Dni poradnictwa ZUS w Pompano Beach? Urzędnicy ZUS polecieli doradzać jak otrzymać polską eme- ryturę na słoneczne plaże Florydy?!
wpis z dnia 15/09/2015

foto: twitter.com / jared422_80 (Flickr.com / cc by 2.0)

MSZ i ZUS wymyśliły swego inicjatywę "Dni Poradnictwa". Polega ona na tym, że urzędnicy ZUS organizują spotkania informacyjne dla Polaków mieszkających za granicą, które dotyczą możliwości ubiegania się o renty i emerytury w Polsce. Idea słuszna i chwalebna pod jednym warunkiem - spotkania organizowane są w największych skupiskach Polonii za granicą. Niestety, okazało się, że "Dni poradnictwa" zorganizowano także w turystycznych kurortach Clearwater i Pompano Beach na Florydzie w USA. 
                         

r e k l a m y


           

"Dni poradnictwa" ZUS co do zasady organizowane były w miejscach, gdzie liczba Polaków i Polonii jest całkiem spora. Urzędnicy jeździli doradzać w sprawie możliwości ubiegania się o renty i emerytury do takich miast jak: Lwów, Sztokholm, Oslo, Dublin, Ottawa, Montreal czy Nowy Jork. Niestety wśród miejscowości, w których zorganizowano "Dni poradnictwa" znalazły się także i takie, gdzie skupiska Polonii są raczej śladowe. Były to Clearwater i Pompano Beach na Florydzie w USA. To zaś co łączy oba ww. miasta, to atrakcyjność pod względem turystycznym i piękne plaże...

W kontekście powyższych wycieczek na Florydę i związanych z nimi wydatków warto przypomnieć, że w tym roku na wypłatę świadczeń emerytalno-rentowych ZUS-owi zabraknie aż 52,4 mld zł. Niestety ZUS będzie potrzebował coraz większych ilości pieniędzy na wypłatę świadczeń, bowiem coraz więcej ludzi będzie przechodziło na emerytury, a to - bez poważnych zmian systemowych - najprostsza droga do bankructwa całego kraju. W obliczu tak dramatycznych informacji organizowanie wycieczek na plaże Florydy wydaje się być jeszcze bardziej pozbawione sensu.

 

Źródło informacji: ZUS – Zagraniczne Urlopy i Szkolenia na Florydzie (TwojZUS.pl)
Czytaj także: Dramatyczna sytuacja ZUS: Na wypłatę świadczeń zabraknie w tym roku aż 52,4 mld zł! To równowartość tysiąca finałów WOŚP... (Niewygodne.info.pl)


wpis z dnia 15/09/2015

                                

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu