Niby panuje "złoty okres", ale co czwarty rodzic musiał pożyczyć pieniądze na zakup szkolnej wyprawki dla swojego dziecka
wpis z dnia 3/09/2015

foto: Elizabeth/Table4Five (Flickr.com / CC by 2.0)

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Krajowego Rejestru Długów (KRD) wynika, że aż 25 proc. rodziców w Polsce było zmuszonych zaciągnąć pożyczkę na zakup szkolnych wyprawek dla swoich dzieci. Oto prawdziwe oblicze platformianego "złotego okresu" i "zielonej wyspy". Czy posłowie PO, tak jak w przypadku głodnych dzieciach, chcieliby tę informację wybuczeć? 
           

r e k l a m y


           

Badanie dla KRD przeprowadziła w sierpniu br. sondażownia Millward Brown na podstawie 561 wywiadów z rodzicami dzieci w wieku szkolnym. Okazało się, że 1/4 z nich zadeklarowała pożyczkę lub kredyt jako źródło pozyskania środków na zakup szkolnych wyprawek dla swoich dzieci. Koszt jednej wyprawki to 565 zł. 

Niestety informacje wynikające z badania przeprowadzone na zlecenie KRD wpisują się w niekorzystne wyniki innych badań weryfikujących zasobność portfela statystycznego Kowalskiego. Wynika z nich, że ok. 40 proc. dorosłych Polaków żyje "od pierwszego do pierwszego", praktycznie nie posiadając żadnych oszczędności. W ich przypadku konieczność nagłego wydatku rzędu 1 tys. zł byłaby potężnym wyzwaniem, które najczęściej kończy się zapożyczeniem u rodziny, przyjaciół lub w firmach oferujących wysokooprocentowane tzw. kredyty-chwilówki. 

Oto jak wygląda prawdziwe oblicze platformianego "złotego okresu" i "zielonej wyspy". Ciekawi mnie to, czy posłowie Platformy Obywatelskiej, tak jak wybuczeli niewygodne fakty na temat liczby głodnych dzieci w Polsce, wybuczeliby również informacje o problemach rodziców z zakupem szkolnych wyprawek? Wydaje mi się, że jest to całkiem prawdopodobne i nawiązywałoby do dotychczasowej linii zachowań tej partii, która uwielbia wmawiać społeczeństwu, że to tylko deszcz pada (mimo, iż w tym samym czasie olewa ludzi gorącym, żółtym moczem).

 

Źródło: KRD: co czwarty rodzic pożycza pieniądze na szkolną wyprawkę (Bankier.pl)

wpis z dnia 3/09/2015

                            

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu