Polska liczy 38,5 mln osób tylko na papierze. W rzeczywistości nad Wisłą żyje znacznie mniej ludzi
wpis z dnia 25/09/2014

Słaba sprawność państwa zarządzanego przez ekipę PO-PSL, niewolniczo niskie zarobki oraz ogólny brak perspektyw spowodowały, że w ciągu ostatnich lat miliony osób opuściły nasz kraj. Niestety nic nie wskazuje na to, że emigracyjny exodus miałby się zatrzymać.

Trwała emigracja istotnie ogranicza potencjał naszego kraju. Według oficjalnych danych GUS w 2013 roku około 2,2 mln Polaków przebywało za granicą. To oznacza, że populacja Polski jest znacznie mniejsza niż podawane w rządowych dokumentach 38,5 mln osób. W praktyce może to być 36,3 miliona, a może nawet mniej. Trudno bowiem zweryfikować metodologię wyliczania przez GUS aktualnej liczby ludzi żyjących nad Wisłą. 

 

Trzeba to powiedzieć wprost - emigracja to jeden z mierników jakości życia w danym państwie. W przypadku Polski jest on jednoznacznie niekorzystny. Nie ma się jednak czemu dziwić. Standardy życia publicznego preferowane przez ekipę PO-PSL (afery, nepotyzm, kolesiostwo), wysokie podatki, niskie nakłady na innowacyjność czy służbę zdrowia oraz hamujące rozwój prawodawstwo zrobiło swoje. Większość emigrantów do Polski A.D. 2014 już nie wróci. Działania rządzących sprawiły, że obecne pokolenie żyjące poza granicami jest dla Polski niemal w większości stracone. Tą demograficzną wyrwę niestety ciężko będzie naprawić.

 

Czytaj więcej: Emigracja bliska rekordu. Ci ludzie już nie wrócą (Rp.pl)
wpis z dnia 25/09/2014