Władza sporo nas kosztuje. Na premiera, prezydenta, Sejm i Senat wydamy w tym roku aż 851 mln zł!
wpis z dnia 22/06/2015

Ten rok będzie rekordowy jeśli chodzi o wydatki na nasze władze. Pensje, nagrody i odprawy m.in. dla Ewy Kopacz, Bronisława Komorowskiego, całej świty podległych im urzędników oraz wszystkich posłów i senatorów będą kosztowały polskiego podatnika aż 851,2 mln zł. To o ponad 57 mln zł więcej niż w roku 2014. By żyło się lepiej... władzy!
 
             

r e k l a m y


    

Najwięcej zapłacimy za funkcjonowanie Sejmu i Senatu. Na ten cel pójdzie aż 558,5 mln zł. Za wydatki generowane przez kancelarię prezydenta zapłacimy 167,6 mln zł. Utrzymanie kancelarii premier Kopacz będzie z kolei kosztowało 125,1 mln zł. Zdecydowana większość z tych pieniędzy zostanie wydana na wynagrodzenia, premie i odprawy. Nie ma się co dziwić, jeśli sobie uświadomimy że wynagrodzenie przeciętnego posła to ok. 10 tys. zł miesięcznie, przeciętny pracownik kancelarii prezydenta zarabia średnio 9205 zł, zaś przeciętny pracownik kancelarii premiera otrzymuje co miesiąc 7768 zł. Za wszystko płacą Polacy w podatkach i obowiązkowych daninach. By władzy żyło się lepiej...

 

Czytaj także: Rząd się nam rozpasał: Coraz więcej psiapsiółek w roli "pełnomocników". By żyło się lepiej! (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: Gigantyczne nagrody dla pracowników Ministerstwa Finansów. Dostali po 8,6 tys. zł! A emerytom dali po 35 złotych... (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: W 2015 roku znowu przybędzie urzędników. Wydamy na nich o 500 mln zł więcej (Niewygodne.info.pl)

wpis z dnia 22/06/2015

    

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu