HGW wygrywa wybory w Warszawie. Dzień później stołeczny urząd podpisuje z Agorą umowę na publikację ogłoszeń o wartości 1,037 mln zł
wpis z dnia 11/12/2014

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Czy przychylne komentarze i uwagi "Wyborczej" w stosunku do Hanny Gronkiewicz-Waltz musiały zostać stosownie "opłacone" odpowiednio skrojonym przetargiem dotyczącym publikowania ogłoszeń prasowych, który mogła wygrać jedynie Agora? 

Warto odnotować, że tuż przed wyborami samorządowymi (30/10/2014) upłyną termin składania ofert na przetarg dotyczący publikacji ogłoszeń prasowych Urzędu m.st. Warszawy o zasięgu stołecznym. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia sprawiła, że jedyną ofertę złożyła "Agora" S.A, wydawca wspierającej władze PO-PSL "Gazety Wyborczej". Dzień po zakończeniu zwycięskich dla Hanny Gronkiewicz-Waltz wyborów na prezydenta Warszawy, doszło do podpisania umowy pomiędzy stołecznym urzędem a spółką Agora o wartości... 1,037 mln zł! 

 

Powstaje pytanie - czy nie grillowanie HGW przez redaktorów "Wyborczej" przed wyborami oraz przychylne komentarze i uwagi pod jej adresem musiały zostać stosownie "opłacone" odpowiednio skrojonym przetargiem, który mogła wygrać jedynie Agora? Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie wprost, bowiem wszystko zrobiono w majestacie prawa. Kto bowiem zabroni władzy pisać takie przetargi publiczne, które może wygrać tylko jeden, konkretny podmiot? Spółka wydająca prorządową gazetę dostała właśnie kolejny milionik. Zapłacą za to podatnicy. Tak się właśnie to kręci. 

Źródło: przetargi.um.warszawa.pl
wpis z dnia 11/12/2014