r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- kwiecień 2017 -

 

 

     PiS powinien zacząć podsłuchiwać dziennikarzy TVN24 i Wyborczej. Wtedy poziom wolności mediów wróci do stanu z 2015 r.

W najnowszym rankingu wolności prasy sporządzonym przez francuską organizację "Reporterzy bez granic", Polska zajęła 54. miejsce na świecie. Obecnie plasujemy się gdzieś pomiędzy Haiti a Mauretanią. O tyle jest to dziwne, że kiedy w 2014 i 2015 roku platformiane władze inwigilowały dziennikarzy, organizowały podsłuchy, nachodziły redakcje i marginalizowały prasę prawicową, to Polska - w sferze wolności słowa - zajmowała 18. miejsce na świecie. Takie cuda tylko u "Reporterów bez Granic"!

(28/04/2017)

 

     Czechy mają nadwyżkę budżetową. Polska gigantyczny deficyt generujący potężny dług. Pytanie - dlaczego?

Eurostat opublikował dane na temat realizacji krajowych budżetów w poszczególnych państwa UE. Okazuje się, że rekordowo duża liczba krajów w 2016 roku osiągnęła nadwyżki budżetowe, czyli sytuacje, gdy wszystkie wydatki miały pokrycie w dochodach. Takich państw było 10, a wśród nich np. Czechy. Polska - z deficytem sięgającym -2,4 proc. PKB (46,3 mld zł), który w ubiegłym roku przyczynił się do rekordowego wzrostu zadłużenia - w tej klasyfikacji zajęła 6. miejsce od końca. Co się stało, że Czechy osiągnęły super wynik, a Polska nie?

(28/04/2017)

  

     Oto jak błąd w umowie wymusił na GDDKiA zawarcie kontraktu z konkretną firmą (gdzie udziałowcem była żona ministra Skarbu Państwa)

Zasada jest prosta: jeśli GDDKiA zamawia jakiś projekt drogi, to jego wykonawca - oprócz tego, że dostarcza zamówioną usługę - przenosi również na państwowego zarządce wszelkie prawa autorskie związane z tym projektem. W przypadku umowy jaką GDDKiA zawarła ze spółką MGGP (której współwłaścicielem była żona Aleksandra Grada) zrobiono nieco inaczej. Prawa autorskie do projektu zachowała bowiem MGGP. Kiedy doszło do sytuacji, w której projekt ten trzeba było wykorzystać drugi raz, zamówienie o wartości 7,5 mln zł z wolnej ręki mogła otrzymać już tylko MGGP.

(27/04/2017)

 

     Rok temu TVN-y dawały relacje na żywo, jak Shirley Watts zabiera konie z Janowa. Na targi w Hanowerze zabrakło czasu antenowego

Nic lepiej nie opisuje stosunku telewizji założonych przez b. współpracowników służb PRL do obecnej władzy, jak sposób relacjonowania wydarzeń, które mogą pozytywnie wpłynąć na postrzeganie rządu przez zwykłych ludzi. Tak było w przypadku ostatnich targów przemysłowych w Hanowerze, gdzie polska delegacja zaprezentowała się całkiem przyzwoicie. Serwisy informacyjne stacji założnych przez Waltera i Solorza-Żaka starały się pominąć to wydarzenie w swoich relacjach. Gdy Shirley Watts przyjechała zabrać swoje konie z Janowa, potrafili zorganizować relację "LIVE".

(26/04/2017)

 

     Ta konstrukcja w 1937 r. wygrała światową wystawę w Paryżu. Żadne odszkodowania od Niemców czy Rosjan nie zwrócą nam utraconego potencjału

Prof. Kazimierz Zembrzuski w ciągu 9 miesięcy zbudował prototyp parowozu aerodynamicznego, który w 1937 roku za swoją konstrukcję i wygląd został odznaczony złotym medalem na Światowej Wystawie w Paryżu. Jak na ówczesne czasy parowóz ten mógł rozwinąć zawrotną prędkość 150 km/h. Niestety, agresja i okupacja naszego kraju przez Niemców i Rosjan całkowicie zniweczyła prace rozwojowe nad tym prototypem. Efekt tego był taki, że przez kolejne 70 lat pociągi jeżdżące po polskich torach nie jeździły szybciej niż... 140 km/h.

(26/04/2017)

 

     17 lat procesu. 447 rozpraw. Licytacja za bezcen 20 mln zł majątku. Kupującymi m.in. rodziny sędziów. Oto jak "nadzwyczajna kasta" może zniszczyć życie

"17 lat toczy się proces przed Sądem Rejonowym Łódź-Śródmieście w Łodzi. W tym czasie odbyło się 447 rozpraw. Proces zaczynał się 7 razy od początku. Pod byle pretekstami zmieniano składy sędziów, tak aby proces nigdy nie mógł się zakończyć. W tym czasie w toku licytacji komorniczych zlicytowano za bezcen gigantyczny majątek o wartości ponad 20 mln zł. Kupującymi były rodziny sędziów" - tak swoje wystąpienie na sejmowej komisji sprawiedliwości zaczyna Leszek Kopczyński - przedsiębiorca, którego zrujnował przez bezmiar niesprawiedliwości III RP.

(25/04/2017)

 

     Wydłużą wiek emerytalny, ograniczą 500+, uwolnią banki od podatku, zlikwidują CBA, IPN i OT? Wystarczy, że pojawi się odpowiednia okazja

Patrząc przez pryzmat dotychczasowych wyborów posłów Platformy oraz zapowiedzi jej liderów można wysnuć wniosek, iż powrót do wydłużonego wieku emerytalnego, uwolnienie sektora finansowego od podatku bankowego czy ograniczenie beneficjentów programu 500+ to niemal pewniki. Jeśli do tego uwzględnić słowa Grzegorza Schetyny wypowiedziane w ubiegłym roku na konwencji PO, to również likwidacja CBA i IPN wydaje się być nieunikniona. O Obronie Terytorialnej nawet nie będę wspominał, jako o tworze na wskroś "pisowskim". Tutaj nie ma żadnej nadziei.

(25/04/2017)

 

     Tajemnica śmierci szyfranta Zielonki. Czy zabił go dostęp do największych tajemnic wywiadu wojskowego?

27 kwietnia 2010 roku, dwóch mężczyzn podczas spaceru brzegiem Wisły odnajduje ludzkie ciało w stanie totalnego rozkładu. Obok ciała odnajdują także zwisający z drzewa sznur oraz kilka dokumentów, w tym potwierdzenie przelewu bankowego, na nazwisko Stefana Zielonki. Głowa miała się znajdować na wypalonej trawie, chociaż sama nie była spalona i nie nosiła śladów ognia. Zielonka był szyfrantem Służby Wywiadu Wojskowego (wcześniej WSI). Miał dostęp do najtajniejszych informacji wywiadowczych. Czy właśnie z tego powodu musiał zginąć?

(24/04/2017)

 

     Zadłużenie Polski nadal rośnie w zastraszającym tempie! Rolowanie starych długów i zaciąganie nowych trwa w najlepsze!

PKB naszego kraju w 2016 roku urósł o 2,7 proc. W tym samym czasie jednak całkowite zadłużenie Polski wzrosło aż o 11,3 proc. (+94,1 mld zł)! Niestety pierwsze odczyty za 2017 rok nie wskazują, aby cokolwiek w tej mierze się zmieniło. Zgodnie z raportami Ministerstwa Finansów w styczniu i lutym zadłużenie Polski powiększyło się łącznie o 16,4 mld zł, co oznacza, że wobec stanu na koniec 2016 r. odnotowano wzrost na poziomie 1,8 proc. Jeśli takie tempo zostanie utrzymane, to w ciągu całego 2017 r. dług Polski powiększy się o blisko 100 mld zł!

(24/04/2017)

 

     Tusk znowu skłamał! Immunitet, na który się powołuje, nie obejmuje jego decyzji o współpracy polskich służb z rosyjską FSB

W sprawie prowadzonego śledztwa dotyczącego tajnej współpracy polskiego kontrwywiadu z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB), na którą zgodę wydał rząd PO-PSL, przesłuchiwany jako świadek Donald Tusk stwierdził, że jeśli trzeba, to skorzysta z przysługującego mu immunitetu. Okazuje się, że nawet w tej sprawie były premier nie powiedział prawdy. Immunitet unijnego urzędnika - który Tusk chciałby wykorzystać - nie dotyczy bowiem czynności podjętych przez niego przed objęciem brukselskiego stołka!

(21/04/2017)

 

     Tusk w 1993 r.: "Polskie przedsiębiorstwa są mało albo nic nie warte. Dlatego są i będą tanio sprzedawane"

Dojście do władzy ludzi pokroju Tuska, Balcerowicza i Lewandowskiego rozpoczęło niespotykany nigdy wcześniej w historii etap wyprzedaży majątku narodowego za bezcen. Dla zagranicznych firm zaczął się "złoty okres". Widząc, że nad Wisłą rządzą ludzie zakompleksieni wobec Zachodu i "zaczadzeni" neoliberalnymi frazesami, rozpoczęli oni prawdziwe łowy. Okazja goniła okazję, a uruchomiony wówczas proces drenażu kapitału doprowadził do trwałego uzależnienia naszej gospodarki od "zagranicznych inwestorów". I to jest prawdziwa wina Tuska i jego kumpli.

(20/04/2017)

 

     No i się zaczęło - będzie rosyjskie "niet" dla przekopu Mierzei Wiślanej. Za chwilę dołączą ekolodzy z Niemiec...

Przedstawiciele lokalnych władz, naukowcy oraz zieloni aktywiści z Ob. Kaliningradzkiego mają stworzyć specjalną grupę roboczą, której celem będzie "ocena ekologicznych skutków przekopu Mierzei Wiślanej". Powołanie wspomnianej grupy jest pozorowane, bowiem ocena pomysłu uniezależnienia się portu w Elblągu od rosyjskiej cieśniny nie może być przez Rosjan postrzegana pozytywnie. Wszystko wskazuje zatem na to, że zieloni aktywiści z Polski otrzymają niebawem wsparcie zielonych aktywistów z Rosji, do których zapewne dołączą zieloni aktywiści z Niemiec.

(19/04/2017)

 

     Czy wraz z Tuskiem przyjedzie Bieńkowska? Można by ją zapytać o lobbystów, którzy interweniowali u niej w/s podatku od hipermarketów

Kiedy Donald Tusk uciekał do Brukseli postanowił zabrać ze sobą swoją ulubioną minister, czyli Elżbietę Bieńkowską. Ta, już jako europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, spotykała się w Brukseli z lobbystami reprezentującymi interesy działających w naszym kraju zagranicznych sieci handlowych, które chciały uwalenia projektu podatku od sieci handlowych w Polsce. Niedługo później Komisja Europejska wydała decyzję nakazująca wstrzymanie działania tego podatku. Ktoś uznał, że interesy zagranicznych sieci handlowych są priorytetowe.

(19/04/2017)

 

     Grywał z Tuskiem w piłkę. W wieku 23 lat został zastępcą dyrektora w spółce kontrolowanej przez Skarb Państwa

W czasach nieskrępowanej demokracji, czy - jak kto woli - "złotym okresie" rozwoju Polski (cytat z Komorowskiego), niezwykłe kariery robili tzw. "Siemoniacy", czyli młodzi działacze PO, którzy przebojem zdobywali stanowiska w spółkach Skarbu Państwa. Maciej Bogucki (haratał w gałę z Tuskiem) w wieku 23 lat objął stanowisko zastępcy dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej. Zasiadał również w radach nadzorczych spółek-córek BUMAR-u i PGNiG. Przejęcie władzy przez PiS miało odmienić ten trend. Przykład z Misiewiczem pokazał, że niekoniecznie.

(18/04/2017)

 

     Sąd w 2 dni skazał na 1,5 roku bezwzględnego więzienia pijanego kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Można? Jak widać można!

Sądy w Polsce nie miały ostatnio dobrej prasy. Sędziowie-złodzieje, kontrowersyjne wyroki, wypuszczanie z aresztów groźnych przestępców. Są też jednak przypadki, które warto pokazywać jako wzór do naśladowania. Sąd w Białogardzie w ciągu 2 dni skazał na 1,5 roku bezwzględnego więzienia pijanego kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. O szybkim skazaniu pijanego przygłupa zadecydowała współpraca policji oraz sądu. Oto jak powinna wyglądać sprawiedliwość w wersji szybkiej i nieuchronnej!

(18/04/2017)

 

     Prymas Polski przytomnie zauważa: Uchwały w/s objawień fatimskich powinny być w Kościele, a nie w Sejmie

Abp Wojciech Polak pytany o przyjętą kilka dni temu przez Sejm uchwałę o uczczeniu 100. rocznicy objawień fatimskich bardzo przytomnie zauważył: "Takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji". Szkoda, że opinii prymasa Polski nie podzielała grupa posłów PiS pod przewodnictwem Anny Sobeckiej (środowisko Radia Maryja), która wystosowało do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oficjalną prośbę o uczczenie uchwałą rocznicy objawień w Fatimie.

(15/04/2017)

 

     Niemcy na pół roku przed wyborami wprowadzają prawo o cenzurze prewencyjnej w mediach. Wyobraźcie sobie larum opozycji i UE, gdyby to zrobiono w Polsce!

Pod hasłem walki z dezinformacją i mową nienawiści niemiecki rząd forsuje projekt ustawy umożliwiający stosowanie cenzury prewencyjnej wobec treści publikowanych na portalach społecznościowych. Wpisy użytkowników, w których ktoś doszuka się znamion "nieprawdziwych informacji", administrator portalu będzie musiał kasować w ciągu 24 godzin. Problem w tym, że na pół roku przed wyborami parlamentarnymi pod kategorię "nieprawdziwych informacji" może być kwalifikowana większość wpisów negatywnie nastawionych wobec dotychczasowej polityki migracyjnej.

(14/04/2017)

 

     Zgubne skutki wysyłania niekompetentnych ludzi do zagranicznej instytucji

Posłanka PiS Barbara Bartuś zastąpiła Sławomira Nitrasa z PO na stanowiska przewodniczącego parlamentarnej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Jednym z jej pierwszych zagranicznych wyjazdów w ramach OBWE była misja obserwacyjna wyborów parlamentarnych w Armenii. Okazało się jednak, że posłanka Bartuś nie zna angielskiego w stopniu komunikatywnym. Doszło nawet do mini-skadalu, bowiem politycy z innych krajów OBWE zaczęli z niej żartować nie mogąc się z nią swobodnie porozumieć.

(14/04/2017)

 

     Córka Rostowskiego była "Misiewiczem" na długo przed samym Misiewiczem. Wówczas jednak mało kto się tym przejmował

Jedno jest pewne - nie ma i nie może być naszej zgody na chamski nepotyzm. Dlatego krytyka, jak spadła na MON za to, że dla B. Misiewicza stworzył specjalne stanowisko w Polskiej Grupy Zbrojeniowej była całkowicie zasadna i nie powinna nas dziwić. Co jednak ciekawe - zdecydowana większość mediów, które dziś słusznie krytykują wstawienie Misiewicza do PGZ, niemal zupełnie milczała, kiedy córka J. Vincenta-Rostowskiego stała się "Misiewiczem" w MSZ za rządów R. Sikorskiego. To pokazuje jak bardzo "obiektywna" była "czwarta władza" za czasów PO-PSL...

(13/04/2017)

 

     Polski fiskus już 335 tys. razy musiał wydawać indywidualne interpretacje podatkowe. To obrazuje skalę skomplikowania systemu

Skoro to, że musimy płacić podatki jest pewne jak śmierć, może warto aby były one na tyle proste i jasne, by nie musiały być indywidualnie interpretowane przez urzędników? Należy zauważyć, że od 2003 roku, tj. od momentu, kiedy w Polsce zaczęły obowiązywać indywidualne interpretacje podatkowe, wydano ich łącznie ponad 335 tys.! Tylko ubiegłym roku fiskus wydał ich ponad 34 tys., a rekordowy był 2015, kiedy spod ręki urzędników wyszło ich aż 37,7 tys.! To dowodzi niejasności i kiepskiej jakości polskiego prawa podatkowego.

(13/04/2017)

 

     Deklaracja o "przyjaznej interpretacji przepisów" pozostała na slajdzie min. Morawieckiego. Fiskus zaczął odmawiać interpretacji

Jak donosi "Rzeczpospolita" przedsiębiorcom coraz trudniej uzyskać od urzędów skarbowych wiążącą interpretację przepisów podatkowych. W ciągu kilku ostatnich miesięcy fiskus ponad 500 razy odmówił wydania interpretacji, gdyż uznał, że mogłyby one służyć... unikaniu opodatkowania! Jak to leciało? Przyjazna interpretacja przepisów? Jasne zasady? O rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika wcale nie będę wspomniał, no bo po co się denerwować...

(12/04/2017)

 

     MON znalazł Misiewiczowi ciepłą posadę w państwowej PGZ. Oto jak PiS wszedł pięknie w buty PO

Wygląda na to, że PiS nie wyciągnął żadnych wniosków z porażki Platformy w 2015 roku. Misiewicz stał się dla wielu symbolem nepotyzmu i usilnego promowania "swoich". Symbolem, który może przynosić tylko i wyłącznie wizerunkowe straty. Tym bardziej teraz, kiedy w cieniu kolejnej rocznicy Smoleńska Misiewicza wepchnięto cichcem do państwowej spółki odpowiedzialnej za zbrojenia. Oto przykład jak niszczyć zaufanie wyborców i ostentacyjnie pokazywać, że w butach PO partia Kaczyńskiego czuje się całkiem dobrze.

(12/04/2017)

 

     Węgiel znowu daje zarobić! Niewygodne fakty dla tych wszystkich, którzy chcieli zamykać kopalnie i sprzedawać je Niemcom

Wysokie ceny węgla, jakie zaczęły funkcjonować na światowych giełdach od listopada ubiegłego roku powodują, że wydobycie i sprzedaż tego surowca znowu się opłaca. Najlepiej widać to na przykładzie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) - spółki powstałej w celu restrukturyzacji państwowych kopalni. Jeszcze w ubiegłym roku zanotowała stratę w wysokości -327,6 mln zł. Obecnie kolejny miesiąc z rzędu PGG generuje wyraźne zyski, a w cały 2017 rok może zamknąć wynikiem powyżej +370 mln zł! To samo dotyczy innych spółek z sektora górniczego w Polsce.

(11/04/2017)

 

     Mandat za spanie w szoferce? 11 tys. euro! Oto jak wygląda zarzynanie polskiego transportu przez naszych europejskich przyjaciół

Co trzecia ciężarówka jeżdżąca po Europie należy do polskiej firmy. Niestety przestało się to podobać krajom "starej Unii", które w zbyt silnej pozycji Polski zaczęły upatrywać zagrożenie dla własnych interesów. Niemcy postanowili nie czekać na unijne regulacje i sami uchwalili prawo, które najmocniej uderzy w polskie firmy transportowe. Budesrat właśnie zdecydował, że kierowcom odpoczywającym na terytorium Niemiec w szoferkach swoich samochodów niemiecka policja będzie mogła wystawić mandat w wysokości nawet do 11 tys. euro!

(10/04/2017)

 

     Polacy to wciąż tania siła robocza! Po 13 latach w UE nasze płace to zaledwie 1/3 unijnej średniej!

Eurostat opublikował właśnie najnowsze dane na temat przeciętnych wynagrodzeń obowiązujących w poszczególnych państwach UE. Okazuje się, że godzinowy koszt pracy statystycznego Polaka w 2016 roku (w skład którego wchodzi przede wszystkim pensja pracownika) wynosił 8,6 euro na godzinę, co stanowiło zaledwie ok. 34 proc. unijnej średniej, która wynosi 25,4 euro! Co jednak najgorsze - zdaniem Eurostatu przez ostatnie 8 lat nasze pensje wzrosły jedynie o 13,1 proc. (o +1,0 euro), kiedy w UE urosły one przeciętnie o 18,1 proc. (+3,9 euro)!

(10/04/2017)

 

     Bruksela daje zielone światło dla dyskryminacji konsumentów z Europy Środkowo-Wschodniej! Oto prawdziwa "Unia dwóch prędkości"

Komisja Europejska przyznaje z rozbrajającą szczerością: "Międzynarodowe koncerny mają prawo adaptować swoje produkty do poszczególnych rynków, a co za tym idzie - możliwe są różnice w jakości i składzie poszczególnych produktów w zależności od kraju dystrybucji". Powyższe potwierdza, że firmy ze "starej Unii" wciąż mogą zarabiać więcej na sprzedaży gorszych jakościowo produktów w takich krajach jak Polska. I to mimo istnienia jednolitego rynku UE! Europa dwóch prędkości? Oto jak wygląda to w praktyce...

(7/04/2017)

 

     Oto jak wygląda "człowiek honoru". Przegrał słynny zakład o budżet, ale płacić nie zamierza. Nawet na cele charytatywne!

Arogancja i bezczelność Sławomira Neumanna nie znają granic! Ten przewodniczący klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej założył się pod koniec 2015 r. o 10 tys. zł z ówczesnym ministrem finansów Pawłem Szałamachą o realizację budżetu w 2016 r. Neumann twierdził, że deficyt przekroczy 54,6 mld zł, a rządowi nie uda się zrealizować zaplanowanych dochodów. Mylił się w obu przypadkach. Wspomniane 10 tys. zł miał wpłacić do kasy państwa. Właśnie ogłosił, że tego nie zrobi. Nawet na cele charytatywne! To się nazywa mieć platformiany honor...

(7/04/2017)

 

     W 2008-15 LOT miał 748,2 mln zł strat. W 2016 notuje ok. 200 mln zł zysku. Przewozy Regionalne przynosiły straty przez 15 lat. W 2016 miały 51,2 mln zł zysku

Garść ciekawych statystyk: Polskie Linie Lotnicze LOT w latach 2008 - 2015, z tytułu prowadzenia swojej podstawowej działalności (tj. przewozu pasażerów), odnotowały skumulowaną stratę w łącznej wysokości 748,2 mln zł. W roku 2016 latanie nagle stało się opłacalne, bowiem LOT generuje zysk na poziomie ok. 200 mln zł. Coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe osiągnęły też Przewozy Regionalne, czyli największy polski przewoźnik kolejowy. Rok 2016 zakończył się pierwszym zyskiem od 15 lat (tj. od początku istnienia spółki) na poziomie +51,2 mln zł!

(6/04/2017)

 

     Wuefista miał nie po drodze ze starostą z PSL. Wymyślono, że chodzi o "Ucho prezesa". Czy tak się rodzą fake-wiadomości?

Bartłomiej Woś, nauczyciel wf-u z Żagania, został wezwany przez komisję dyscyplinarną z powodu treści, które udostępniał na Facebooku. Okazało się, że miał on nie po drodze z obecnym starostą powiatu Żagańskiego - Henrykiem Janowiczem. Na jego timeline facebookowym można znaleźć wpisy ostro krytykujące tego polityka PSL. Szkoły średnie w powiecie podlegają pod starostwo, gdzie rządzi Janowicz. Czy, aby odwrócić uwagę wymyślono absurdalne wyjaśnienie, jakoby powodem wezwania przed komisje miało być udostępnianie... "Ucha prezesa"?

(6/04/2017)

 

     Polska ujawnia listę strażników KL Auschwitz (niemal sami Niemcy). Zdaniem hiszpańskiego "El Pais", to odwrócenie uwagi od "okrucieństwa Polaków wobec Żydów"

Hiszpański lewicowy dziennik "El Pais" (odpowiednik "Gazety Wyborczej" w Polsce) stwierdził, iż nasz kraj postanowił "napisać historię II wojny światowej od nowa". Jaki jest powód tak kategorycznej opinii? Otóż IPN postanowił opublikować listy strażników KL Auschwitz. Okazało się, że prawie wszyscy byli narodowości niemieckiej (a nie nazistowskiej). Zdaniem autora tekstu to sposób na odwrócenie uwagi od "okrucieństwa Polaków wobec Żydów".

(5/04/2017)

 

     PO przegrała wybory przez gigantyczne afery. PiS przegra przez wymuszanie pierwszeństwa na światłach i bezsensowne wtopy wizerunkowe

O wyniku wyborów w Polsce nie decyduje wierny i oddany danej partii "twardy" elektorat. O wyniku wyborów zawsze decydują wyborcy "umiarkowani", którzy nie utożsamiają się ideowo z żadną partią, a w dniu wyborów głosują na tych, którzy im de facto mniej przeszkadzają. To oni zadecydowali o zwycięstwie PiS w 2015 r. Dziś są za to bombardowani kolejnymi wtopami ludzi pokroju Waszczykowskiego i obrazkami z wypadków rządowych limuzyn, czyli czymś co partia Kaczyńskiego mogła spokojnie uniknąć. Taki widok odstrasza, co z resztą widać już w sondażach.

(5/04/2017)

 

     W Niemczech bezpieka NRD (STASI) została zdegradowana. W Polsce bezpieka PRL (SB/WSW) została autorytetem w TVN

Jeżeli po 28 latach od rzekomego upadku komunizmu do polskojęzycznych mediów mających zasięg ogólnokrajowy jako autorytety, moraliści lub komentatorzy bieżących wydarzeń są zapraszani wysocy funkcjonariusze PZPR, agenci komunistycznych służb lub oficerowie Ludowego Wojska Polskiego, to widać, jak bardzo w "polskiej transformacji" coś poszło nie tak. W Niemczech nie do pomyślenia jest, aby były oficer bezpieki lub aparatu władzy NRD był traktowany jako autorytet w jakiejkolwiek telewizji o zasięgu ogólnokrajowym.

(4/04/2017)

 

     Liczba urzędników w Ministerstwie Finansów: Wlk. Brytania - 1169, Niemcy - 1900, Polska - 2121!

Nie wszyscy wiedzą, że administracja podatkowa w Polsce jest najdroższą w utrzymaniu administracją podatkową w całej Unii Europejskiej. Powodem takiego stanu rzeczy jest skomplikowany, najeżony różnego rodzaju progami, ulgami czy innymi wyjątkami system podatkowy, do którego utrzymania potrzeba olbrzymiej armii urzędników. Zły przykład idzie od samej góry - w Ministerstwie Finansów pracuje 2121 urzędników. To niemal dwa razy więcej niż w resorcie finansów liczącej 65 mln ludzi Wielkiej Brytanii.

(3/04/2017)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu