Na 3 dni przed wyborami rząd Kopacz ogłasza duży przetarg na zorganizowanie 10 specjalnych ośrodków dla uchodźców

wpis z dnia 18/11/2015

foto: youtube.com

Odnotujmy jak idzie spełnianie zobowiązań rządu Ewy Kopacz wobec Angeli Merkel i brukselskich urzędników w sprawie uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu. Okazuje się, że rzutem na taśmę - bo na 3 dni przez wyborami parlamentarnymi - poprzednia ekipa ogłosiła przetarg na organizację 10 ośrodków, w których zakwaterowanie znajdą cudzoziemcy relokowani z innych części Europy. Wygląda więc na to, że ktoś na uchodźcach zarobi publiczną kasę.
                            

r e k l a m y


             

Podlegający rządowi Urząd ds. Cudzoziemców w dniu 22.10.2015 r., a więc na 3 dni przed wyborami parlamentarnymi, ogłosił na swojej stronie internetowej przetarg na "Zakwaterowanie i wyżywienie cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej" (znak: 68/BL/OŚRODKI 2/PN/15). Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia samo postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług na zlecenie rządu w zakresie zakwaterowania i wyżywienia cudzoziemców, którzy będą się ubiegać o nadanie statusu uchodźcy. 

Szczegółowe warunki zamówienia przewidują świadczenie usług zakwaterowania i wyżywienia cudzoziemców w 10 ośrodkach usytuowanych na terytorium Polski, z których każdy będzie liczył minimum 120 miejsc. Obiekty będą musiały posiadać ochronę oraz mieć możliwość zamontowania monitoringu audio-wizualnego. Oferty przetargowe można zgłaszać do 25.11.2015 r.

Przypomnijmy, że premier Ewa Kopacz, pod naciskiem kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zgodziła się przyjąć do Polski ok. 7 tys. islamskich imigrantów i uchodźców, mimo że nasz kraj nie ma obecnie warunków na ugoszczenie tak licznej grupy obcokrajowców (szacunki mówią, że jesteśmy w stanie ulokować maksymalnie do 2 tys. uchodźców). Nie wykluczone zatem, że ogłoszenie przetargu na zakwaterowanie cudzoziemców w 10 specjalnych ośrodkach miało związek z poszerzeniem bazy logistycznej w związku z planowaną relokacją uchodźców z innych państw Europy.

 

Źródło: Ogłoszenie o przetargu nr 68/BL/OŚRODKI 2/PN/15 (Bip.UDSC.gov.pl)


wpis z dnia 18/11/2015

                                        

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu