Kontrowersyjna wypowiedź niemieckiego polityka: Grozi Polsce "użyciem siły", jeśli nie zgodzimy się na imigrantów
wpis z dnia 11/09/2015

foto: Sozialdemokratie (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Kolejna bariera została przekroczona? Niemiecki polityk, przewodniczący socjalistów w Parlamencie Europejskim - Martin Schulz – wypowiedział wczoraj słowa, które mogą niepokoić. Zagroził on bowiem "użyciem siły" przeciwko Polsce w przypadku, gdy nie zgodzimy się z narzucaną przez Brukselę polityką imigracyjną.
                 

r e k l a m y


         

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, a obecnie lider socjalistów w Europarlamencie, w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ZDF, pytany o kraje, które nie zgodzą się na wdrożenie unijnej polityki imigracyjnej, zauważył:

 

Europa ultranacjonalistów - jeśli oni zwyciężą - to otrzymamy taką Europę, nie tylko w tej kwestii, lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone. Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią – jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji, aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.

 

Czy kolejna bariera została przekroczona? Jak interpretować słowa o "narzucaniu siłą" unijnych rozwiązań? Jak interpretować słowa o "walce z innymi, aby postawić na swoim"? Czy unijni biurokraci zaczęli tracić zmysły w imię "ducha wspólnoty"?

 

Źródło cytatu: Koniec żartów! Schulz zagroził... użyciem siły wobec takich krajów jak Polska (wPolityce.pl)
Czytaj także: Kontrowersyjne słowa szefa KE Jean-Claude Junckera: porównał Polaków do islamskich imigrantów (Niewygodne.info.pl)
 

wpis z dnia 11/09/2015

                 

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu