Rząd Tuska przejadł już 1/3 z tego co w lutym zagrabił z OFE!
wpis z dnia 25/08/2014

foto: Youtube.com

Wszystko wskazuje na to, że przejadanie przez rząd Tuska oszczędności milionów obywateli zbieranych przez 15 lat w OFE potrwa zaskakująco krótko. Zaledwie pół roku wystarczyło, aby administrująca krajem ekipa PO-PSL wydała aż 1/3 oszczędności zrabowanych z OFE w lutym.

W ciągu zaledwie sześciu miesięcy rząd Tuska wydał około 1/3 części astronomicznej kwoty 153,5 mld zł zrabowanej Polakom w lutym bieżącego roku z kont OFE. Jeśli ekipa PO-PSL nadal będzie wydawać nasze oszczędności w takim tempie, to nie dalej jak za rok czasu z 15-letnich oszczędności gromadzonych przez Polaków w OFE zostanie jedynie wspomnienie. Naturalną konsekwencją takiej sytuacji będzie sięgnięcie po resztę pieniędzy, które rząd - w swojej łaskawości - pozostawił jeszcze w otwartych funduszach. Mówimy tutaj o kwocie około 150 mld zł. W ten sposób domknie się sprawa największego w historii III RP wywłaszczenia bez odszkodowania. 

 

Czytaj więcej: Tak przejadamy OFE (Rp.pl)
Czytaj także: Zadłużenie Polski ciągle rośnie. Ekipa Tuska nie ma koncepcji na poprawę stanu finansów państwa (Niewygodne.info.pl)

wpis z dnia 25/08/2014