Majątek Platformy w ciągu 11 lat jej istnienia wzrósł 460-krotnie. Ciekawe o ile wzrosły majątki czołowych przedstawicieli tej partii?
wpis z dnia 24/03/2015

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Na koniec 2002 roku całkowity majątek Platformy Obywatelskiej był szacowany na 140,5 tys. zł. Jedenaście lat później majątek tej partii wzrósł do 64,7 mln zł. Ciekawy czy prywatne majątki czołowych przedstawicieli tej partii również urosły w tak imponujący sposób?

 

Politycy Platformy Obywatelskiej bardzo lubią pieniądze. Między innymi dlatego regularnie wprowadzają do porządku prawnego ustawy dające zielone światło dla nowych podatków, które skutecznie drenują kieszenie Polaków. Między innymi dlatego zdecydowali się ograbić Polaków z emerytalnych oszczędności, które zgromadzone były w funduszach emerytalnych. Między innymi dlatego również biorą udział w wielu aferach i przekrętach, których efektem ma być szybkie wzbogacenie się kosztem państwa i obywateli. 

 

W kontekście zamiłowania polityków Platformy Obywatelskiej do wielkich pieniędzy warto wspomnieć o oficjalnym majątku posiadanym przez tą partię. Po pierwszym roku działalności (2002) ugrupowanie Tuska, Komorowskiego i Kopacz wyceniało swój majątek na 140,5 tys. zł. W kolejnym roku (2003) majątek Platformy wynosił już nieco ponad 0,5 mln zł. Przejmując władzę (2007 rok) PO wyceniała swój stan posiadania na 15 mln zł. W ciągu sześciu kolejnych lat wzrósł on do poziomu 64,7 mln zł. Porównując majątek tej partii na koniec 2002 roku ze stanem na koniec 2013 roku można łatwo wyliczyć, że powiększył się on 460 razy. 

Źródło informacji: bip.platforma.org/majatek_partii/ 

 

wpis z dnia 24/03/2015

 

r  e  k  l  a  m  a