Bezczelność ekipy rządowej nie zna granic. Wmawiają nam, że podatki w Polsce są niskie!
wpis z dnia 20/10/2014

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Nie tak dawno Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że nieaktualizowana przez rząd od 7 lat kwota wolna od podatku jest na tak kuriozalnie niskim poziomie, że prawdopodobnie przeczy normom konstytucyjnym. W odpowiedzi na jego skargę skierowaną do Trybunału Konstytucyjnego rząd bezczelnie pokazał swoją fiskalną butę. Izabela Leszczyna - funkcjonariuszka Ministerstwa Finansów - próbuje nam wmówić, że RPO nie ma racji, a dalsze utrzymywanie najniższej w Europie kwoty wolnej od podatku jest okej. 

Wiceminister finansów w rządzie Ewy Kopacz - Izabela Leszczyna (absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie filozofii i etyki) - na łamach "Rzeczpospolitej" próbuje nam wmówić, że dalsze utrzymywanie najniższej w Europie kwoty wolnej (3091 zł) od podatku ma sens. Bo alternatywą dla wzrostu tej kwoty do poziomu postulowanego przez RPO (6503 zł) miałoby być zlikwidowanie ulg podatkowych, jakie w okresie rządów PO-PSL jeszcze nie zostały skasowane. W ten sposób "autorytet" rządowy w zakresie podatków próbuje nas przekonać, że wysokie obciążenia fiskalne są dobre i spełniają postulat wyborczy "by żyło się lepiej". Jak widać buta ludzi wywodzących się z Platformy nie zna granic.

 

Czytaj więcej: Rzecznik praw nie ma racji (Rp.pl)

Czytaj także: Fiskalna paranoja Platformy nie podoba się RPO. Kuriozalnie niska kwota wolna od podatku jest niekonstytucyjna (Niewygodne.info.pl)
wpis z dnia 20/10/2014