Bilionowe zadłużenie, gigantyczny drenaż kapitału i drastyczne obniżenie potencjału - czyli co nam zostanie po 8-leciu rządów ekipy PO-PSL
wpis z dnia 4/08/2015

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości, że 8-lecie rządów Platformy Obywatelskiej i PSL będziemy pamiętać przez pryzmat (1) drastycznego wzrost zadłużenia, (2) gigantycznego drenażu kapitału przez zagraniczne spółki oraz (3) istotnego obniżenie potencjału naszego kraju na arenie międzynarodowej. Te trzy kwestie udało im się zrealizować w sposób wzorcowy! I właśnie dlatego podczas najbliższych wyborów ekipa Platformy powinna zostać definitywnie odsunięta od władzy. 
 
               

r e k l a m y


           

Dwie kadencje parlamentarne to wystarczająco długi okres czasu, by móc dokonać podsumowania działalności ekipy rządowej. Stwierdzić co było ich największym dokonaniem? Co udało się im osiągnąć przez blisko 8 lat sterowania krajem? Czy przedwyborcze hasła i obietnice zostały zrealizowane? 

Na pewno jednym z takich postulatów była obietnica obniżenie długu publicznego. Platforma Obywatelska w 2007 roku obiecywała rozprawienie się z nadmiernym deficytem budżetowym powodującym ciągły przyrost zadłużenia państwa. Jakże szybko okazało się jednak, że postulat walki z nadmiernym deficytem budżetowym był jedynie pustym i nic nie znaczącym hasłem wyborczym. Efekty są porażające. W ciągu 8-lecia rządów ekipy Tuska i Kopacz nastąpił gigantyczny wzrost zadłużenia, które przebiło granicę biliona złotych. 

Lata 2008-2014 to także "złota era" dla zagranicznych spółek i przedsiębiorstw, które wydrenowały z Polski setki (podkreślam - SETKI!) miliardów złotych. Z raportu organizacji Global Financial Integrity (GFI) wynika, że Polska jest liderem w całej UE jeśli chodzi o drenaż środków finansowych przez zagraniczne podmioty. NIK opublikowała niedawno raport, z którego wynika, że nadzorowane przez Ministerstwo Finansów urzędy skarbowe zupełnie nie radzą sobie z transferowaniem gigantycznych dochodów przez zagraniczne podmioty poza polski system podatkowy. Powyższe nie powinno nas jednak dziwić. NIK ustaliła, że urzędy kontroli skarbowej i urzędy skarbowe - zamiast skupić się na podmiotach z udziałem kapitału zagranicznego - koncentrowały się, zgodnie z zaleceniami Ministra Finansów, na łupieniu i gnębieniu kontrolami małych przedsiębiorców z polskim kapitałem. Duże zagraniczne spółki i koncerny mogły w tym czasie spokojnie transferować dochody poza granice Polski.

Ale to nie koniec głównych "osiągnięć" ekipy Platformy Obywatelskiej. Ostatnie lata to stopniowe, acz konsekwentne ograniczanie potencjału Polski na arenie międzynarodowej. Ważną rolę odegrali tutaj niemieccy politycy, którzy przez kilka lat hodowali sobie Tuska poprzez wręczane mu medale, honory, wyróżnienia i poklepywanie po plecach. Kiedy już go odpowiednio urobili, to wstawili na eksponowane europejskie stanowisko, mimo braku znajomości angielskiego czy francuskiego. Ważne jednak, że zna niemiecki, dzięki czemu może przyjmować bezpośrednie instrukcje płynące z Berlina. Tusk w tym czasie zdążył ograniczyć potencjał Polski na arenie międzynarodowej do roli satelity polityki zagranicznej Niemiec. Dzisiaj mało kto liczy się z nami, bo każdy wie, że kluczowe decyzje za Warszawę podejmuje Berlin.

 

Czytaj także: W okresie rządów Tuska i Kopacz zadłużenie kraju zwiększyło się o 100% osiągając pułap biliona zł (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: NIK o kontroli firm z udziałem kapitału zagranicznego (NIK.gov.pl)
Czytaj także: Kim jest Donald Tusk w Brukseli? Odpowiedź brzmi: nikim (Niewygodne.info.pl)

wpis z dnia 4/08/2015

                                    

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu