Zobacz, których obietnic rząd Platformy i PSL-u nigdy nie zrealizował
wpis z dnia 5/03/2015

 foto: European People's Party EPP / PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Obniżenie podatków, wprowadzenie podatku liniowego, walka z nadmiernym zadłużeniem kraju, zmniejszenie biurokracji czy likwidacja abonamentu - to tylko kilka (z długiej listy) obietnic rządu PO-PSL, które nigdy nie zostały zrealizowane. Mimo jawnych kłamstw ekipa ta pozostaje u władzy już ósmy rok z rzędu. Czy to możliwe, że wspomniani oszuści zostaną wybrani na kolejną kadencję i będą nami rządzili łącznie aż 12 lat?

 

Ekipa Platformy z Donaldem Tuskiem na czele, kiedy przejmowała władzę w Polsce, obiecywała wiele. Przede wszystkim uproszczony miały być system podatkowy, a wprowadzenie tzw. podatku liniowego miało pomóc budżetom domowym wielu Polaków. Sam Tusk zaklinał z mównicy sejmowej, podczas wygłaszania swojego pierwszego expose, że jego nadrzędnym celem będzie stopniowe obniżanie danin publicznych. Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Rząd zaczął podnosić akcyzę na paliwo, zamroził na 8 lat kwotę wzrost kwoty wolnej od podatku, podwyższył VAT, zmniejszył o 1/3 zasiłek pogrzebowy i zlikwidował szereg ulg podatkowych (internetowa, budowlana). O podatku liniowym bardzo szybko zapomniano, a urzędy skarbowe coraz częściej zaczęły kontrolować zwykłych przedsiębiorców w poszukiwaniu jakichkolwiek przewinień skutkujących nałożeniem finansowych kar.

 

Rząd obiecał również walczyć z procesem nadmiernego zadłużania kraju i rozszerzającą się biurokracją. Tymczasem, podczas ośmiu lat kierowania państwem przez PO-PSL, zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 100 procent, a liczba urzędników wzrosła o około 80 tys. Jakby tego było mało wyprzedano majątku narodowego za blisko 70 mld zł (fabryki, banki, zakłady przemysłowe, przedsiębiorstwa), a na deser władze zrabowały ok. 130 mld zł oszczędności Polaków zgromadzonych w funduszach emerytalnych. Z postulatu likwidacji KRRiTV oraz abonamentu RTV rząd również bardzo szybko się wycofał. W zamian zaproponował nowy podatek audiowizualny i opłatę od smartfonów i tabletów. Armia miała być silna i zmodernizowana. W rzeczywistości w sporej części została zlikwidowana, a modernizacja jest przesuwana w nieokreśloną przyszłość. Mieliśmy się uniezależnić od dostaw gazu z Rosji. W praktyce budowa gazoportu w Świnoujściu zakończyła się gigantycznym skandalem i nie wiadomo kiedy zostanie ukończona. Polacy mieli wracać z emigracji. W rzeczywistości liczba emigrantów jeszcze bardziej się zwiększyła. 

Tak właśnie wygląda realizacja obietnic złożonych przez ekipę Platformy Obywatelskiej... 

  

wpis z dnia 5/03/2015

 

r  e  k  l  a  m  a