Rząd Kopacz planuje najwyższy w historii deficyt budżetowy? W 2016 roku może nam zabraknąć nawet 57 miliardów złotych!
wpis z dnia 4/09/2015

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Wygląda na to, że Platforma jest w stanie zatopić Polskę w długach, byleby tylko utrudnić opozycji przejęcie władzy. Niestety taka właśnie interpretacja wyłania się z informacji o projekcie budżetu na 2016 rok. Okazuje się, że w przyszłym roku największym problemem finansów naszego kraju będzie gigantyczny, największy w historii deficyt budżetowy, który według wstępnych założeń ekipy Ewy Kopacz ma wynieść aż 57 mld zł!
                 

r e k l a m y


         

Po 8 latach rządów ekipy PO i PSL mamy gigantyczną dziurę budżetową Ewy Kopacz (46 mld zł w tym roku), największe zadłużenie i dług publiczny przekraczający ponad 1 bln zł (dług ukryty szacowany na 3 bln zł), podniesiony wiek emerytalny, podniesione wszystkie możliwe podatki, zlikwidowane wszystkie ulgi, zrabowane oszczędności emerytów z OFE, wyprzedany majątek narodowy. To, co pozostało to ch..., dupa i kamieni kupa. 

Przyjmując założenia do projektu budżetu na przyszły rok, zgodnie z którymi deficyt budżetowy ma wzrosnąć o kolejne 11 mld zł, do poziomu 57,2 mld zł, Platforma musiała kierować się zasadą "teraz k... my, a PO nas choćby potop!". Wygląda na to, że Ewa Kopacz i jej polityczni współpracownicy są w stanie zatopić nasz kraj w długach, byleby tylko utrudnić opozycji przejęcie władzy. I to jest właśnie miara odpowiedzialności za państwo, którym się rządzi i steruje. To jest ostateczny dowód na to, że Platforma ma głęboko gdzieś Polaków i polską rację stanu. 

 

Na marginesie - może warto by było się zastanowić na regulacją prawną, zgodnie z którą każdy Sejm, który przegłosuje budżet z dziurą budżetową powinien być automatycznie rozwiązany, jako nieudolny? Albo druga opcja - po przegłosowaniu dziury budżetowej, wynagrodzenia wszystkich posłów automatycznie cięte o połowę. Mieliby motywację, żeby nie zadłużać Polski.

Źródło: Dziura w budżecie będzie głębsza (Bankier.pl)

 

wpis z dnia 4/09/2015

                 

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu