Skandaliczne zachowanie rządu Ewy Kopacz! Wstrzymuje ewakuację Polaków z objętego wojną Donbasu!
wpis z dnia 29/12/2014

foto: European People's Party EPP (Flickr.com / CC by 2.0) 

Niekompetencja i nieudolność ekipy Kopacz sięga zenitu. Okazało się, że planowana na dzisiaj ewakuacja Polaków z objętego działaniami wojennymi Donbasu została wstrzymana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzję taką podjęła Ewa Kopacz po namowach byłej katechetki stojącej obecnie na czele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. To kolejny skandal obrazujący jacy nieudacznicy nami rządzą.

 

Sytuacja Polaków zamieszkujących tereny kontrolowane przez bojowników samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej jest dramatyczna. Brakuje podstawowych produktów higieny, wody, jedzenia. Są problemy z dostawami energii elektrycznej i ciepła. Nie działają bankomaty a pomoc społeczna nie jest realizowana. Na dzisiaj planowana była ewakuacja około 150 Polaków zamieszkujących tamte tereny. W Charkowie miały się pojawić autobusy, którymi nasi rodacy mieli powrócić do ojczyzny. Niestety rząd Ewy Kopacz wstrzymał ewakuację. "Szefowa MSW miała argumentować, że jeśli teraz rząd ewakuuje kilkadziesiąt osób z Donbasu, to za chwilę będzie musiał ewakuować kilka tysięcy polskich obywateli z całej Ukrainy i z innych krajów, gdzie toczą się wojny" - podaje portal PolskaTimes.pl. Z kolei portal Niezalezna.pl podaje, że przyczyny odwołania ewakuacji były dwie. Po pierwsze zgłosiło się za dużo Polaków, a po drugie - wśród chętnych do opuszczenia objętego wojną terenu było za dużo osób starszych. 

Michał Dworczyk - szef Fundacji Wolność i Demokracja - podkreśla, że niepewność co do ewakuacji dla Polaków w Donbasie jest dla nich kolejnym dramatem. - "To nie jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę (...) Dla wielu osób oznacza porzucenie domów, mieszkań i bliskich, to jest wyjazd na zawsze".

 

Czytaj więcej: To Kopacz wstrzymała ewakuację Polaków z Donbasu? Miała ją namówić Piotrowska (Niezalezna.pl)
Czytaj więcej: Zamieszanie wokół ewakuacji Polaków z Donbasu (PolskieRadio.pl)

wpis z dnia 29/12/2014