Komorowski w ciągu dwóch miesięcy od przegranych wyborów rozdał swoim ludziom 826 tys. zł nagród. Rachunek za hojność uregulują podatnicy
wpis z dnia 28/07/2015

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Niepokojące informacje dochodzą z kancelarii prezydenta. Okazuje się, że Bronisław Komorowski w ciągu zaledwie dwóch ostatnich miesięcy zdążył rozdać swoim ludziom ponad 826 tys. zł nagród. Widać wyraźnie, że odchodząca platformerska władza czerpie na koniec pełnymi garściami. Biorą ile wlezie i ile się da! Niczym się przy tym nie przejmują, bo za wszystko i tak zapłacą zwykli podatnicy.
 
                

r e k l a m y


           

"Super Express" dotarł do szokujących informacji na temat "nagrodowego rozpasania" do jakiego doszło w Kancelarii Prezydenta po przegranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach. Zgodnie z informacjami potwierdzonymi przez biuro prezydenckiej kancelarii - w okresie od maja do lipca bieżącego roku za "ponadstandardowe zaangażowanie w realizację zadań oraz wykonywanie obowiązków wykraczających poza zakres powierzonych czynności" współpracownicy Komorowskiego oraz pracujący dla niego urzędnicy mogli liczyć na sowite nagrody. Łącznie wypłacono 826.750,00 zł nagród. Średnia wysokość pojedynczej nagrody wniosła blisko 3,4 tys. zł (na marginesie przypomnijmy, że statystyczny pracownik Kancelarii Prezydenta zarabiał w ubiegłym roku średnio 9,2 tys. zł miesięcznie).

W kontekście powyższego warto wspomnieć, że Bronisław Komorowski - jako prezydent RP - stosunkowo sporo nas kosztował. Szacuje się, że jego 5-letnia kadencja pochłonęła łącznie około 875 mln zł (koszty utrzymania kancelarii, wyjazdy, pensje, nagrody itp.). Więcej w Europie kosztowało jedynie utrzymanie brytyjskiej monarchii, kancelarii prezydenta Włoch oraz Francji. Te dwie ostatnie są jednak o wiele bardziej liczne od kancelarii, w której przez ostatnie pięć lat pracowali ludzie pokroju Szoguna.

 

Czytaj więcej: Komorowski przegrał wybory, więc rozdał 800 tys. na nagrody (Se.pl)
Czytaj także: Kancelaria prezydenta RP kosztuje więcej niż dwór brytyjskiej królowej (PolskieRadio.pl)

wpis z dnia 28/07/2015

                         

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu