r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

    Czy Tusk wstawił swojego kumpla do zarządu państwowej spółki, aby ten po kilkunastu miesiącach mógł zgarnąć gigantyczną odprawę?
wpis z dnia 6/06/2015

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Zdaniem byłego rzecznika rządu Pawła Grasia, bliski znajomy Tuska - Krzysztof Kilian - po to został wstawiony do zarządu kontrolowanej przez Skarb Państwa Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), aby po kilkunastu miesiącach pracy zgarnąć gigantyczną odprawę. By żyło się lepiej? Tak! Swoim.

Przypomnijmy - Krzysztof Kilian jest bliskim znajomym Donalda Tuska. Należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności. W 2001 poparł powstanie Platformy Obywatelskiej. W marcu 2012 został powołany na stanowisko prezesa zarządu największej spółki energetycznej działającej na terytorium naszego kraju, czyli Polskiej Grupy Energetycznej (odnotujmy, że spółka ta jest kontrolowana przez Skarb Państwa, zatem decydującą rolę w obsadzaniu stanowisk w zarządzie ma rząd). Funkcję tą pełnił przez kilkanaście miesięcy - do listopada 2013 roku, kiedy podał się do dymisji. Na pożegnanie Kilian i jego współpracownicy otrzymali gigantyczną odprawę - 6,9 mln zł.

    

r e k l a m y


Nowe światło na tę historię rzuciła ujawniona w ubiegłym roku rozmowa byłego rzecznika rządu Pawła Grasia z prezesem Orlenu - Jackiem Krawcem. Graś mówi Krawcowi, że Tusk dał pracę Kilianowi, po to aby ten otrzymał odprawę:

 

J. Krawiec: On [Kilian], mając Donalda jako kolegę od dwudziestu paru lat, po prostu miał wszystkich w dupie. 
P. Graś: Donald po to wsadził tam [do PGE] na chwilę Kiliana, żeby tam wziął odprawę.

 

Czyżby Donald Tusk właśnie w taki sposób realizował swój przedwyborczy slogan: "By żyło się lepiej"? Jeśli tak to szkoda, że lepsze życie ufundował jedynie swoim najbliższym kumplom.

   

Czytaj także: Gigantyczne odprawy dla prezesów spółek Skarbu Państwa. Właśnie szykuje się kolejna... By żyło się lepiej! (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: 'Kto ma akcje, ten ma rację', czyli dlaczego musiał odejść prezes PGE (Wyborcza.biz)

 

wpis z dnia 6/06/2015

     

r e k l a m y


        

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu