Kopacz znowu kłamie! Twierdzi, że może dać 2 miliardy na podwyżki dla urzędników, bo "Polacy zgodzili się zacisnąć pasa". Zgodziliśmy się?
wpis z dnia 5/10/2015

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" premier Ewa Kopacz stwierdziła, iż może przekazać dodatkowe 2 miliardy złotych na podwyżki dla urzędników, bo - i tutaj cytat - "Polacy zgodzili się zacisnąć pasa". Ja żadnej zgody na zaciskanie pasa, podwyżkę podatków i innych danin publicznych pani premier nie dałem. Podejrzewam, że Państwo również. Stąd prosty wniosek - Ewa Kopacz znowu kłamie!
                 

r e k l a m y


            

W opublikowanym w sobotę wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Ewa Kopacz powiedziała: "Dzięki temu, że Polacy zgodzili się zacisnąć pasa, mogłam zapisać w budżecie 2 miliardy na podwyżki w sferze budżetowej". Czytam i oczom nie wierzę... Pani premier twierdzi, że rzekomo wyraziłem zgodę, aby zacisnąć pasa, by ona mogła wypłacić podwyżki urzędnikom??! Ktoś tu znowu kłamię i chyba wiem kto. 

Po pierwsze - w ogóle nie trafia do mnie narracja, jakoby zaciskanie pasa było dobrym sposobem, aby umilić życie urzędnikom. Nie mam nic przeciwko temu, aby sfera budżetowa zarabiała godnie, w sposób adekwatny do wypełnianych wobec obywateli obowiązków, ale totalnie nie zgadzam się, by działo się to kosztem wyższych podatków, czy danin publicznych. Po drugie - nie przypominam sobie, abym zgodził się na podwyżkę podatku VAT. Nie przypominam sobie również, abym udzielił zgody na podwyżkę składek ZUS, grabież OFE, zamrożenie kwoty wolnej czy podwyżki podatków lokalnych - co miało miejsce podczas rządów Ewy Kopacz i Donalda Tuska. Podejrzewam, że Państwo również nie wyrazili na to zgody.

Co to oznacza w praktyce? - Że obecna premier po raz kolejny została złapana na ordynarnym kłamstwie.

 

Czytaj więcej: Ewa Kopacz: Polacy, należy wam się (Wyborcza.pl)

 

wpis z dnia 5/10/2015

                   

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu