Skandaliczna wypowiedź korespondenta niemieckiej telewizji: "Polacy są głupi, bo głosują na prawicę"
wpis z dnia 27/10/2015

Foto: twitter.com

Ulrich Adrian - korespondent niemieckiej telewizji publicznej ARD - czekając na wyniki exit poll niedzielnych wyborów parlamentarnych w Polsce, napisał na swoim twitterze skandaliczne słowa: "Zaraz zobaczymy czy Polacy są tak głupi, by głosować na prawicę. Gorzko będą tego żałować". 
                 

r e k l a m y


            

Wypowiedź korespondenta niemieckiej telewizji publicznej dobitnie wyraża lęk Niemców o utratę swoich wpływów w Polsce. Ostatnie osiem lat rządów PO-PSL charakteryzowało się całkowitym oddaniem polityki zagranicznej Berlinowi. To Niemcy, a nie Polacy, decydowali o tym, czy na terytorium RP będą rozlokowane siły NATO. To Berlin narzucał narrację w sprawie przyjmowania islamskich imigrantów. To rząd Angeli Merkel podejmował kluczowe decyzje w sprawie stosowania na terytorium Polski uwzględniającej interesy Niemiec polityki klimatycznej i energetycznej. O tzw. polityce wschodniej wspominać nie będę. 

Niemcy boją się, że po utracie władzy w Polsce przez ekipę Platformy Obywatelskiej, sami stracą najwięcej. Do tej pory byli traktowani wyjątkowo. Ich interesy były uwzględniane niemal na każdej płaszczyźnie polskiej polityki. Obecnie może się to zmienić. Lęk przed tą zmianą najlepiej opisał cytowany powyżej Ulrich Adrian.

Źródło informacji: https://twitter.com/UlrichAdrian 

 

wpis z dnia 27/10/2015  

                      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu