Dlaczego władza panicznie boi się ulicznych manifestacji ludzi, którzy mają dość afer, przekrętów czy gloryfikowania komunistycznych zbrodniarzy?
wpis z dnia 13/12/2014

 

Ilość hejtu zohydzającego uczestnictwo w manifestacji antyrządowej jest w mediach głównego nurtu niewyobrażalna. Dlaczego obecna władza panicznie boi się demokratycznej manifestacji ludzi, którzy mają dość afer, przekrętów czy gloryfikowania komunistycznych zbrodniarzy? Dlaczego powiela narracje stosowane przez władze PRL w stosunku do ówczesnej opozycji? 

Nieustający seans nienawiści wobec organizatorów demokratycznej manifestacji, jaki trwa w pro-rządowych mediach w ciągu ostatnich kilku dni, musi mieć silne podłoże. Jest nim strach. Strach przed utratą władzy. Strach przed utratą wpływów na to jak rozdzielane są publiczne pieniądze, kto wygrywa przetargi, kto będzie beneficjentem wielomilionowych przetargów. Dlatego w oddanych mediach kształtowany jest teraz jednoznaczny wizerunek organizatorów i uczestników antyrządowej demonstracji jako "szaleńców", którzy "podpalają Polskę". To ma zniechęcić zwykłych ludzi do brania udziału w manifestacji. Sprawić, aby pozostali w domu. Nie wychodzili na ulice protestować przeciwko patologicznej władzy. 

 

Współczesne media oddane Platformie powielają w ten sposób narracje stosowane przez sowieckich kolaborantów PRL pokroju Jaruzelskiego, Gomułki czy Bieruta, którzy wobec ówczesnej opozycji czy przeciwników narzuconego przez ZSRR systemu, również uprawiali intensywny seans nienawiści (dodatkowo poparty argumentem siły). Warto o tym pamiętać, gdy włączymy dziś telewizor i posłuchamy co mówią w pro-rządowych stacjach na temat anty-rządowej manifestacji.

 

Czytaj więcej: Kopacz przerażona Marszem 13 grudnia. Przeszkadza jej "demokracja" czy "wolność słowa"? (Niezalezna.pl)
Czytaj także: PO pyta o Kaczyńskiego i "marsz frustratów". Reakcja internautów... inna od oczekiwanej (Wprost.pl)
Czytaj także: TVN na 13 grudnia. Dziesięć manipulacji w ciągu 3 minut nienawiści. Punktujemy! (Niezalezna.pl)
wpis z dnia 13/12/2014