Kidawa-Błońska twierdzi, że do końca kadencji nie da się przyjąć ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Ale jak trzeba było, to OFE w 3 dni zdemontowali...
wpis z dnia 22/09/2015

foto: Patryk Matyjaszczyk (CC by 3.0 / wikipedia)

Na konferencji prasowej Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że nie ma takiej możliwości, by Sejm - jeszcze przed końcem obecnej kadencji - mógł zająć się ustawą o obniżeniu wieku emerytalnego. Przypomnijmy zatem, że Demontaż OFE zajął Platformie 3 dni, a podniesienie o 2 punkty procentowe składki rentowej raptem 5 dni. O głosowaniu nad zmianą Konstytucji w środku nocy wspominać nie będę... Jak trzeba, to mogą. 
                 

r e k l a m y


         

Andrzej Duda skierował wczoraj do Sejmu projekt ustawy przewidujący obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet do 60 lat, a dla mężczyzn do 65 lat. Prezydent wyraził jednocześnie nadzieję, że projekt ten zostanie przegłosowany jeszcze przed zakończeniem kadencji obecnego parlamentu. Zupełnie odmiennego zdania jest Marszałek Sejmu - Małgorzata Kidawa-Błońska. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej uznała ona, że nie ma takiej możliwości, by Sejm - jeszcze przed końcem obecnej kadencji - mógł zająć się ustawą o obniżeniu wieku emerytalnego.

Przypomnijmy zatem pani marszałek, że gdy trzeba było, to pod koniec 2011 roku Platforma w ciągu kilku dni przeprocedowała ustawę podwyższającą składkę rentową dla przedsiębiorców o 2 proc., zaś projekt ustawy o grabieży oszczędności Polaków zgromadzonych w OFE został przegłosowany w ekspresowym tempie w ciągu 3 dni. O tym, że ekipa Platformy w nocy z 17 na 18 grudnia ubiegłego roku, niemal potajemnie próbowała zmienić Konstytucję RP, wspominać nie będę (ekipie rządowej zabrakło wówczas kilku posłów by przeforsować w Konstytucji zmiany umożliwiające wyprzedaż Lasów Państwowych). 

Tak więc droga pani marszałek - jak trzeba, to się da. Platforma pokazywała to już wielokrotnie.

 

wpis z dnia 22/09/2015

                   

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu