Nie płacisz abonamentu RTV? Nie dokładasz się do pensji dla Tomasza Lisa? - Rząd wpisze cię na czarną listę dłużników
wpis z dnia 28/05/2015

screen z TVP2

Ministerstwo Gospodarki w rządzie Ewy Kopacz chce, aby nie płacący abonamentu radiowo-telewizyjnego byli dopisywani do "czarnych list dłużników" prowadzonych przez biura informacji gospodarczej. Wpis na taką listę może oznaczać kłopoty z uzyskaniem kredytu w bankach lub zawarciem umowy z operatorem telefonii komórkowej. Założenia do projektu ustawy są już gotowe. Docelowo nowe przepisy miałyby wejść w życie od początku przyszłego roku.

Zgodnie z założeniami projektu rząd chce stworzyć "system powszechnej wymiany informacji o wiarygodności płatniczej". W praktyce polegać by to miało na uzyskaniu przez biura informacji gospodarczej dostępu do list dłużników podatkowych, osób zalegających z płatnością składek na ZUS czy z opłatą na abonament RTV.

  

r e k l a m yRząd chciałby, aby na "czarne listy" trafiały osoby, które zalegają z płatnością wymagalnego zobowiązania w wysokości co najmniej 500 zł. Może się zatem okazać, że na wspomniane listy zostaną dopisane osoby, które przestały płacić abonament RTV z uwagi na Tomasza Lisa lub innych rządowych propagandzistów, wykorzystujących publiczne media do szerzenia zakłamanego obrazu rzeczywistości III RP.

 

wpis z dnia 28/05/2015

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu