Dlaczego Niemcy chcą rozbroić polską armię?
wpis z dnia 26/08/2014

foto: PolandMFA (Flickr.com)

Wiele ostatnio mówiło się o militarnym zagrożeniu ze strony Rosji. Tymczasem działania i stanowiska naszych zachodnich sąsiadów - Niemców - mogą świadczyć, że Berlin chciałby na terytorium naszego kraju strefy zdemilitaryzowanej. 

 

Wygląda na to, że ściśle współpracująca z Moskwą niemiecka dyplomacja najchętniej wprowadziłaby w naszym kraju strefę zdemilitaryzowaną. Okazało się, że zakupione przez rząd Tuska używane niemieckie czołgi Leopard 2A4 nie mogą być poddane modernizacji, bowiem Niemcy nie chcą się z nami podzielić technologicznym know-how. Jakby tego było mało rząd w Berlinie twierdzi, że planowana tarcza antyrakietowa w Polsce nie może być wymierzona w rosyjskie rakiety. Absurd? Raczej konsekwencja bezmyślnej polityki Donalda Tuska, który zrobi dosłownie wszystko aby Niemcom było dobrze.

 

Niemcy sprzedali nie tak dawno Polsce 128 używanych czołgów Leopardów 2A4. Ministerstwo Obrony Narodowej w rządzie Tuska liczyło, że sprowadzone z Niemiec czołgi będzie można w Polsce zmodernizować (są już nieco przestarzałe). Okazało się jednak, że nasz zachodni sąsiad nie chce dopuścić do modernizacji tych czołgów i podniesienia ich zdolności bojowych. Problematyczny okazał się być niemiecki producent Leopardów, który nie zamierza przekazać Polakom niezbędnego do przeprowadzenia modernizacji  technologicznego know-how. Powyższa informacja zbiegła się z oświadczeniem niemieckiego rządu, zgodnie z którym "tarcza przeciwrakietowa nie może być skierowana przeciwko Rosji". Innymi słowy - Berlin uważa, że jeśli w kierunku Polski będzie wystrzelona rakieta z Rosji, to powinna ona spokojnie uderzyć w nasze terytorium ponieważ tarcza antyrakietowa nie może strącać rosyjskich rakiet. Strącanie ma być dopuszczalne jedynie w przypadku rakiet wystrzelone z Iranu lub Korei Północnej. A może Niemcy są zdania, że rakiety rosyjskie, nawet wyposażone w głowice termojądrowe, są "rakietami humanitarnymi", tak jak konwój, i nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia? Tak czy inaczej - Danke, herr Tusk!

 

Czytaj więcej: Leopardy nie zaostrzą nam pancernych pazurów (Rp.pl)
Czytaj także: Niemiecki rząd: tarcza przeciwrakietowa nie może być wymierzona w Rosję (Rp.pl)

wpis z dnia 26/08/2014