Platforma mieli 1,6 mln podpisów poparcia pod inicjatywami obywatelskimi, a Elbanowskich nazywa "szkodnikami rozwalającymi edukację w Polsce"
wpis z dnia 5/03/2015

 foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Ligia Krajewska, posłanka Platformy Obywatelskiej, zarzuciła Karolinie Elbanowskiej - współzałożycielce ruchu społecznego, który zebrał ponad 1,6 mln podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw w sprawie 6-latków - że jest "szkodnikiem, który rozwala edukację w Polsce". Pani Ligio - jedynymi szkodnikami to jesteście wy, przedstawiciele PO. Zgodnie z waszym tokiem myślenia, to pacjenci demontują służbę zdrowia, emeryci demolują system emerytalny, a Elbanowscy rozwalają edukację. Żeby było śmieszniej oszukujecie zwykłych wyborców dopisując do nazwy swojej partii, że jest "obywatelska"...

 

PO i PSL opowiedziały się za odrzuceniem w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu znoszącego obowiązek szkolny dla sześciolatków i przywracającego rodzicom prawo do decydowania, kiedy dziecko rozpocznie naukę. - "Dajcie nam, rodzicom, wybór. Nie prosimy o przywileje, nie prosimy o pieniądze. Nie prosimy o nic więcej, tylko o to, byście uszanowali nasze konstytucyjne prawo do decydowania o edukacji naszych dzieci" - powiedziała w imieniu przedstawicieli inicjatywy legislacyjnej Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

 

Warto odnotować, że państwo Elbanowscy założyli ruch społeczny, któremu udało się już zebrać ponad 1,6 miliona podpisów poparcia w sprawie 6-latków. Niestety większość z tych podpisów została już zmielona i wyrzucona do kosza przez posłów partii, która w swojej nazwie używa przymiotnika "obywatelska". W 2011 roku Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zebrało prawie 350 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który zakładał m.in. odstąpienie od wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Projekt ten został odrzucony głosami PO i PSL. W 2013 roku partie Tuska i Piechocińskiego odrzuciły obywatelski wniosek stowarzyszenia o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum edukacyjnego. W tym przypadku zmielonych zostało prawie milion podpisów. Pod aktualnie rozpatrywanym projektem podpisało się około 300 tys. osób. 

  

Źródło: Twitter.com

wpis z dnia 5/03/2015

 

r  e  k  l  a  m  a