r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

    Tusk z Pawlakiem już w 1992 roku jasno opowiedzieli się po której stronie stoją. Dziś rocznica wydarzenia, które zadecydowało o obecnym kształcie naszego państwa
wpis z dnia 4/06/2015

foto: kadr z filmu "Nocna Zmiana" (youtube.com

Dzisiaj przypada 23. rocznica "nocnej zmiany", czyli spisku Bolka, postkomunistów oraz części "liberałów", przeciwko pierwszemu w pełni niepodległemu rządowi Jana Olszewskiego. Przypomnijmy, że w nocy z 3 na 4 czerwca 1992 roku, kiedy w śmiertelnym zagrożeniu znalazły się interesy ludzi aparatu władzy PRL, chronionych do tej pory okrągłostołowym "dealem", zaprzęgnięci do działania zostali ówcześni marionetkowi politykierzy. Skutek tego był taki, że PRL-bis - w kształcie zaproponowanym przez Kiszczaka i Michnika - przetrwał. Młodzi Tusk i Pawlak ze swoich ról wywiązali się wzorowo, za co w kolejnych latach istnienia patologicznej III RP zostali hojnie wynagrodzeni.

Wydarzenia nocy z 3 na 4 czerwca 1992 roku miały gigantyczne znaczenia dla dalszych życiorysów Donalda Tuska oraz Waldemara Pawlaka. Szybko okazało się, że magister historii, który czyścił kominy na wysokościach oraz strażak OSP zostali namaszczeni przez służby na głównych sterników polskiej polityki. Stali się gwarantami trwania układu nakreślonego przez Kiszczaka i Michnika w zaciszach magdalenkowych gabinetów. Poręczyli własnymi nazwiskami PRL-bis, nazwany dla niepoznaki "Trzecią Rzeczpospolitą". 

 
 

r e k l a m y


 

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że wspomniana III RP została stworzona przede wszystkim dla ludzi aparatu władzy PRL. To oni, po 1989 roku, przejęli kontrolę nad biznesem i mediami. To oni zasiadali w zarządach spółek wydzielanych z majątku upadającego PRL. To oni kierowali nowopowstałymi bankami komercyjnymi, które zostały wyodrębnione z NBP. To ludzie powiązani z PZPR i ustrojem "demokracji ludowej" decydowali o kształcie i kierunkach rozwoju III RP. Pod tym względem porozumienie zawarte najpierw w Magdalence, a później przy okrągłym stole nie przyniosło dla zwykłych Polaków żadnego pożytku. 

 

Donald Tusk i Waldemar Pawlak doskonale o tym wiedzieli. Mimo to zdecydowali się uczestniczyć w spisku postkomunistów z Bolkiem na czele, którego celem było obalenie pierwszego prawdziwie niepodległego i niezależnego od okrągłostołowych ustaleń rządu, jaki istniał po 1989 roku. Gdyby tego nie dokonali, to nie wykluczone, że dziś III RP wyglądałaby zupełnie inaczej. Nie wykluczone, że okrągłostołowy układ mógłby się rozsypać, co pozwoliłoby uniknąć wielu patologii trawiących dzisiaj nasz kraj. Niestety - Tusk z Pawlakiem w 1992 roku jasno opowiedzieli się po której stronie stoją. Wyboru tego nie zmienili przez kolejne 23 lata, co bardzo im się opłaciło (szczególnie finansowo). Dla większości społeczeństwa jednak bilans tej decyzji jest diametralnie odmienny...

 

Polecam obejrzenie filmu pt. "Nocna Zmiana" (Youtube.com)

 

wpis z dnia 4/06/2015

r e k l a m y


     

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu