r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

     Żona Komorowskiego: "Emigracja to nie dramat, to szansa!" Co na to trzy miliony emigrantów?

wpis z dnia 17/05/2015

foto: youtube.com

Mam nieodparte wrażenie, że im więcej Bronisław Komorowski lub jego otoczenie wypowiadają się publicznie na tematy ważne społecznie, tym bardziej się pogrążają. Żona prezydenta - Anna Komorowska - w wywiadzie udzielonym Radiu Zet stwierdziła, że emigracji zarobkowej nie traktowałaby w kategorii dramatu. - "To jest też jakaś szansa" - powiedziała obecna pierwsza dama. Jestem ciekaw czy 3 mln emigrantów, którzy zmuszeni byli opuścić Polskę w ciągu ostatnich kilku lat, jest podobnego zdania co żona Komorowskiego?

"Trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski" - krzyczał na początku marca podczas swojej konwencji wyborczej Bronisław Komorowski. Tymczasem według niektórych szacunków na stałe poza granicami Polski przebywa obecnie około 3 miliony osób. Wszyscy oni wyjechali z Polski z uwagi na brak pracy, pieniędzy lub lepszych perspektyw na przyszłość. Najczęściej wyemigrowały z naszego kraju osoby młode i w wieku produkcyjnym, których wpływ na gospodarkę i demografię danego kraju jest największy. Co gorsze - w tym roku może paść emigracyjny rekord. Nasz kraj zamierza bowiem opuścić aż 1,275 mln osób. W ten sposób depopulacja Polski przyspieszy w sposób dotąd niespotykany, a łączna liczba emigrantów przekroczy - według niektórych szacunków - 4 miliony osób.

  

r e k l a m yAnna Komorowska twierdzi, że masowa emigracja Polaków to nie dramat. Dla aktualnej pierwszej damy, to bardziej "jakaś szansa". Nic, że do emigracji naszych rodaków zmuszają warunki "złotego okresu" III RP. To nic, że większość z nich wyjeżdża z Polski z powodu braku pracy, pieniędzy lub lepszych perspektyw na przyszłość. Tego żona Komorowskiego nie dostrzega. "Jakaś szansa" ma przesłonić wszystkie negatywne aspekty związane z opuszczeniem kraju, rodziny i środowiska, w którym do tej pory się żyło. No ale cóż - każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii. 

wpis z dnia 17/05/2015 

      

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu