Dla władzy tylko idiota może pracować za 6 tys. zł. Tymczasem 1/5 populacji żyje w biedzie, a większość z nas pracuje za znacznie mniej niż wspomniane 6 tys...
wpis z dnia 19/10/2015

foto: DrabikPany (Flickr.com / CC by 2.0)

Elżbieta Bieńkowska, wysoka funkcjonariuszka Platformy Obywatelskiej, która wraz z Tuskiem zbiegła do Brukseli na ciepłą i dobrze płatną unijną synekurę, powiedziała kiedyś, że tylko idiota może pracować za 6 tys. złotych miesięcznie. Okazuje się, że zgodnie z definicją byłej wicepremier, "idiotami" musi być w tej chwili ponad 90 proc. polskiego społeczeństwa. 
                 

r e k l a m y


            

Z oficjalnych danych Ministerstwa Finansów za ubiegły rok wynika, że dochody jedynie 2,44 proc. podatników płacących w Polsce PIT przekraczają miesięcznie kwotę 7 tys. zł. Dochody pozostałych 97,56 proc. Polaków były niższe niż wspomniane 7 tys. zł miesięcznie. Ilu dokładnie Polaków zarabia mniej niż 6 tys. złotych, czyli kwotę graniczną poniżej której można zostać uznanym za idiotę? Ministerstwo takich danych nie podało. Z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić można że będzie to co najmniej 90 proc. osób fizycznych odprowadzających w naszym kraju podatek PIT. 

Ministerstwo Finansów podało za to informację ile osób uzyskało dochody nieprzekraczające kwoty 20 tys. zł rocznie (tj. mniej niż 1667 zł miesięcznie). Okazało się, że w ubiegłym roku takich podatników było aż 12,84 mln. Stanowili oni ponad połowę spośród wszystkich osób fizycznych płacących w naszym kraju podatek PIT. Niestety wśród wspomnianych powyżej 12,84 mln Polaków istotną grupę stanowili zarabiających naprawdę niewielkie pieniądze. Ponad 5,1 mln osób zadeklarowało bowiem fiskusowi, że ich dochody w 2014 roku nie przekroczyły 10 tys. zł. To oznacza, że ich średnio-miesięczne dochody wynosiły mniej niż 834 zł!

Jaki z tego wniosek? - 1/5 populacji żyje w biedzie, a większość zarabia tak marne pieniądze, że wystarczy jedynie na egzystencję "od pierwszego do pierwszego". Czy to oznacza, że jesteśmy idiotami? - Nie. To oznacza, że rządzący naszym krajem od 8 lat politycy PO-PSL nie zrobili nic, aby sytuacja finansowa przeciętnego Polaka uległa poprawie, a drenaż kapitału z Polski na Zachód został powstrzymany.

 

wpis z dnia 19/10/2015

                   

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu