Za wjazd samochodem osobowym na drogę krajową trzeba będzie płacić? Rząd ma konkretny plan w sprawie wprowadzenia nowej opłaty
wpis z dnia 24/06/2015

foto: Radomil (wikipedia / CC)

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaproponowało, aby system elektronicznego poboru opłat (viaToll) dla samochodów osobowych zaczął obowiązywać od 2018 roku. Charakterystyczne bramki poboru opłat mają wówczas stać na ok. 7 tys. km dróg. W ten sposób spełni się życzenie funkcjonariusza Platformy Obywatelskiej, posła na Sejm Stanisława Żmijana, który w 2013 roku - będąc wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury - wypowiedział kontrowersyjne wówczas słowa: "Docelowo za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości". By żyło się lepiej! - dodajmy.
   
         

r e k l a m y


    

Zgodnie z planami rządu w tym roku przybędzie 250 km tras objętych systemem viaToll. To oznacza, że łączna długość dróg, na których zainstalowano bramki do elektronicznego poboru opłat wzrośnie do 3170 kilometrów. Póki co, władza wprowadziła obowiązek uiszczania opłat viaToll jedynie dla samochodów powyżej 3,5 tony (ciężarowych i autobusów). Niestety plany rządu wobec kierowców samochodów osobowych są bardzo konkretne. Zdaniem Marii Wasiak - ministra infrastruktury i rozwoju w rządzie Ewy Kopacz - wdrożenie elektronicznego systemu poboru opłat dla wszystkich pojazdów ma nastąpić w 2018 r. Wówczas to bramki do poboru opłat mają być zainstalowane na drogach o łącznej długości ok. 7 tys. kilometrów i będą przynosiły do budżetu państwa wielomiliardowe zyski. W ten sposób spełni się życzenie funkcjonariusza Platformy Obywatelskiej, posła na Sejm Stanisława Żmijana, który w 2013 roku - będąc wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury - wypowiedział następujące słowa: "Docelowo za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości". By żyło się lepiej! To również nie ulega wątpliwości!

   

Czytaj także: Wasiak: elektroniczny pobór opłat na autostradach w 2018 r. (Wyborcza.biz)
Czytaj także: Furgalski: rozszerzenie systemu viaTOLL na auta osobowe nie wymaga zmiany prawa (BiznesAlert.pl)

Czytaj także: Lody o smaku asfaltowym, czyli miliardowe dopłaty polskich podat ników na konta prywatnych spółek zarządzających autostradami A1 i A2 (Niewygodne.info.pl)

wpis z dnia 24/06/2015

        

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu