Ekolodzy, czy przekupni ekoterroryści? Dostają odpowiedni przelew i nagle przestają protestować
wpis z dnia 26/03/2015

foto: mattwalker69 (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Coraz więcej "organizacji ekologicznych" protestuje przeciwko realizacji nowych inwestycji infrastrukturalnych czy deweloperskich. Co ciekawe - po otrzymaniu odpowiedniego przelewu na konto nagle przestają protestować. Czy to ekolodzy, czy przekupni ekoterroryści?

 

Okazuje się, że polskie prawo umożliwia każdej organizacji, której statut mówi coś o ochronie środowiska, ubiegać się o przystąpienie na prawach strony do dowolnego postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji środowiskowej w sprawie inwestycji infrastrukturalnych (elektrownie, drogi) czy deweloperskich (domy, biurowce). Niektóre tego typu organizacje nagminnie to wykorzystują, ale nie po to, aby chronić środowisko, lecz po to aby wyciągnąć kasę. Przystępują one do spraw o wydanie decyzji środowiskowych w całym kraju i żądają od przedsiębiorców pieniędzy za obietnicę odstąpienia od blokowania inwestycji.

 

Jedno z takich "pro-ekologicznych" stowarzyszeń zostało zdemaskowane przez Puls Biznesu. Czytaj więcej na ten temat: Ciemne interesy pod zielonym sztandarem (PB.pl)

     

wpis z dnia 26/03/2015

 

r  e  k  l  a  m  a