedstawiany jako ekspert ds. protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego, zasugerował nawet, że usunięcie flag UE mogło obrazić uczucia religijne milionów wierzących Polaków. Cytuję:

 

"Przecież twórca flagi Unii Europejskiej Arsene Heitz przed śmiercią wyznał, że inspiracją dla niego był wizerunek Matki Boskiej, która w Apokalipsie św. Jana przedstawiona jest na lazurowym tle, a jej głowę okala 12 gwiazd. Zainspirował go witraż katedry Najświętszej Marii Panny w Strasburgu. Czy usuwanie tego znaku nie obraża w takim razie uczuć religijnych milionów wierzących Polaków?"

 

W tym momencie wydaje się, że medialna rzeczywistość III RP przerosła najlepszy kabaret. Sugestia jakoby przemawianie za flagami Polski, bez flag UE, mogło obrazić uczucia religijne milionów osób, była najlepszym tekstem satyrycznym jaki usłyszałem w tym roku! Nic bardziej nie mogło mnie rozśmieszyć, jak słowa pana eksperta pouczającego o niestosowności zachowania Beaty Szydło. Z niecierpliwością czekam na kolejne dawki podobnego LOL-Contentu :-)

 

Źródło cytatu: Ekspert o usunięciu flagi UE: mogły zostać urażone uczucia religijne milionów Polaków (Wp.pl)

 

wpis z dnia 26/11/2015
      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu