Obecność kandydatów

na prezydenta w TVP Info

w marcu: Komorowski - 

6 godz. 29 min., Duda - 22 min., Kukiz - 19 min.
wpis z dnia 8/05/2015

foto: mat. prasowe / PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

TVP opublikowała raport na temat obecności polityków na antenie TVP Info w miesiącu marcu. Okazało się, że wystąpienia Bronisława Komorowskiego zajęły łącznie 6 godzin i 27 minut i były aż o 17-krotnie dłuższe od wszystkich wystąpień Andrzeja Dudy (22 minuty) i 20-krotnie dłuższe od wszystkich wystąpień Pawła Kukiza (19 minut). To się nazywa pluralizm i uczciwość telewizji finansowanej ze środków podatników!

 

Rozumiem, że rządowa telewizja wspiera kandydata promowanego przez rząd, ale żeby aż taki przewał robić?! Tak jawnie promować tylko jedną osobę, nie oglądając się w ogóle na zasady pluralizmu i fakt, że telewizja ta jest finansowana ze środków polskiego podatnika? Bronisław Komorowski, jako kandydat na prezydenta był w marcu pokazywany w TVP Info przez 3 godziny i 16 minut. Jako prezydent występował na antenie przez 3 godziny i 13 minut. Łącznie dało nam to 6 godzin i 29 minut czasu antenowego! Dla porównania jego najgroźniejszy rywal w walce o fotel prezydenta RP - Andrzej Duda - był w marcu pokazywany na antenie TVP Info przez całe 22 minuty. Na jeszcze mniejszą ilość czasu mógł liczyć Paweł Kukiz - bo tylko 19 minut. 

 

Źródło: Zestawienie czasu wystąpień przedstawicieli władz państwowych, partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w programach TVP S.A (TVP.pl)

wpis z dnia 8/05/2015