Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- sierpień 2017 -

 

 

     Niemcy: 390 tys. migrantów może w 2018 r. sprowadzić swoje rodziny. Tymczasem Merkel wciąż o "praworządności w Polsce"

U naszych zachodnich sąsiadów wrze po ujawnieniu poufnych rządowych dokumentów, z których wynika, iż w 2018 roku aż 390 tys. Syryjczyków będzie mogło legalnie sprowadzić swoje rodziny do Niemiec. Kryzys migracyjny będzie się zatem wciąż rozwijał, a narzucane przez Brukselę próby relokacji uchodźców do innych państw niewiele tu pomogą. Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel na konferencji prasowej zorganizowanej dla zagranicznych dziennikarzy znów o nawijała o "praworządności w Polsce". Czy ten temat nigdy im się nie znudzi?

(31/08/2017)

 

     Jeszcze w 2008 r. KE twierdziła, że nie ma kompetencji do oceny organizacji polskiego sądownictwa. W 2017 r. nagle zmieniła zdanie

Mądrość etapu Komisji Europejskiej widać na przykładzie jej decyzji z 2008 roku. Wówczas to grupa kilkuset polskich sędziów poskarżyła się unijnym urzędnikom na swój status oraz na fakt, że zasadę niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów w sposób rażący ma łamać bezpośredni nadzór nad sądami Ministra Sprawiedliwości. Jak wówczas odpowiedziała Komisja? Zbyła wszystkich sędziów stwierdzeniem, iż nie ma kompetencji do oceny regulacji w zakresie organizacji sądownictwa w krajach członkowskich. Co się zatem stało, że dziś nagle taką kompetencję posiada??

(30/08/2017)

 

     Tak działa przemysł kłamstwa i manipulacji. Historia z powstańcem warszawskim okazała się być FEJKIEM!

Pamiętacie jak media grzały temat 95-letniego powstańca warszawskiego, któremu ustawa dezubekizacyjna miała istotnie obniżyć emeryturę? Sprawa przez kilka dni nie znikała z leadów i czołówek wielu popularnych porali internetowych. Teraz okazało się, że był to klasyczny FAKENEWS. Resort spraw wewnętrznych jednoznacznie wykluczył, aby 95-letni powstaniec był objęty zakresem ustawy dezubekizacyjnej. - "Osoba ta nigdy nie otrzymała żadnej decyzji o obniżeniu emerytury", czytamy w komunikacie MSWiA. Pytanie - czy ktokolwiek przeprosi za rozsyłanie fałszywych informacji?

(30/08/2017)

 

     Dlaczego rząd Tuska utajnił instrukcje dla Pawlaka w/s negocjacji z Gazpromem? Specjalnie w tym celu zmienili ustawę!

Przypomnijmy - od marca 2009 r. zespół negocjatorów Waldemara Pawlaka ustalał z przedstawicielami Gazpromu warunki cenowe nowej, długoterminowej umowy na dostawy gazu do Polski. Negocjacje zakończyły się w październiku 2010 r. podpisaniem skrajnie niekorzystnej dla Polski umowy. Nie wszyscy wiedzą, że rząd Tuska podjął wówczas decyzję, aby utajnić przed opinią publiczną instrukcje negocjacyjne jakie zatwierdzał i podsyłał Pawlakowi. W tym celu PO zmieniło nawet przepisy ustawy o ochronie informacji niejawnych! Czy były premier z wicepremierem czegoś się obawiali?

(17/03/2017)

 

     Błąd Ministerstwa Finansów za PO-PSL może nas teraz kosztować 130 mln zł! Kto za to teraz zapłaci?!

Przypomnijmy - w sierpniu 2015 r. zarządzany przez Marka Belkę NBP udziela wołomińskiemu SK Bankowi kredytu refinansowego na 500 mln zł. Gwarantem spłaty połowy tej kwoty jest Skarb Państwa, który w razie potrzeby miałby się zaspokoić z majątku SK Banku. Kilka miesięcy później SK Bank upada wykorzystując 370 mln zł kredytu z NBP. Min. Finansów realizuje gwarancję i oddaje do NBP z pieniędzy podatników 1/2 kredytu, tj. kwotę 185 mln zł. Teraz okazuje się, że resort finansów może mieć spory problem z odzyskaniem aż 130 z 185 mln zł. Wszystkiemu winien biurokratyczny błąd...

(29/08/2017)

 

     Ilu Francuzów zginęło w obronie Polski w 1939 r.? A ilu Polaków poległo walcząc o wolność Francji na francuskiej ziemi?

W kontekście jawnie antypolskich wypowiedzi Emmanuela Macrona, warto przypomnieć francuskiemu prezydentowi kilka faktów z historii, o których zapewne nie ma pojęcia. Otóż żaden francuski żołnierz nie uczestniczył w obronie Polski w 1939 roku przed napaścią Niemiec i Rosji (mimo, iż Francja zobowiązała się traktatem, że takiej pomocy udzieli). Za to w 1940 roku w obronie Francji przed napaścią Niemiec brało udział 50 tys. Polaków. Śmierć poniosło - wg różnych źródeł - od 1,4 do 4 tys. z nich.

(28/08/2017)

 

     Rząd zaślepiony swą godnością oraz magnacka opozycja wspierająca każdy atak na Polskę - oto gwarancja katastrofy

Racje ma publicysta Rafał Ziemkiewicz twierdząc, że zgubą dla dzisiejszej Polski jest "magnacka" opozycja, która gorliwością godną lepszej sprawy wspiera każdy zagraniczny atak na Polskę. Zgubą jest również rząd, który kwestie godności i "wstawania z kolan" przedkłada nad wspólne dla nas wszystkich interesy. Połączenie tych dwóch sił jest w dłuższej perspektywie receptą na katastrofę. Wszak będąc izolowanym nie przyciągamy do siebie innych, a nie mając realnych sojuszników niczego sami nie załatwimy we współczesnym układzie międzynarodowym.

(28/08/2017)

 

     CO ZA WSTYD! Służby celne najechały na lokalny Festiwal Smaku w Grucznie. Szukali domowych nalewek

Zamiast skupiać się na wielkich korporacjach, dla których agresywne optymalizacje podatkowe (kosztujące Skarb Państwa miliony złotych) to chleb powszedni, przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy najeżdżają w jednym czasie na lokalny Festiwal Smaku w Grucznie, aby szukać butelek z domowymi nalewkami. Oto przykład jak administracja skarbowa działać nie powinna. Nie tędy droga ministrze Morawiecki!

(25/08/2017)

 

     "Jeśli zrównanie SB-ckich emerytur do poziomu społeczeństwa to kara, to czym zawiniło społeczeństwo, że ukarano je już na wstępie?"

Gazeta Wyborcza w ostatnim czasie regularnie użala się nad losem byłych esbeków. Opisuje historie, jak to esbek otwiera kopertę z ministerialnego biura emerytalnego i czyta, że od teraz będzie otrzymywał co miesiąc po 2060 zł brutto. Według "Wyborczej" niektórzy esbecy na wieść o takiej emeryturze mają nawet popełniać samobójstwa! W tym kontekście celne pytanie zadała na Twitterze Marta Smolańska: "Jeśli zrównanie emerytur resortowych do poziomu społeczeństwa to kara, to czym zawiniła reszta społeczeństwa że ukarano ją już na wstępie?". No właśnie - czym?

(25/08/2017)

 

     Moda na auta elektryczne to sztucznie pompowana bańka, która w końcu musi z hukiem eksplodować

Doświadczenia innych państw pokazują, że wystarczy zlikwidować rządowe dotacje i ulgi podatkowe, a sprzedaż aut elektrycznych niemal natychmiast siada do poziomu właściwego dla aut kolekcjonerskich. Jeśli do tego dodać, że produkcja jednej tylko baterii do elektrycznego samochodu może generować ilość CO2 zbliżoną do 8 lat jazdy autem z silnikiem diesla, to zasadnym jest zadanie pytania o sens promowania tej gałęzi przemysłu. Czy przypadkiem nie chodzi tu tylko i wyłącznie o kasę, którą można wyciągnąć od rządów kosztem podatników?

(24/08/2017)

 

     Polska Grupa Górnicza: '14 - strata 1 mld zł, '15 - strata 1,2 mld zł, '16 - strata 320 mln zł, I poł. '17 - zysk 8 mln zł

Należąca do państwa Polska Grupa Górnicza, która przejęła wszystkie nierentowne i przynoszące straty kopalnie w Polsce, właśnie wykazała, że i z takim "inwentarzem" jest możliwe osiąganie zysku. Okazało się, że po pierwszym półroczu br. spółka ta 8 mln zł zysku na czysto. Pilnie poszukiwani są wszyscy ci "eksperci" i "niezależni doradcy", którzy jeszcze 2-3 lata temu chcieli likwidować polskie górnictwo, gdyż miało być ono trwale nierentowne.

(24/08/2017)

 

     Założenie firmy w Polsce trwa średnio 37 dni. W Czechach 9 dni, na Węgrzech 7, a w Estonii tylko 3,5 dnia

Zgodnie z najnowszą edycją stworzonego przez Bank Światowy raportu "Doing Business", nasz kraj zajmuje dopiero 107. miejsce na świecie pod względem czasu potrzebnego na założenie firmy działającej w formie spółki z o.o. Przeciętnie trwa to u nas aż 37 dni. Pod tym względem plasujemy się gdzieś pomiędzy Zambią, Ghaną i Madagaskarem. Nie mamy też się co porównywać z innymi krajami naszego regionu - w Czechach założenie firmy trwa przeciętnie 9 dni, na Węgrzech 7 dni, a w Estonii jedynie 3,5 dnia.

(23/08/2017)

 

     Gigantyczne premie, finansowa strata i toporna propaganda. Dobra zmiana w TVP musi się zawalić

Aby mieć wpływ na społeczeństwo, trzeba mieć najpierw do niego szeroki dostęp. TVP, poprzez nachalną i toporną propagandę uprawianą w swoich serwisach informacyjnych, dostęp ten coraz traci coraz szybciej. Za PO-PSL telewizja publiczna również była podporządkowana rządowej narracji, ale często robiono to w "białych rękawiczkach", w sposób bardziej wysublimowany. Dziś jest ostra nawalanka, w wyniku której TVP stała się biegunowym odbiciem TVN. A w takich okolicznościach zasięg TVP nie będzie się zwiększał.

(23/08/2017)

 

     Nowy TK działa ślamazarnie. Mimo to trybunalscy sędziowie otrzymają sowite podwyżki

Po tym jak "dobra zmiana" na stałe zagościła w budynku Trybunału Konstytucyjnego wydawało się, że praca tej instytucji istotnie przyspieszy, tak aby w zakresie liczby wydawanych wyroków powrócić co najmniej do poziomu sprzed kryzysu wywołanego przez PO-PSL pod koniec 2015 r. Nic bardziej mylnego - w 2014 roku TK wydał 71 wyroków. W 2015 - 63, w 2016 - 35, a w 2017 (jak do tej pory) zaledwie 17! Pomimo tego płaca brutto sędziego Trybunału wzrośnie o 1 209,66 zł i od początku przyszłego roku będzie wynosić 24 324,14 zł. Dobra zmiana?

(22/08/2017)

 

     PO z celebrytami szerzą histerię, bo wycięto 1,5 mln drzew. Kiedy rządzili w Polsce wycięto ich ok. 120 mln i nikt nie panikował

Indolencja celebrytów i hipokryzja członków Platformy Obywatelskiej nie znają granic. - "W lasach trwa piekło" krzyczy ze swojego profilu facebookowego znana prezenterka telewizji TVN. - "Brońmy lasy!" - wtórują jej politycy od Grzegorza Schetyny, twierdząc, że "Polska jest w trocinach", bo w ostatnich miesiącach wycięto 1,5 mln drzew. Może ktoś im powinien przypomnieć, że w latach kiedy rządzili w Polsce wycięto ok. 120 mln drzew, a na Lasy Państwowe nałożono ustawę zmuszającą je specjalnym podatkiem do prowadzenia jeszcze większej wycinki?

(16/03/2017)

 

     Seryjny samobójca wraca? Biegli uznali, że w samochodzie posła Wójcikowskiego uszkodzone były przewody hamulcowe!

Coraz więcej wskazuje na to, że wypadek samochodowy w jakim zginął poseł Rafał Wójcikowski (Kukiz'15) nie był zwykłym wypadkiem komunikacyjnym. Działający na zlecenie prokuratury biegli właśnie potwierdzili, że przewody hamulcowe Volkswagena Bory, którym podróżował poseł Wójcikowski, były uszkodzone. Wiążąc powyższe z innymi niejasnościami, co do okoliczności śmierci Wójcikowskiego, zasadnym staje się postawienie pytania - czy nie była to przypadkiem robota seryjnego samobójcy?

(21/08/2017)

 

     Tusk już w wieku 62 lat będzie mógł pobierać 23 tys. zł emerytury. Wiek emerytalny w Brukseli zaczyna się od 58 lat (!)

Unijni eurokraci krytykują Polskę za to, że obniża swoim obywatelom wiek emerytalny. Mało kto jednak wie, że sami mogą liczyć na emeryturę już w wieku 58 lat. I to nie byle jaką! Dla przykładu - Donald Tusk, mimo iż osobiście postulował i głosował za wydłużeniem Polakom obowiązku pracy do 67. roku życia, już za 2 lata (po opuszczeniu unijnego stołka) otrzyma prawo do świadczenia emerytalnego w wysokości ok. 23 tys. zł. miesięcznie. To blisko 11 razy więcej niż wynosi obecnie przeciętna emerytura w Polsce!

(21/08/2017)

 

     Magdalena Środa i milion zł z budżetu na jej "Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej"

O Magdalenie Środzie zrobiło się ostatnio znowu głośno za sprawą jej wypowiedzi na temat defilady z 15 VIII. Według tej filozofki przemarsz kompanii reprezentacyjnych ulicami Warszawy w święto Wojska Polskiego obnaża "militarno-nekrofilny charakter patrialchalnego społeczeństwa". Jej poglądy. Jej problem. Tak przy okazji przypomniało mi się, że Środa za czasów PO-PSL otrzymała ministerialny grant naukowy w wysokości 1 059 537 zł na pracę pt. "Kartografie obcości, inności i w(y)kluczenia. Perspektywa filozofii i sztuki współczesnej". I to już może bardziej boleć...

(18/08/2017)

 

     Latają za nasze sędziowie SN. Latają i posłowie RP. Zagraniczne podróże naszych polityków mogą szokować

Kilka dni temu na jaw wyszło zamiłowanie niektórych sędziów Sądu Najwyższego do organizowania sobie zagranicznych podróży służbowych w co odleglejsze regiony świata. Kierunki takie jak Tajlandia, Korea Południowa czy Chiny mogą z pewnością wzbudzać pewne wątpliwości o zasadność takich podróży. A co z posłami? Okazuje się, że nie są wiele gorsi. Nasi parlamentarzyści latali w 2016 r. do Australii, Meksyku, Chin, Kenii czy Tanzanii. Najbardziej szokująca była jednak podróż 15 posłów do Turcji, aby wziąć udział w "międzyparlamentarnym meczu piłki nożnej".

(18/08/2017)

 

     Pod pozorem "ochrony środowiska" wyłudzili miliardy euro. Wszystko w ramach unijnego handlu emisjami CO2

Okazało się, że wymyślony przez UE system płatnych uprawnień do emisji CO2, to doskonała platforma do wyłudzania miliardów euro. Zakłada on, że za każdą wyemitowaną do atmosfery tonę CO2 trzeba uiścić opłatę. Wyjątkiem jest pula tzw. darmowych uprawnień. Problem w tym, że unijna biurokracja często przyznawała takie uprawnienia firmom-słupom, które w ogóle ich nie potrzebowały. Firmy te następnie za grube miliony sprzedawały je podmiotom, które ich autentycznie potrzebowały. W ten sposób przehandlowano już łącznie 8 mld euro, a przy okazji wyłudzono mnóstwo lewego VAT-u!

(17/08/2017)

 

     Może te 10 tys. zł, których Neumann nie chciał wpłacić do budżetu, wpłaci teraz na pomoc ofiarom wichury?

Poseł Sławomir Neumann mocno zaangażował się w nagłaśnianie tragedii związanej z potężnymi wichurami, jakie przeszły przez Pomorze. Nie powinno to nas dziwić. Wszak pochodzi on z tamtych rejonów. Przy okazji pojawiła się dla posła Neumanna pewna propozycja - może te 10 tys. złotych, których nie chciał wpłacić do budżetu kraju za przegrany "zakład o budżet" z Szałamachą, wpłaci teraz na pomoc ofiarom wichury? Zachowa się chwalebnie, a przy tym wyjdzie z twarzą z kompromitującej go sytuacji, która nie przystoi ludziom posiadającym honor.

(17/08/2017)

 

     Sprzedali duży polski bank za bezcen. Sprawa trafiła do sądu, a ten... umorzył postępowanie!

Prywatyzacja Banku Śląskiego, to przykład jak nie powinna wyglądać sprzedaż majątku należącego do Skarbu Państwa. Rząd SLD w 1994 r. podjął decyzję o sprzedaży pakietu kontrolnego akcji tego banku holenderskiemu ING. Ustalono wówczas, że za 1 akcję Holendrzy będą musieli zapłacić 0,5 mln starych zł (dzisiejsze 50 zł). Kilka tygodni później akcje Banku Śląskiego debiutują na giełdzie w Warszawie. W dniu debiutu za 1 akcję trzeba było zapłacić - uwaga - 6,75 mln zł (dzisiejsze 675 zł)! Ta ponad 13-krotna przebitka pokazuje, że rządzący sprzedali Holendrom Bank Śląski za bezcen.

(16/08/2017)

 

     Rząd Tuska sprzedał radomską Fabrykę Łączników za 1,43 mln zł. Potem stwierdzono, że była warta... 40 mln zł!

Państwową Fabrykę Łączników rząd Tuska sprywatyzował w sierpniu 2010 r. Spółka, która ją kupiła została założona kilka miesięcy wcześniej, z minimalnym kapitałem zakładowym (5 tys. zł). Za pakiet kontrolny (85 proc. akcji) zapłaciła łącznie 1,43 mln zł. Nowy właściciel zaciągnął mnóstwo kredytów i szybko zadłużył Fabrykę, a po roku ogłosił upadłość. Pracę w straciło około 400 osób. Syndyk masy upadłości, który przejął kontrolę nad fabryką po ogłoszeniu upadłości, oszacował jej całkowity majątek na... 40 mln zł!

(14/08/2017)

 

     Ta konstrukcja w 1937 r. wygrała światową wystawę w Paryżu. Żadne reparacje nie zwrócą nam utraconego potencjału

Prof. Kazimierz Zembrzuski w ciągu 9 miesięcy zbudował prototyp parowozu aerodynamicznego, który w 1937 roku za swoją konstrukcję i wygląd został odznaczony złotym medalem na Światowej Wystawie w Paryżu. Jak na ówczesne czasy parowóz ten mógł rozwinąć zawrotną prędkość 150 km/h. Niestety, agresja i okupacja naszego kraju przez Niemców i Rosjan całkowicie zniweczyła prace rozwojowe nad tym prototypem. Efekt tego był taki, że przez kolejne 70 lat pociągi jeżdżące po polskich torach nie jeździły szybciej niż... 140 km/h.

(11/08/2017)

 

     Tak postkomuniści z SLD dbali o esbeków. Tuż po przejęciu władzy w 1993 dali im wielkie podwyżki emerytur, które utrzymały się przez 23 lata!

Dziś to już mało znany fakt, ale w kontekście ostatnich "depresji esbeków" warto przypomnieć: We wrześniu 1993 roku wybory parlamentarne w Polsce wygrali postkomuniści (SLD). Wraz z PSL stworzyli koalicję rządową. Jedną z pierwszych decyzji, jakie wspólnie podjęli, były zmiany w ustawach o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji oraz żołnierzy zawodowych. Efekt? Kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej / ZOMO, esbecji, ubecji i innych służb mundurowych PRL otrzymało podwyżki swoich emerytur. Niektórzy z nich nawet o 300 proc.!

(11/08/2017)

 

     Byli SB-cy mają załamania nerwowe, bo ich emerytury nie przekraczają 2 tys. zł. Takie emerytury pobiera 4,3 mln Polaków

Gazeta Wyborcza donosi, że spora grupa byłych SB-ków objętych ustawą dezubekizacyjną przeżywa załamania nerwowe, bowiem ich emerytury wynoszą dziś maksymalnie 2 tys. zł. Pytanie - co ze zwykłymi Polakami, którzy od zawsze otrzymywali takie świadczenia? Zgodnie z oficjalnymi danymi ZUS emeryturę niższą niż 2 tys. zł pobiera obecnie prawie 4,3 mln Polaków (tj. ok. 59 proc. wszystkich emerytów). Co z ich zdrowiem psychicznym? Kto im zafunduje wsparcie psychologa?

(10/08/2017)

 

     TVP otrzyma gigantyczną pożyczkę od rządu Szydło. Pytanie - po co?

W ubiegłym roku TVP zanotowała wpływy w wysokości 872 mln zł z tytułu reklam i 365,5 mln zł z tytułu abonamentu. Łącznie - ponad 1 mld 237 mln zł. Pomimo tak wielkich wpływów TVP i tak przyniosła straty. Wydatki państwowej telewizji było aż o 180 mln zł większe od wspomnianych wpływów. Powstaje pytanie - po co TVP gigantyczna pożyczka rzędu 800 mln zł wypłacona przez Skarb Państwa, skoro zarząd TVP już teraz nie potrafi ogarnąć bilansu spółki mając do dyspozycji olbrzymie wpływy z reklam i abonamentu?

(10/08/2017)

 

     Skarga polskiego FAKRO na duński VELUX od 5 lat czeka na rozpatrzenie przez KE. Komisarzem decydującym o przyjęciu skargi jest... Dunka

Największy polski producent okien (FAKRO) uważa, że jego główny konkurent na europejskim rynku (duński VELUX) dopuszcza się praktyk o charakterze nieuczciwej konkurencji i nadużywa dominującej pozycję na rynku. Skargę w tej sprawie do Komisji Europejskiej Polacy wnieśli 5 lat temu. Niestety do dziś nie została ona rozpatrzona. Co ciekawe - europejskim komisarzem ds. konkurencji, który podejmuje decyzje w zakresie tego, jakie skargi złożone przez przedsiębiorców będą rozpatrywane, a jakie muszą czekać w kolejce, jest... Dunka - Margrethe Vestager.

(9/08/2017)

 

     Coraz większe koszty uparcia H. Gronkiewicz-Waltz. Właśnie wpłynęła nowa faktura na 86,1 tys. zł

Hanna Gronkiewicz-Waltz z tytułu niestawiennictwa przed Komisją Weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie generuje podatnikom coraz większe koszty do zapłaty. I nie są to już tylko kwoty z tytułu nakładanych na nią grzywien. Właśnie się okazało, że prestiżowa kancelaria prawna wynajęta do reprezentowania prezydent Warszawy przed Komisją Weryfikacyjną wystawiła fakturę za swoje usługi w wysokości 86,1 tys. zł. Urzędnicy M.St. Warszawy przerzucili koszty tej faktury na... podatników!

(9/08/2017)

 

     Czy niemieckie koncerny motoryzacyjne były w zmowie kartelowej, aby ograniczyć pozaniemiecką konkurencję?

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" ujawnił, że przedstawiciele koncernu Volkswagena (oraz należących do niego spółek Audi i Porsche), BMW i Daimlera (producent Mercedesa) od lat 90-tych spotykali się w ramach tajnych grup roboczych. Chodziło o wspólne ustalanie sposobów "wygaszania konkurencji". Na spotkaniach dyskutowano m.in. jak projektować pojazdy, produkować silniki, skrzynie biegów i inne podzespoły, jakich wybierać dostawców oraz jakie płacić im ceny. Czyż nie jest to przypadkiem naruszenie zasad wspólnotowego rynku?

(8/08/2017)

 

     Przejazd A2 do granicy z Niemcami i z powrotem to koszt równy winiecie na cały rok w Szwajcarii!

Po tym jak 1 marca doszło do kolejnej podwyżki opłat pobieranych na bramkach wjazdowych na A2, łączny koszt podróży tą autostradą ze Świecka (granica z Niemcami) do węzła Stryków (pod Łodzią) wynosi 84,90 zł. W dwie strony robi się już prawie 170 zł. O tym, że to absurdalnie wysoka kwota niech świadczy fakt, iż w Szwajcarii za jej równowartość można kupić całoroczną winietę na nielimitowane przejazdy wszystkimi autostradami (1763 km) i drogami głównymi (ponad 3000 km)!

(8/08/2017)

 

     Aktywne naruszenia prawa UE wg KE: Grecja - 186, Portugalia - 179, Niemcy - 146, (...) Polska - 130

Słuchając niektórych polskich mediów i polityków można odnieść wrażenie, że prawo UE naruszane jest głównie przez Polskę i Węgry. Nic bardziej mylnego! Jeśli spojrzymy na oficjalne statystyki Komisji Europejskiej, to okaże się, że jest sporo państw UE, wobec których toczy się znacznie więcej aktywnych procedur dot. naruszenia unijnego prawa, niż wobec Polski. Liderem jest Grecja - 186 czynnych naruszeń unijnego prawa. Potem Portugalia (179) i Hiszpania (171). Wobec Niemiec jest otwartych obecnie 146 procedur. Polska "dopiero" na 7. miejscu - 130 naruszeń.

(7/08/2017)

 

     Tak wygląda dewastacja Puszczy Białowieskiej. Oto dlaczego ekolodzy i eurokraci nie mają racji

Leśnicy już w 2012 roku alarmowali o potrzebie zwiększenia limitu wycinki drzew w obrębie Puszczy Białowieskiej. Ówczesny minister środowiska z PO zgodził się na wycinkę 60 tys. m3 drzew. Leśnicy twierdzili, że aby skutecznie walczyć z plagą kornika dewastującego las limit wycinki trzeba podnieść jeszcze trzykrotnie. Inaczej z naszą Puszczą stanie się dokładnie to samo, co stało się z Lasem Bawarskim w Niemczech. Tam początkowo władze słuchały ekologów. Widząc jednak skalę dewastacji lasu, ekologom grzecznie podziękowano za dalszą współpracę.

(7/08/2017)

 

     Podobno jest decyzja w/s atomu. Może warto wrócić do sprawy kontaktu z WorleyParsons za 253 mln zł?

Media donoszą, że po 8 latach zastanawiania się i bezefektywnego wydawania pieniędzy obecny rząd podjął decyzję o budowie elektrowni atomowej. Skoro temat został przywołany, to może warto wrócić do sprawy podpisanego jeszcze w 2013 roku kontraktu z prywatną firmą WorleyParsons na konsulting, doradztwo i "badania lokalizacyjno-środowiskowe" dla planowanej elektrowni za - uwaga - 253 mln zł! Co ciekawe - kontrakt ten podpisano (2013) mimo, że ABW ostrzegała aby tego nie robić. Dwa lata później umowę trzeba było wypowiadać w trybie pilnym, ale co zdążyli wziąć to ich.

(4/08/2017)

 

     Gronkiewicz-Waltz nie chce płacić nakładanych na nią grzywien. Chce, aby zrobili to podatnicy!

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, mimo otrzymywanych wezwań do stawiennictwa przed Komisją Weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie, konsekwentnie odmawia dzielenia się wiedzą i - póki co - przed oblicze Komisji nie stawiła się ani razu. Komisja nie pozostaje bezczynna i nakłada na prezydent Warszawy kolejne grzywny. Do zapłaty zebrało się już 12 tys. zł. Gronkiewicz-Waltz chce się jednak "wycwanić". Wynajęła renomowaną kancelarię prawną, która usilnie przekonuje członków Komisji, że za nakładane grzywny będą odpowiedzialni podatnicy, a nie prezydent Warszawy!

(4/08/2017)

 

     Oto jak Niemcy ignorowali niekorzystne dla siebie postanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE w/s gazociągu OPAL

Minister Szyszko zapowiedział, że pomimo postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE nasz kraj nadal będzie prowadził prace na terenie lasów Puszczy Białowieskiej. Sytuacja ta do złudzenia przypomina sprawę niemieckiego gazociągu OPAL (lądowa odnoga gazociągu Nord Stream). TSUE nakazał Niemcom (w dokładnie takim samym trybie jak w przypadku Puszczy) zawiesić decyzję o zwiększeniu przepustowości OPAL dla gazu z Rosji. Jednak nasi zachodni sąsiedzi początkowo zupełnie zignorowali to postanowienie! Dopiero po kilku tygodniach upomnień i monitów łaskawie zaczęli je realizować.

(3/08/2017) 

 

     Okropna narracja należącego do Niemców tygodnika. Sugeruje, że za zniszczenie Warszawy odpowiedzialni są... Polacy!

Na profilu kontrolowanego przez niemiecki kapitał tygodnika "Newsweek Polska", gdzie redaktorem naczelnym jest kontrowersyjna postać Tomasza Lisa, ukazał się post sugerujący, że za zniszczenie przez Niemców Warszawy odpowiedzialni są... Polacy! Jestem w stanie pojąć różne spojrzenia na kwestię zasadności decyzji o wybuchu Powstania, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że Warszawę zniszczyli Niemcy, a naród napadnięty zawsze ma prawo się bronić. Tu nie można sugerować innych narracji!

(3/08/2017)

 

     Upór Szyszki może zagrozić polskiej racji stanu! Czas najwyższy, aby na Nowogrodzkiej ktoś to w końcu zrozumiał

Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał wstrzymać wycinkę na terenie Puszczy Białowieskiej do czasu wydania ostatecznej decyzji w tej sprawie. W odpowiedzi na to postanowienie Jan Szyszko stwierdził, że prace w Puszczy nie zostaną przerwane. Niestety, takie zachowanie jest niezwykle groźne dla polskiej racji stanu. Za pomocą tego samego Trybunału Polska stara się bowiem udaremnić realizację projektu Nord Stream 2. Nierespektowanie postanowienia w/s Puszczy stawia nas w trudnej pozycji w dużo poważniejszej sprawie dot. rosyjsko-niemieckiego gazociągu.

(2/08/2017)

 

     Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Ile milionów przeznaczą, aby obalić rząd i znowu kraść więcej?

Przedstawiciel międzynarodowej firmy doradczej PwC nie ma wątpliwości: "Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat". Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Legalna sprzedaż paliw wzrosła o 1/4, a tzw. luka z tytułu nieściągniętego podatku VAT pierwszy raz od wielu lat się obniżyła. I właśnie dlatego przestępcy będą gotowi wyłożyć każde pieniądze, aby znów "było tak, jak było".

(2/08/2017)

 

     UE chce blokować konta bankowe zwykłych ludzi dla ratowania upadających banków!

Już dwa lata temu Komisja Europejska przyjęła dyrektywę pt. "Bank Recovery and Resolution Directive" (BRRD), która umożliwiła przejmowanie przez upadające banki środków finansowych swoich klientów (depozyty powyżej równowartości 100 tys. euro). Obecnie rozważany jest pomysł wprowadzenia "czasowych" zamrożeń rachunków bankowych zwykłych ludzi (już od najmniejszych kwot), tak aby nie można było z nich wypłacać żadnych środków w przypadku, kiedy bank prowadzący dany rachunek byłby zagrożony upadłością. To się nazywa dbanie o bankowy interes!

(1/08/2017)

 

     Straty spowodowane przez Niemców po stłumieniu Powstania Warszawskiego wyniosły 45,3 mld $. Nikt nam za to nie zapłacił

W 2004 roku, na polecenie Lecha Kaczyńskiego - ówczesnego prezydenta M. St. Warszawy - przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $! I chodzi tylko o straty materialne (zniszczone budynki, infrastruktura)! Nikt nie podjął się bowiem próby wyliczenia finansowych odszkodowań za mordy dokonane na bezbronnych cywilach.

(1/08/2016 + update 1/08/2017)

    

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu