Fiasko szczytu UE-Afryka. Państwa afrykańskie nie chcą przyjmować z powrotem swoich obywateli, którzy nie dostaną w UE azylu. Dlaczego media o tym milczą?
wpis z dnia 16/11/2015

foto: youtube.com

W kontekście dyskusji na temat fali imigrantów zalewającej Europę warto odnotować, że totalną klapą zakończyły się obrady niedawnego szczytu UE-Afryka. Po wielogodzinnych negocjacjach państwa afrykańskie odrzuciły proponowany przez unijnych liderów mechanizm automatycznego odsyłania z powrotem do Afryki nielegalnych imigrantów, którzy nie otrzymają w UE azylu. Co ciekawe - polskojęzyczne media głównego nurtu niemal całkowicie pominęły ten wątek w swoich serwisach.
                          

r e k l a m y


             

11 listopada doszło do szczytu państw UE i Afryki. Omawiane miały być na nim regulacje dotyczące nielegalnych imigrantów z Afryki, których tysiące docierają codziennie do granic Europy. Liderzy UE forsowali przyjęcie mechanizmu automatycznego odsyłania z powrotem do Afryki nielegalnych imigrantów, którzy nie otrzymają w UE azylu. W zamian państwa afrykańskie mogłyby liczyć na finansowe wsparcie UE w wysokości ok. 1,8 mld euro na rzecz ograniczenia dalszego przypływu nielegalnych imigrantów do Europy. 

Wielogodzinne negocjacje zakończyły się jednak fiaskiem. Przedstawiciele państw afrykańskich nie zgodzili się na propozycje liderów UE dotyczące mechanizmu automatycznego powrotu nielegalnego imigranta do kraju ojczystego w przypadku nie uzyskania azylu na terytorium UE. Zgodzili się jedynie na otrzymanie od państw UE finansowego wsparcia w wysokości 1,8 mld euro, które przeznaczone ma być na rzecz ograniczenia przypływu nielegalnych imigrantów.

Warto odnotować, że polskojęzyczne media głównego nurtu w swoich serwisach niemal całkowicie pominęły informację o fiasku szczytu UE-Afryka. Poza kilkoma jałowymi komunikatami o obietnicy lepszej współpracy Europy i Afryki oraz zintensyfikowaniu stosunków między przedstawicielami instytucji reprezentujących państwa obu kontynentów, totalnie wyciszono sprawę sprzeciwu krajów afrykańskich w kwestii przyjmowania z powrotem swoich obywateli, którzy nie otrzymali azylu na terytorium UE. Czyżby w ten sposób nie chciano ukazać w złym świetle Donalda Tuska i reszty brukselskiej ferajny? Wszak wyszłoby na jaw, że są słabymi negocjatorami, którzy nie potrafią zadbać na arenie międzynarodowej o interesy wspólnotowe...

 

Źródło: Migrant summit in chaos as African countries REFUSE to take back Europe's failed asylum seekers (dailymail.co.uk)

  

wpis z dnia 16/11/2015

                                      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu