W ciągu ostatnich ośmiu lat na nagrody w ZUS wydano łącznie ponad 1,6 miliarda zł!
wpis z dnia 21/06/2015

W latach 2007 - 2014 na nagrody dla urzędników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydaliśmy łącznie astronomiczną kwotę 1 miliarda 638 milionów zł! Przeciętny pracownik etatowy ZUS-u mógł w tym czasie otrzymać nawet 34 tys. zł ponad to, co dostawał co miesiąc jako wynagrodzenie zasadnicze. By żyło się lepiej. Wybranym. 
 
             

r e k l a m y


    

W latach 2007 - 2012 ZUS wypłacił swoim urzędnikom nagrody w łącznej wysokości 1 mld 278 mln zł. W 2013 roku na nagrody przeznaczono kolejne 150 mln zł. W 2014 roku pula nagród urosła do poziomu 210 mln zł. Łącznie dało nam to ponad 1,6 mld zł w ciągu 8 lat. W tym roku trend może być niestety utrzymany. Oficjalnie dodatkowe bonusy pieniężne przyznawane są w drodze uznania za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy, realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie w wykonywane zadania. W praktyce wygląda to tak, że największe indywidualne nagrody zgarniają dyrektorzy poszczególnych oddziałów ZUS oraz ich zastępcy. 

- "W ZUS wykonuje się wiele niepotrzebnych rzeczy i do ich wykonywania zatrudnia się niestety całą armię urzędników. I później niepotrzebnie daje się im nagrody. Niestety, winny jest temu system emerytalny w Polsce" - ocenił fakt przyznawania urzędnikom ZUS astronomicznych nagród Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha (wypowiedź dla "Super Expresu"). Niestety, trudno się z tą opinią nie zgodzić...

 

Czytaj także: W bankrutującym ZUS-ie znowu wypłacono gigantyczne premie i nagrody. W 2014 roku poszło na ten cel 210 milionów złotych! (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: ZUS nie zbankrutuje. Przyczyni się jednak do bankructwa Polski, które nastąpi w ciągu 3-6 lat (Niewygodne.info.pl)

 

wpis z dnia 21/06/2015    

  

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu