r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

     Minął prawie rok od ujawnienia afery taśmowej. I co? I nic! Bananowa republika platformianych kolesi ma się nadal dobrze!
wpis z dnia 10/06/2015

foto: NBP / EPP / MSWRP (Flickr.com / CC BY 2.0)

Donald Tusk, tuż po wybuchu afery taśmowej, obiecał Polakom rzetelne wyjaśnienie sprawy. W rzeczywistości udało mu się uciec na brukselską, dobrze płatną synekurę. Niedługo później prokuratura umorzyła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Marka Belkę i Bartłomieja Sienkiewicza, potwierdzając tym samym, że "państwo nie istnieje". Innymi słowy nikt do dziś nie poniósł jakichkolwiek konsekwencji... Tak właśnie wygląda bananowa republika platformianych kolesi!

Przypomnijmy, że istotą afery był spisek mający na celu realne uchylenie kluczowych zapisów Konstytucji Rzeczypospolitej. Marek Belka podczas słynnej rozmowy z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem był gotowy złamać obowiązujące w Polsce prawo, byleby tylko sfinansować nadmierne wydatki rządu Tuska i w ten sposób umożliwić zwycięstwo wyborcze PO nad PiS-em. Belka z Sienkiewiczem (na zlecenie Tuska) knuli spisek przeciwko obywatelom. Chodziło im jedynie o interes rządu i Platformy Obywatelskiej. Innego zdania była Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która umorzyła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Marka Belkę i Bartłomieja Sienkiewicza. Sam Tusk zaś zwiał przy pierwszej, lepszej okazji do Brukseli.

        

r e k l a m y


Zdaniem prokuratury, która umorzyła w tej sprawie śledztwo, materiał dowodowy nie potwierdził podejrzenia popełnienia przestępstwa nadużycia władzy przez Belkę i Sienkiewicza, ani tego by którykolwiek z nich przekroczył uprawnienia lub nie dopełnił obowiązku działając jednocześnie na szkodę interesu publicznego. Moim zdaniem jednak to, że Sienkiewicz wyraził pogląd, że państwo nie istnieje, nie oznacza, że powinniśmy się z tym zgodzić, a już na pewno nie powinny się z tym zgodzić organy ścigania. Przekręt ustalony miedzy rządem a szefem NBP nie może pozostać bez konsekwencji! Niestety, póki rządzi ekipa bananowej republiki kolesi z PO, standardy państwa prawa są zagrożone, czego przykładem może być umorzenie wspomnianego śledztwa i zmiecenie całej afery pod dywan.

wpis z dnia 10/06/2015

         

r e k l a m y


        

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu