Afery, przekręty, kompromitacje i błędne decyzje, czyli - podsumowanie działań władzy w 2014 roku
wpis z dnia 31/12/2014

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by 2.0)

Afera taśmowa, afera gazowa, afera ze wstrzymaniem publikacji ustawy o rajach podatkowych, nieustający wzrost zadłużenia, akceptacja rujnujących gospodarkę rozwiązań w sprawie CO2, wzrost ucisku fiskalnego, finalizacja skoku na OFE, ograniczenie obywatelom dostępu do informacji publicznej, legalizacja obrotu GMO, przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy", grabież Lasów Państwowych, marginalizacja Polski na arenie międzynarodowej czy szereg kompromitacji wizerunkowo-reputacyjnych. Oto najważniejsze "dokonania" władzy w 2014 roku. Poniżej próba ich skrótowego przypomnienia.

 

Styczeń 2014: Rząd Tuska podejmuje decyzje, aby w latach 2014-2015 ściągnąć z Lasów Państwowych dodatkowe 1,6 miliarda złotych na pokrycie olbrzymiej dziury budżetowej, do której sam doprowadził. Wszystko w ramach dostosowania zasad gospodarki finansowej Lasów do wymogów ustawy o rachunkowości, co w praktyce przybierze formę dodatkowych opłat na rzecz Skarbu Państwa, które istotnie uszczuplą przychody 430 nadleśnictw funkcjonujących na terenie Polski.

Czytaj więcej: Rząd chce załatać dziurę budżetową haraczem ściąganym z lasów. Leśnicy: "To grabież!"

 

Styczeń 2014: Sejm - głosami PO-PSL-SLD-RP - przyjął ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski. Przyjęta ustawa umożliwia funkcjonariuszom obcych państw interwencje na terytorium Polski w wypadku "zagrożenia bezpieczeństwa publicznego" oraz "porządku publicznego". Nie można zatem wykluczyć, że jeśli rządowi zabraknie sił porządkowych do pacyfikacji masowych demonstracji, będzie mógł wezwać posiłki z państw sąsiednich.

Czytaj więcej: Sejm - głosami PO-PSL-SLD-RP - przyjął ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terytorium Polski

 

Styczeń 2014: Katastrofa na PKP Intercity. Temperatury spadły do -5 C co spowodowało, że pociąg "Karkonosze" relacji Warszawa - Jelenia Góra miał 1588 min. opóźnienia (stan na 5:33 rano). Pociąg "Rozewie" relacji Gdynia - Wrocław zanotował 1553 min. opóźnienia (stan na 6:05 rano). Co na to minister transportu Elżbieta Bieńkowska?: "Sorry, taki mamy klimat" (sic!).

Czytaj więcej: Ponad 20-godzinne opóźnienia pociągów. Bieńkowska: "Sorry, taki mamy klimat" (sic!!!)

 

Luty 2014: Finalizacja skoku na OFE. Umorzono obligacje skarbowe o wartości 153 mld zł, w które OFE zainwestowały oszczędności kilkunastu milionów Polaków.

Czytaj więcej: Rządowa grabież 153 mld zł oszczędności Polaków weszła w ostateczną fazę

 

Luty 2014: Komisja Europejska zablokowała Polsce ok. 1,6 mld zł (390 mln euro) z programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Urzędnicy z Brukseli domagają się od rządu Tuska pilnych wyjaśnień w sprawie infoafery. Jeśli Tusk nie będzie potrafił się wytłumaczyć z nielegalnych działań swoich podwładnych, to cała wyżej wymieniona pula pieniędzy przepadnie!

Czytaj więcej: Kosztowne skutki infoafery. Komisja Europejska blokuje 1,6 mld zł! Sorry, ale taki mamy rząd...

 

Luty 2014: Głosami PO-PSL odrzucony został projekt zmian w regulaminie Sejmu, który przewidywał likwidację sejmowej "zamrażarki", pozwalającej odwlekać procedowanie niewygodnych dla władzy ustaw.

Czytaj więcej: Władza PO-PSL odrzuciła "pakiet demokratyczny". Tzw. sejmowa "zamrażarka" zostaje

 

Marzec 2014: Donald Tusk na posiedzeniu Rady Europejskiej zgodził się na patologiczny pomysł eurokratów dotyczącego zastąpienia rynkowego systemu obrotu prawami do emisji CO2 (Emissions Trading System), systemem centralnie planowanej sprzedaży uprawnień (Market Stability Reserve), będącym w istocie swojej para-podatkiem, którego konstrukcja odgórnie ogranicza podaż zezwoleń, radykalnie zwiększając przy tym ich cenę. Niestety nasz przemysł może tego nie wytrzymać.

Czytaj więcej: Katastrofalne skutki decyzji rządu Tuska. Nasza gospodarka może tego nie wytrzymać!

 

Kwiecień 2014: "Rzeczpospolita" dotarła do rządowego dokumentu pt. "Wieloletni plan finansowy państwa. 2014–2017". Wynika z niego, że ekipa PO-PSL nie zamierza wprowadzać reform, które miałyby uzdrowić finanse państwa. W zamian chce za to ciągle podwyższać podatki i liczyć na lepszą koniunkturę gospodarczą.

Czytaj więcej: Do 2017 roku rząd zamierza ciągle podwyższać podatki

 

Maj 2014: Zadłużenie Polski ciągle rośnie. Ekipa Tuska nie ma koncepcji na poprawę stanu finansów państwa. Tylko w ciągu pięciu pierwszych miesięcy tego roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 36,5 mld zł. Ekipa Tuska nadal nie ma koncepcji na poprawę stanu finansów państwa. Potrafi jedynie rolować zadłużenie, zaciągać nowe długi i proponować coraz to bardziej wymyślne podwyżki podatków.

Czytaj więcej: Zadłużenie Polski ciągle rośnie. Ekipa Tuska nie ma koncepcji na poprawę stanu finansów państwa

 

Maj 2014: Umiera Wojciech Jaruzelski. Władze PO-PSL organizują mu pogrzeb z najwyższymi honorami i chowają w alei zasłużonych na Powąskach. Ten kolaborant, sowiecki generał, zbrodniarz odpowiedzialny za śmierć wielu istnień ludzkich z pewnością zasługuje na pogrzeb z honorami i pochowanie w alei zasłużonych - ale nie w Warszawie lecz w Moskwie.

Czytaj więcej: Wojciech Jaruzelski powinien spocząć w alei zasłużonych... w Moskwie

 

Czerwiec 2014: Władza świętuje 25-lecie istnienia III RP - kontynuatorki PRL. Znamienne jest to, że w III RP komunistyczni zbrodniarze i kaci nie mogą doczekać sprawiedliwego osądzenia za swoją kryminalną przeszłość, otrzymują kilka razy większe emerytury od ich ofiar, a gdy już umierają w pogodnej starości, to obecne władze wyprawiają im pogrzeby z honorami i wojskową asystą. Niestety to nie jedyna patologia, której genezy można się doszukiwać w "porozumieniu" zawartym w Magdalence oraz przy okrągłym stole.

Czytaj więcej: W rocznice ostatnich niedemokratycznych wyborów w Polsce warto przypomnieć czym był "okrągły stół" i jakie były jego konsekwencje

 

Czerwiec 2014: Wybucha afera taśmowa, przy której afera Rywina to pikuś. Ustalenia jakie poczynili szef MSW w rządzie Tuska - Bartłomiej Sienkiewicz i prezes NBP - Marek Belka mogą jeżyć włosy na głowie. Belka obiecał pomoc dla ekipy Tuska w powstrzymaniu PiS przed przejęciem władzy poprzez wsparcie obecnego rządu miliardami złotych zysku z NBP, który pozwoli zasypać dziurę budżetową. W zamian oczekuje dymisji ministra finansów oraz powołania na jego miejsce technicznego, niepolitycznego ministra finansów, który będzie miał akceptację NBP. Ponadto chce nowelizacji ustawy o banku centralnym.

Czytaj więcej: Afera Rywina, to był pikuś. Afera taśmowa w rządzie Tuska to prawdziwe bagno!

 

Czerwiec 2014: Taśmy Platformy Obywatelskiej rzuciły nowe światło na kwestię budowy gazoportu w Świnoujściu. Okazuje się, że konsekwencje opóźnień w realizacji tego projektu mogą być niezwykle kosztowne dla nas wszystkich, a mimo to nikt nie poniesie za ten stan rzeczy nawet najmniejszej odpowiedzialności. Tak właśnie funkcjonuje bananowa republika kolesi z ekipy Tuska.

Czytaj więcej: Za chwile wybuchnie kolejna wielka afera! Tym razem chodzi o miliardy złotych!

 

Czerwiec 2014: Media wierne ekipie Platformy Obywatelskiej robią wszystko, aby rozmyć odpowiedzialność władzy za ujawniony spisek pomiędzy rządem Tuska, a szefem NBP. Usilnie próbują odwrócić uwagę od treści nagrań, prowadząc narrację, zgodnie z którą samą aferą jest to, że ktoś odważył się nagrać miłościwie nam panujących przy spożywaniu posiłku.

Czytaj więcej: Media prorządowe skupiają całą uwagę na tym kto nagrywał, a nie na tym jakie patologie ujawniono

 

Czerwiec 2014: Afera taśmowa zatacza coraz szersze kręgi. Zdaniem potajemnie nagranego byłego rzecznika rządu Pawła Grasia, bliski znajomy Tuska - Krzysztof Kilian - po to został wstawiony do zarządu państwowej spółka PGE, aby po kilkunastu miesiącach pracy zgarnąć gigantyczną odprawę. By żyło się lepiej? Tak, swoim!

Czytaj więcej: Tusk wstawia swojego kumpla do zarządu PGE, aby ten zgarnął gigantyczną odprawę? By żyło się lepiej... Swoim!

 

Sierpień 2014: Skok na pieniądze zgromadzone w OFE nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Deficyt ZUS nadal sięga kilkudziesięciu miliardów złotych. Rząd Tuska próbuje go zasypać wysyłając na konta FUS miliardy złotych pieniędzy podatników. To jednak nie wystarcza. ZUS musi jeszcze mocniej zacisnąć pętle na szyi polskich przedsiębiorców.

Czytaj więcej: Bezwzględny ZUS: 41 tys. kontroli w pierwszym półroczu 2014 r.

 

Sierpień 2014: Wszystko wskazuje na to, że przejadanie przez rząd Tuska oszczędności milionów obywateli zbieranych przez 15 lat w OFE potrwa zaskakująco krótko. Zaledwie pół roku wystarczyło, aby administrująca krajem ekipa PO-PSL wydała aż 1/3 oszczędności zrabowanych z OFE w lutym.

Czytaj więcej: Rząd Tuska przejadł już 1/3 z tego co w lutym zagrabił z OFE!

 

Wrzesień 2014: Skrupulatne wypełnianie wytycznych płynących z Berlina i Brukseli oraz utrwalenie roli Polski jako gospodarczej kolonii i dostarczyciela taniej siły roboczej musiało zaowocować odpowiednią gratyfikacją finansową. Tusk za to, że sprzedał Polaków dostał dobrze płatne stanowisko szefa Rady Europejskiej. Jemu będzie się żyło lepiej. Polakom - niekoniecznie.

Czytaj więcej: Donald Tusk sprzedał Polaków w zamian za dobrze płatną synekurę w Brukseli?

 

Wrzesień 2014: Zgodnie z dokumentem, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa, w przyszłym roku ekipa Tuska chce zwiększyć zadłużenie Polski o kolejne 54 miliardy złotych. To blisko 7 miliardów więcej niż wynosi plan wzrostu zadłużania na rok bieżący (47,3 mld zł). By żyło się lepiej... zagranicznym wierzycielom Polski!

Czytaj więcej: W 2015 roku ekipa Tuska chce zwiększyć zadłużenie Polski o kolejne 54 miliardy złotych

 

Wrzesień 2014: Gazoport w Świnoujściu miał być gotowy do końca 2013 roku, tak aby od połowy 2014 móc przyjmować gaz z Kataru. Tymczasem coraz częściej mówi się, że prace budowlane zakończą się dopiero w drugiej połowie 2015, a może nawet w 2016 roku. Każdy miesiąc spóźnienia przy budowie tego strategicznego obiektu przyczynia się do osłabienia bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz gigantycznych strat finansowych PGNiG.

Czytaj więcej: Kto odpowiada za kosztowne opóźnienia przy budowie gazoportu w Świnoujściu? Czy ten, który uciekł do Brukseli?

 

Wrzesień 2014: Rząd Ewy Kopacz przyjął mało ambitny projekt budżetu na 2015 rok. Zakłada on utrzymanie wysokiego deficytu, rosnącego zadłużenia i wysokich obciążeń podatkowych. By zwykli ludzie mogli nadal płacić podatki na milionowe pensje dla platformianych kolesi i raty kredytów u zagranicznych wierzycieli...

Czytaj więcej: Budżet 2015: Rząd Kopacz stawia sobie za cel utrzymanie wysokiego deficytu i rosnącego zadłużenia przy wysokich obciążeniach podatkowych

 

Październik 2014: Rządowe Centrum Legislacji podejmuje decyzję o wstrzymaniu publikacji w Dzienniku Ustaw przyjętej przez Sejm i podpisanej przez prezydenta ustawy o zagranicznej spółce kontrolowanej (tzw. afera z opóźnieniem publikacji ustawy o tzw. rajach podatkowych). Dzięki temu wiele spółek i koncernów działających na terytorium naszego kraju nie zapłaci podatku w Polsce.

Czytaj więcej: Gigantyczna afera finansowa: Polska straci miliardy złotych. Wszystko przez opieszałość Rządowego Centrum Legislacji 

 

Październik 2014: Ekipa Platformy Obywatelskiej dusi polską gospodarkę wysokimi podatkami. Jedną z naczelnych zasad fiskalizmu wyznawanego przez partię Tuska jest utrzymywanie kwoty wolnej od podatku na niezmienionym i niezwykle niskim poziomie od 2007 roku (3091 zł w skali roku). Rzecznik Praw Obywatelskich twierdzi, że to jest niekonstytucyjne i kieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Czy fiskalna paranoja ekipy rządzącej zostanie w końcu ukrócona?

Czytaj więcej: Fiskalna paranoja Platformy nie podoba się RPO. Kuriozalnie niska kwota wolna od podatku jest niekonstytucyjna

 

Październik 2014: Prokuratorski zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z aferą hazardową miał usłyszeć Jacek Kapica - szef służby celnej i wiceminister finansów w rządzie PO-PSL. Okazało się jednak, że prokuratorowi, który chciał ten zarzut postawić, sprawa została odebrana, a śledztwo przeniesiono do zupełnie innej prokuratury. Czy takie rzeczy są możliwe tylko w bananowej republice kolesi zarządzanej przez ekipę Tuska i Komorowskiego?

Czytaj więcej: Rozmywanie afery hazardowej: Prokurator, który miał stawiać zarzuty, został odsunięty od śledztwa

 

Październik 2014: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opowiada się za objęciem smartfonów i tabletów opłatą reprograficzną. Resort zgodził się tym samym na propozycje ZAiKS-u, który jako pierwszy wystąpił z postulatem nałożenia podatku "smartfonowego" i "tabletowego" w wysokości odpowiednio 1,5 i 2,0 proc. ceny urządzenia.

Czytaj więcej: Nowy podatek coraz bliżej: Ministerstwo Kultury za wprowadzeniem opłaty reprograficznej na smartfony i tablety

 

Październik 2014: Rząd Ewy Kopacz kontynuuje politykę rządu Tuska polegającą na ciągłym zadłużaniu Polski. Ministerstwo Finansów powiększyło zadłużenie naszego kraju o kolejne 6,06 mld zł. Według oficjalnego komunikatu kwota ta ma sfinansować przyszłoroczne potrzeby pożyczkowe rządu, bo... limity na ten rok zostały już osiągnięte.

Czytaj więcej: Pętla długu coraz ciaśniejsza: Rząd Kopacz zadłuża Polskę już na poczet przyszłego roku

 

Październik 2014: Ewa Kopacz podjęła na szczycie UE decyzję, aby zniszczyć polską gospodarkę. Wyrażenie przez nią zgody na nowy pakiet klimatyczny jest równoznaczne z popełnieniem gospodarczego samobójstwa przez nasz kraj. Rządowi propagandyści próbują nam wmówić, że dzięki realizacji nowej polityki w sprawie CO2 w Polsce pracę może zyskać nawet 100 tys. osób. - To prawda. Szkoda tylko, że nikt nie wspomina o tym, że jednocześnie pracę straci 400 tys. osób, a ceny prądu poszybują do góry nawet o kilkaset procent!

Czytaj więcej: Totalna bezmyślność! Ewa Kopacz postanowiła zniszczyć polską gospodarkę! Straty sięgną minimum 265 mld zł!

 

Listopad 2014: Ministerstwo Finansów wpadło na nowy, genialny pomysł w jaki sposób jeszcze bardziej utrudnić życie zwykłym Polakom. Planuje wydłużyć z 5 do 10 lat okres przedawnienia zobowiązań podatkowych, tak by organy skarbowe mogły złupić jeszcze więcej odsetek karnych.

Czytaj więcej: Fiskalna pętla na szyi Polaków coraz ciaśniejsza: Rząd chce wydłużenia okresu przedawnienia zobowiązań podatkowych do 10 lat! 

 

Listopad 2014: Rząd Ewy Kopacz forsuje projekt ustawy zgodnie z którą składki na ubezpieczenia zdrowotne za rolników ubezpieczonych w KRUS w roku 2015 i 2016 znowu będą musiały być zapłacone przez podatników niebędących rolnikami. Tym samym po raz kolejny wydłużona ma być niesprawiedliwa patologia, o której w 2010 roku Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że jest niekonstytucyjna i należy ją zmienić... do końca 2011 roku.

Czytaj więcej: Rząd PO-PSL zadecydował: podatnicy znowu wydadzą miliardy na ubezpieczenia zdrowotne rolników 

 

Listopad 2014: Przez swoją opieszałość rząd PO-PSL doprowadził do 3-miesięcznego opóźnienia w uchwaleniu noweli ustawy o VAT, która miała zlikwidować możliwość wyłudzania VAT przy handlu komórkami, smartfonami, tabletami i notebookam. W efekcie oszuści będą mieli dodatkowy kwartał na dalsze wyłudzanie VAT, a Skarb Państwa straci co najmniej 1 miliard złotych. Aby było śmieszniej minister finansów Mateusz Szczurek zapewnia, że nic się nie stało, bo przepisy uderzające w podatkowych oszustów i tak wejdą w życie, tylko że... z kwartalnym opóźnieniem, a rzecznik ministerstwa tłumaczy, że uczciwi przedsiębiorcy też muszą się przygotować do zmian (sic!).

Czytaj więcej: Rząd podaruje oszustom kwartał. W tym czasie wyłudzą na VAT-cie dodatkowy miliard zł. Gdyby chodziło o uczciwych ludzi, to ekipa PO-PSL zapewne działałaby bezzwłocznie 

 

Listopad 2014: Sejm - głosami rządowej koalicji PO-PSL - zalegalizował obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi (do tej pory groziło za to 12 lat więzienia). Tym samym żywność GMO staje się w naszym kraju legalna. W mediach rządowych na ten temat cisza.

Czytaj więcej: Posłowie koalicji PO-PSL zalegalizowali obrót GMO

 

Grudzień 2014: Ujawnienie afery "kilometrowej" dotyczącej ministrów w rządzie PO-PSL. W ciągu tylko jednego roku (2012) Bartosz Arłukowicz pobrał z kasy państwa na przejazdy prywatnym samochodem w celach służbowych 27 tys. zł. Sławomir Nowak - były minister transportu - na ten cel pobrał 20 tys. zł, a Radosław Sikorski - szef MSZ - 19 tys. zł. Problem w tym, że jako członkom rządu przysługiwały im służbowe limuzyny, którymi w celach służbowych mogli podróżować praktycznie wszędzie.

Czytaj więcej: Władza robi sobie z nas jaja! Najważniejsze osoby w państwie kombinują z benzyną do prywatnych aut niczym traktorzyści w PGR 

 

Grudzień 2014: W jakimkolwiek normalnym kraju przesłuchanie urzędującego prezydenta przez sąd w sprawie tajnych służb wojskowych umoczonych w nielegalne afery byłoby transmitowane na żywo przez wszystkie stacje informacyjne i radiowe. Niestety III RP nie jest normalnym krajem. Tutaj tvn-y potrafią prowadzić całodzienne relacje z przejazdu Pendolino lub procesu "matki Madzi", ale sprawę kompromitujących zeznań obrońcy WSI zasiadającego obecnie na fotelu prezydenta RP całkowicie wyciszają, bo mogła by zaszkodzić jego wizerunkowi przed zbliżającymi się wyborami. PATOLOGIA!!!

Czytaj więcej: Skandal! Całkowite embargo informacyjne w sprawie przesłuchania Komorowskiego w sądzie! Zero relacji w mediach prorządowych!

 

Grudzień 2014: Próba nocnej zmiany Konstytucji RP. w nocy 18 grudnia, o godz. 0:45 koalicja rządząca próbowała zmienić Konstytucję RP. Chcieli wprowadzić zapisy, które umożliwiłyby wyprzedaż Lasów Państwowych. Na szczęście dla nas wszystkich projekt przepadł, bo ekipie Kopacz zabrakło pięciu głosów. W mediach pro-rządowych standardowe embargo informacyjne na ten temat.

Czytaj więcej: Standardy PO, czyli nocna próba zmiany Konstytucji

 

Grudzień 2014: Kancelaria premier Ewy Kopacz nadal odmawia ujawnienia opinii publicznej raportu z kontroli w ZUS. Oficjalnie nie wiadomo jaki był szczegółowy zakres kontroli i co podczas niej wykryto. Nieoficjalnie mówi się, że kontrola wykazała poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu i kosztach obsługi systemu informatycznego ZUS w latach 2008-2013, czyli w okresie rządów PO-PSL. Czy sama myśl, że przekręty i nieprawidłowości mogłyby zostać oficjalnie ujawnione, jest przyczyną rządowego paraliżu informacyjnego w tej kwestii?

Czytaj więcej: Rząd Kopacz ukrywa przed Polakami mega przekręt? Wyniki kontroli w ZUS nadal tajne

  

wpis z dnia 31/12/2014