UE planuje wykluczyć m.in. Polskę, Słowację i Węgry ze strefy Schengen? Tusk mówi: "Zegar tyka"
wpis z dnia 26/11/2015

Politycy z Niemiec, Francji, Belgii i Luksemburga wpadli na pomysł stworzenia tzw. mini-Schengen. Z ruchu bezpaszportowego po UE wykluczone miałyby zostać Grecja, Włochy, Hiszpania oraz państwa Europy wschodniej - Polska, Słowacja i Węgry. Ponadto w krajach wykluczonych z Schengen miałyby być organizowane duże obozy przejściowe dla migrantów, którzy chcieliby się dostać do państw wchodzących w skład mini-Schengen.
                          

r e k l a m y


            

Pomysł wykluczenia kilku państw UE ze strefy Schengen pojawił się w głowach polityków z Niemiec, Francji, Belgii i Luksemburga. Chcieliby oni wyłączyć z ruchu bez paszportowego te państwa graniczne UE, do których trafia najwięcej migrantów (Grecja, Włochy, Hiszpania) oraz te, które najmocniej protestowały przeciwko relokacji uchodźców (Polska, Słowacja, Węgry). 

Ponadto pomysł zakłada tworzenie w państwach wykluczonych ze strefy Schengen obozów dla migrantów, którzy chcieliby się dostać do krajów wchodzących w skład mini-Schengen. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie owija w bawełnę. Mówi, że przyszłość Schengen jest zagrożona i konieczne jest wzmocnienie granic zewnętrznych UE. - "Zegar tyka, jesteśmy pod presją, musimy działać szybko".

 

Źródło: The end of Schengen as we know it? (dailymail.co.uk)

 

wpis z dnia 26/11/2015
      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu