DohaInstitute: Działania ISIS popiera aż 13 proc. syryjskich uchodźców, którzy w tym roku przybyli do Europy
wpis z dnia 10/11/2015

Z badań opinii przeprowadzonych przez katarską organizację DohaInstitute wynika, że aż 13 proc. syryjskich uchodźców, którzy uciekli ze swojej ojczyzny, sympatyzuje z ISIS i popiera działania terrorystów. W praktyce oznacza to, że tylko w tym roku na terytorium Unii Europejskiej przedostało się co najmniej 26 tys. osób, których "sympatie" powinny budzić największy niepokój wśród służb specjalnych walczących z islamską siatką terrorystyczną w Europie.
                       

r e k l a m y


            

Organizacja DohaInstitute (Arab Center for Research and Policy Studies) z siedzibą w Katarze przeprowadziło kompleksowe badania opinii m.in. na grupie 900 uchodźców z Syrii, którzy zmuszeni zostali do opuszczenia swojej ojczyzny i ucieczki do Europy. Uzyskane dane powinny postawić w stan najwyższej gotowości wszystkie służby specjalne, które na co dzień zajmują się rozpracowywaniem islamskiej siatki terrorystycznej w Europie. Okazuje się, że aż 13 proc. uchodźców wyraża pozytywną opinię na temat Państwa Islamskiego (ISIS) i jego działań!

Przekładając to na liczby bezwzględne z uwzględnieniem oficjalnych danych ONZ i unijnych agencji ds. uchodźców - tylko w tym roku do Europy przybyło około 800 tys. imigrantów i uchodźców. Co czwarty z nich był Syryjczykiem. To oznacza, że do Europy dostało się ok. 200 tys. uchodźców z tego ogarniętego wojną kraju. Jeśli wierzyć powyższym statystykom to okazuje się, że wśród wspomnianych 200 tys. osób, aż 26 tys. stanowili ludzie wyrażający się pozytywnie o działalności ISIS. Należy przy tym pamiętać, że mówimy tylko o Syryjczykach. Badania nie odnosiły się do innych nacji z Bliskiego Wschodu i Afryki, które w tym roku przekroczyły granice UE. 

Aby była jasność - powyższe dane wcale nie oznaczają, że do Europy trafiło z automatu 26 tys. terrorystów, którzy będą zabijać i organizować zamachy. Pozostaje jednak pytanie - jak służby państw europejskich mają przefiltrować wspomnianych "sympatyków" ISIS? W jaki sposób zinfiltrować ich środowisko i wyłowić jednostki, które mogą być autentycznie groźne dla porządku publicznego?

 

Źródło: Survey: Alarming Portion of Syrian Immigrants in Europe Are Islamic State Sympathizers (theblaze.com) (EN)
Źródło: The Military Campaign against the Islamic State in Iraq and the Levant: Arab Public Opinion (DohaInstitute.org) (EN)

wpis z dnia 10/11/2015

                                 

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu