Belgia w płomieniach! Setki tysięcy ludzi wyszło na ulice bo rząd podnosi wiek emerytalny do 67. roku życia
wpis z dnia 4/12/2014

foto: youtube.com

W Belgii - tak jak w Polsce - rząd postanowił podnieść wiek emerytalny do 67. roku życia. Przy okazji - tak jak w Polsce - zwiększył obciążenia fiskalne, zlikwidował niektóre ulgi oraz zapowiedział wzrost cen energii. W odpowiedzi na to setki tysięcy Belgów wyszło na ulice, a od 15 grudnia zaczyna się tam strajk generalny, który sparaliżuje cały kraj. Odpowiedzią Polaków na działania ekipy PO-PSL (która zrobiła dokładnie to samo co rząd belgijski) były ostatnie wybory, w których rządowa koalicja uzyskała około 50 procentowe poparcie... 

15 grudnia cała Belgia przestanie pracować. Rozpocznie się bowiem strajk generalny, który sparaliżuje cały kraj. Na ulice znowu wyjdzie kilkaset tysięcy osób, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec działań rządu, który, tak jak rząd Platformy Obywatelskiej w Polsce, postanowił zwiększyć obciążenia fiskalne, zlikwidować ulgi, ale przede wszystkim - podnieść wiek emerytalny z 65. do 67. roku życia.

 

Powstaje pytanie: co musi się wydarzyć, aby w Polsce ludzie wyszli na ulice i masowo wyrazili swój sprzeciw wobec szkodliwych działań rządu PO-PSL? Czy rzeczywiście musi polać się krew, by statystyczni Kowalscy przebudzili się z letargu, w jaki zostali wprowadzeni przez pro-rządowe media?

 

Czytaj więcej: Siła społecznego głosu, czyli o strajkach w Belgii (minbrussels.weebly.com)
wpis z dnia 4/12/2014