r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

Platforma odrzuciła kolejny obywatelski projekt... Jak widać burak ciągle dojrzewa. Na szczęście już jesienią mamy wykopki

wpis z dnia 29/05/2015

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

W trzy dni po przegranych wyborach prezydenckich posłowie Platformy odrzucili w Sejmie (już podczas pierwszego czytania!) obywatelski projekt ustawy w sprawie zmian w kodeksie wyborczym. Wprowadzał on m.in. możliwość rejestrowania video prac komisji wyborczej, obowiązek stosowania pojedynczej karty do głosowania czy konieczność protokolarnej klasyfikacji głosów nieważnych. Blisko 130 tys. podpisów złożonych pod tym projektem trafiło do sejmowego klozetu. Wygląda na to, że partia Tuska, Komorowskiego i Kopacz już zupełnie zatraciła instynkt samozachowawczy...

Pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie zmian w kodeksie wyborczym podpisało się ok. 130 tys. ludzi. Projekt ten był pokłosiem nieprawidłowości do jakich doszło podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Wprowadzał on m. in. możliwość rejestrowania video prac komisji wyborczej, obowiązek stosowania pojedynczej karty do głosowania czy konieczność protokolarnej klasyfikacji głosów nieważnych. Dawał również szersze uprawnienia mężom zaufania.

  

r e k l a m yNiestety posłowie Platformy Obywatelskiej byli jednoznacznie przeciwni tej obywatelskiej inicjatywie. Za odrzuceniem projektu już po pierwszym czytaniu zagłosowało 233 posłów. Jedynie 179 było przeciwnych. Wygląda zatem na to, że PO zupełnie już zatraciła instynkt samozachowawczy. Trzeba być bowiem totalnym debilem, aby w 3 dni po przegranych wyborach prezydenckich spuszczać do sejmowego kosza obywatelski (!) projekt ustawy, który dotyczył pozytywnych zmian w kodeksie wyborczym (!). Jestem pewien, że nadal nie wyciągnęli wniosków z ostatniego wyborczego plebiscytu. Kontynuacja programu obywatelskiej pogardy może się dla nich zakończyć jesienią wyborczą katastrofą i poparciem nie przekraczającym 10 procent. Straszeniem PiS-em, propaganda TVN czy zaklinanie rzeczywistości już nie pomogą. Ludzie mają ich najzwyczajniej dosyć.

 

Czytaj także: Platforma spuściła w sejmowym klozecie już ponad 5 milionów podpisów. Zobacz z jaką pogardą traktują obywateli!

 

wpis z dnia 29/05/2015

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu