Nowy pomysł Platformy Obywatelskiej: wydłużyć tydzień pracy do 6 dni

wpis z dnia 13/10/2014

 

Po wprowadzeniu szeregu podwyżek podatków i podniesieniu wieku emerytalnego do 67. lat, Platforma Obywatelska ma nowy pomysł jak utrudnić życie zwykłym Polakom. Planuje wydłużyć tydzień pracy z 5-ciu do 6-ciu dni. By żyło się lepiej!

 

Polacy pracują ciężej, dłużej i za mniejsze pieniądze niż większość Europejczyków. W ciągu 25 lat "transformacji" wykształciło się pokolenie ciężko pracujących niewolników, którzy za to, że przeciętnie w ciągu miesiąca pracują o 50 proc. dłużej niż ludzie na Zachodzie, dostają na konto 4-krotnie mniejsze wynagrodzenia. Platforma Obywatelska postanowiła jeszcze bardziej utrudnić życie zwykłym ludziom. Posłowie z tej partii przygotowali projekt ustawy wydłużający tydzień pracy z 5-ciu do 6-ciu dni. W tym kontekście ciekawi mnie jedna kwestia - jak będą wyglądały wyniki najnowszych sondaży dotyczących preferencji wyborczych Polaków? Czyżby poparcie dla PO miało skoczyć z 31 do 39 proc.?

 

Czytaj więcej: Praca 6 dni w tygodniu? PO ma projekt ustawy (Wp.pl)
Czytaj także: Polacy przepracowanym narodem. Statystyki mówią, że pod tym względem zajmujemy 2. miejsce w Unii Europejskiej (Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: Przeciętne płace brutto w Polsce i Europie - porównanie. Nasz kraj nadal dostarczycielem taniej siły roboczej
(Niewygodne.info.pl)
Czytaj także: Polacy pracują ciężej, dłużej i za mniejsze pieniądze niż większość Europejczyków (Niewygodne.info.pl)

wpis z dnia 13/10/2014