PO wstawia się za złodziejami? Zatarcie skazania już po pół roku, a za przestępstwo zagrożone do 8 lat więzienia sąd skaże tylko na grzywnę?
wpis z dnia 20/01/2015

 foto: Youtube.com

Popełniłeś przestępstwo i grozi ci do 8 lat więzienia? Spokojnie, dzięki przyjętej w ubiegłym tygodniu nowelizacji Kodeksu Karnego przegłosowanej przez Platformę Obywatelską, za taki występek zamiast skazywać na więzienie sąd będzie mógł orzec karę grzywny. By żyło się lepiej! Złodziejom!

 

Jakby tego było mało posłowie PO podjęli decyzję, aby skrócić czas potrzebny na tzw. zatarcia skazania orzeczonej kary grzywny. Zamiast obecnie obowiązujących 5 lat (podczas których osoba skazana prawomocnym wyrokiem widnieje w rejestrze karnym) ekipa Kopacz i Komorowskiego podjęła decyzję, aby okres ten skrócić jedynie do 6 miesięcy. Minister sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz - Cezary Grabarczyk - stwierdził, że "władza musi zmienić politykę karną". Wcale nie dziwię się takiemu stanowisku. Wszak niebawem rozpocznie się sądowe rozliczanie ekipy Platformy za wszystkie przekręty. Wówczas dzisiejsi czołowi hochsztaplerzy i aferzyści zamiast trafiać do pudła będą się wymigiwać symboliczne grzywny. By żyło się lepiej! Aferzystom i złodziejom!

 

wpis z dnia 20/01/2015