Wałęsa ułaskawił Słowika. Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Vogla. Komorowski - 5 zabójców. Duda - Kamińskiego
wpis z dnia 18/11/2015

foto: Jaroslaw Roland Kruk (Wikipedia / CC by SA 3.0)

Skazanie byłego szefa CBA, który postanowił walczyć z korupcyjnym układem trawiącym nasze państwo od środka, było jasnym sygnałem, że nie żyjemy w całkiem normalnym państwie. Okazało się bowiem, że każdy, kto odważy się podnieść rękę na korupcję, układ i patologie musi się liczyć z tym, że "niezawisłe" sądy III RP mogą mu tę rękę odciąć! Szczególnie jeśli akt oskarżenia konstruuje prokurator z PRL-owskim doświadczeniem... Dlatego też dobrze się stało, że prezydent ułaskawił Mariusza Kamińskiego.
                          

r e k l a m y


            

Wyrok 3 lat bezwzględnego więzienia dla Mariusza Kamińskiego za to, że zlecił przeprowadzenie skutecznej prowokacji korupcyjnej (wpadło dwóch urzędników, którzy za łapówkę mieli załatwić w Ministerstwie Rolnictwa odrolnienie określonych gruntów; co istotne - obaj dostali za to kary więzienia) pokazał, że dość duszna atmosfera platformianej rzeczywistości III RP przeszła wówczas w fazę ostrego zagęstnienia. Znamienne jak skazanie Kamińskiego skomentował ówczesny prezydent Bronisław Komorowski: - "Jeśli chodzi o ten wyrok, to wara komukolwiek od wtrącania się, jak pracują sądy. To jest władza niezależna i tak musi być w demokracji. Wara wszystkim politykom rządzącym i opozycji". Hmm... No cóż - w PRL nominalnie też był "demokracja", a sądy były "niezależne"...

Między innymi dlatego ludzie w wyborach powszechnych postanowili odsunąć ekipę Platformy od władzy. Zmienił się także prezydent, a więc osoba, której jednym z uprawnień jest stosowanie prawa łaski. W tym kontekście warto przypomnieć, że Lech Wałęsa ułaskawił Słowika - jednego z najgroźniejszych gangsterów lat 90-tych. Aleksander Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Petera Vogla. Bronisław Komorowski zdecydował o ułaskawieniu 5 zabójców. Andrzej Duda skorzystał z prawa łaski wobec człowieka bezwzględnie walczącego z korupcją - Mariusza Kamińskiego. I w tym miejscu mam poczucie, że sprawiedliwość zatryumfowała nad prawem.
 

wpis z dnia 18/11/2015
      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu