To nie żart! Arabia Saudyjska w ramach pomocy imigrantom oferuje budowę 200 meczetów w Niemczech
wpis z dnia 9/09/2015

foto: katsrcool (Flickr.com / CC by 2.0)

Bogate kraje Zatoki Perskiej odmówiły przyjęcia uchodźców, mimo iż z ogarniętą wojną Syrią łączy ich kultura, religia i geograficzna bliskość. W zamian Arabia Saudyjska zaoferowała pomoc w budowie... 200 meczetów na terytorium Niemiec.
                 

r e k l a m y


         

Czy zastanawialiście się dlaczego bogate kraje Zatoki Perskiej nie chcą przyjmować jakichkolwiek islamskich imigrantów lub uchodźców z miejsc ogarniętych konfliktami zbrojnymi? Wszak PKB liczone na głowę jednego mieszkańca w takich państwach jak Katar, Bahrajn, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Arabia Saudyjska znacznie przekracza PKB na głowę statystycznego mieszkańca Unii Europejskiej. Kraje te zatem spokojnie poradziłyby sobie z przyjęciem kilkuset tysięcy imigrantów z bliskich sobie kulturowo, religijnie i geograficznie Syrii czy Iraku. 

Na pytanie dlaczego, mimo gigantycznego bogactwa, państwa Zatoki Perskiej stanowczo odmawiają przyjęcia uchodźców, na antenie Polskiego Radia spróbowała odpowiedzieć Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych: - "Arabia Saudyjska czy Emiraty boją się, że to są ludzie z ferworem rewolucyjnym, szukający wolności i możliwości rozwijania siebie. Tego te państwa na pewno nie chcą".

Dlatego, w ramach specyficznej jałmużny, Arabia Saudyjska proponuje wydanie wielu milionów petrodolarów na budowę infrastruktury wyznaniowej (meczety i ośrodki kultury islamskiej) w... Niemczech, gdzie obecnie napływa największa fala islamskich uchodźców i imigrantów.

 

Źródło informacji: Die arabische Halbinsel schottet sich ab (Frankfurter Allgemeine Zeitung) [DE]
Źródło informacji: Dlaczego bogate kraje arabskie nie pomagają uchodźcom? (PolskieRadio.pl)

 

wpis z dnia 9/09/2015

                 

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu