Zdesperowany rząd Ewy Kopacz powiększa zadłużenie w szalonym tempie! Właśnie podpisał kolejną gigantyczną umowę kredytową!
wpis z dnia 26/07/2015

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Tak źle nie było jeszcze nigdy: Według całkowicie oficjalnych danych, do których można się dokopać przeglądając stronę internetową Ministerstwa Finansów, dług naszego kraju w maju powiększał się z prędkością... 273 MLN ZŁ DZIENNIE! Uwzględniając dane z pierwszych pięciu miesięcy tego roku zadłużenie Polski powiększyło się o gigantyczną kwotę 30 mld 302 mln zł. Jeszcze nigdy w historii III RP dług nie przyrastał w tak szalonym tempie jak obecnie! Tymczasem rząd Ewy Kopacz właśnie podpisał z Bankiem Światowym kolejną gigantyczna umowę kredytową...
                  

r e k l a m y


           

Rząd Ewy Kopacz właśnie podpisał z Bankiem Światowym kolejną umowę kredytową, zgodnie z którą Polska otrzyma pożyczkę w wysokości 912,7 mln euro (co stanowi równowartość ok. 3,78 mld zł). Pożyczka ta wpisuje się niestety idealnie w dotychczasowe działania ekipy rządowej. Z danych dostępnych na stronie Ministerstwa Finansów wynika, że w okresie od stycznia do maja b.r. zadłużenie Skarbu Państwa powiększyło się o gigantyczną kwotę 30 mld 302 mln zł. W samym tylko maju odnotowano wzrost wysokości długu o 8 mld 197 mln zł, co oznacza, że dzienny (podkreślam - DZIENNY) przyrost kształtował się na poziomie 273,2 mln zł! Niestety rząd Kopacz nie ma koncepcji jak uzdrowić finansową sytuację naszego kraju. Na ten rok przyjął mało ambitny budżet. Zakłada on utrzymanie wysokiego deficytu, wysokich obciążeń podatkowych i rosnącego zadłużenia. Niestety wiele wskazuje na to, że rok 2015 będzie rekordowy pod tym ostatnim względem.

 

Źródło informacji: Polska dostała 912,7 mln euro pożyczki od Banku Światowego (PolskieRadio.pl)
Źródło informacji: Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja '15 r. (Finanse.mf.gov.pl)
Czytaj także: Eurostat potwierdza: Dług Polski znowu rośnie w zastraszającym tempie! W maju b.r. przybywało go z szybkością... 273 mln zł DZIENNIE! (Niewygodne.info.pl)

wpis z dnia 26/07/2015

                      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu