r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

Polecane informacje i komentarze

- marzec 2017 -

 

 

     W latach 2008-2014 z mapy Polski zniknęło 1146 szkół. Pracę straciło kilkanaście tysięcy nauczycieli, ale dopiero dziś ZNP organizuje strajk

Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) na dziś zaplanował ogólnopolski strajk nauczycieli. Powodem protestu jest zapowiadana przez rząd reforma szkolnictwa, która - zdaniem prezesa ZNP Sławomira Broniarza - może doprowadzić do likwidacji części szkół, a w konsekwencji spowoduje zwolnienia wśród nauczycieli. W kontekście powyższego warto zauważyć, że w latach 2008-2014 zlikwidowano łącznie aż 1146 szkół. Tak po prostu. Bez żadnego związku z jakąkolwiek reformą. Wówczas jednak ZNP nie strajkował. Dlaczego?

(31/03/2017)

 

     Finlandia (w 2006 r.) oraz Austria (w 2011 r.) zrezygnowały ze statusu państwa stowarzyszonego z Eurokorpusem. Nikt z tego powodu nie histeryzował

A propo histerii wokół Eurokorpusu i decyzji MON, aby po 9 latach bezskutecznych starań o status państwa ramowego, pozostać państwem stowarzyszonym (którym jesteśmy nieprzerwanie od 2002 roku), warto zwrócić uwagę, że było kilka państw, które całkowicie zrezygnowały nawet ze stowarzyszenia z Eurokorpusem. W 2006 r. zrobiła to Finlandia, w 2007 r. Kanada, a w 2011 - Austria. Tego raczej nie dowiesz się słuchając i czytając polskojęzyczne media kontrolowane przez zagraniczny kapitał. 

(31/03/2017)

 

     Mało znany fakt: Na Węgrzech obowiązują surowe kary finansowe dla mediów rozpowszechniających fake-wiadomości

W kontekście ostatniego wysypu fake'ów, z jakim mieliśmy do czynienia w polskojęzycznych mediach salonowych, może warto wprowadzić rozwiązania, które obowiązują na Węgrzech? Okazuje się, że w 2011 roku w kraju Madziarów weszła w życie nowa ustawa medialna, która umożliwia nakładanie dotkliwych kar finansowych na stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe oraz wydawców prasowych i internetowych za publikowanie nieprawdziwych informacji mających znaczenie polityczne. Ilość fake-wiadomości natychmiast spadła.

(30/03/2017)

 

     Kłamali rano, kłamali wieczorem. Eurokorpus kolejnym przykładem fake-newsa!

Był już fake o ataku na placówkę NATO, potem wrzutka o 10 sierotach z Aleppo i obrazkowa afera "wiewiórkowa". Za każdym razem kłamstwo goniło manipulację (lub na odwrót). Teraz wymyślili news o tym, że "Macierewicz wyprowadza Polskę z Eurokorpusu". Schemat zawsze taki sam - jedno medium (przeważnie kontrolowane przez zagraniczny kapitał) wypuszcza fake-ową informację, reszta mediów salonowych to powiela, zaczyna się ostra dyskusja, na TVN24 żółty pasek, Wyborcza szczuje, totalna opozycja bije na alarm.

(29/03/2017)

 

     EBOiR znowu wspiera właściciela Lidla i Kauflandu w ekspansji na polskim rynku. Niemcy ponownie otrzymali gigantyczne pieniądze!

Przypomnijmy - w 2015 roku ujawniono, iż Bank Światowy oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) pożyczyły blisko 1 mld dolarów Grupie Schwarz, tj. właścicielowi niemieckich sieci handlowych Lidl i Kaufland, w celu agresywnej ekspansji w krajach Europy środkowo-wschodniej. Teraz okazuje się, że EBOiR przyznał Niemcom kolejny kredyt na wsparcie ekspansji i rozwoju działalności sieci Kaufland w Polsce. Tym razem chodzi o równowartość ok. 425 mln zł. Ciekawe czy jakaś polska firma mogłaby liczyć na podobne wsparcie w celu ekspansji na Zachodzie?

(29/03/2017)

 

     Centrowi wyborcy uciekają od takich jak Waszczykowski - ociężałych nieudaczników będących wizerunkową katastrofą dla rządu

Do czasu, gdy PiS pokazywał (słusznie), że przyczyną niepokojów i destabilizacji jest donosząca na swój kraj totalna opozycja, a samemu zachowywał spokój realizując program partii dbającej o interesy "zwykłych Polaków", nic poważnego mu w sondażach nie groziło. Sielanka nie mogła trwać jednak wiecznie. Do gry weszli ludzie pokroju W. Waszczykowskiego, których działania zaczęły się charakteryzować niejasnym przekazem, niekompetencją czy wręcz śmiesznością. Centrowy "suweren" to dostrzegł, a to on - a nie tzw. beton - decyduje jaka opcja wygrywa w Polsce wybory...

(28/03/2017)

 

     Polska zapłaciła 2,04 mld zł, aby NBP miał dostęp do linii kredytowej w MFW. MFW nie zapłacił Polsce nic, aby mieć dostęp do linii kredytowej w NBP

Taka ciekawostka ze świata finansów - Polska musiała zapłacić równowartość 2,04 mld zł za sam tylko dostęp NBP do linii kredytowej w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW), z której i tak nigdy nie skorzystała. MFW nie zapłacił Polsce ani grosza, aby mieć dostęp do linii kredytowej w NBP w wysokości 6,27 mld euro (ok. 27 mld zł) na ratowanie Grecji. Oto jak się potrafią ustawić międzynarodowi bankierzy.

(28/03/2017)

 

     W czasie gdy krajem współrządziła partia Balcerowicza bezrobocie urosło z 10 do 18 proc., a wzrost PKB obniżył się z 6,6 do zaledwie 0,5 proc.

Kiedy czołowy autorytet ekonomiczny salonu, KOD-u i Wyborczej, krytykuje obecną sytuację "bo ludzie dostali 500+", warto przypomnieć jego największe dokonania. I wcale nie mam tutaj na myśli "terapii szokowej" z początku lat 90-tych. Chodzi o okres lat 1997-2001, kiedy Balcerowicz był wicepremierem i ministrem finansów, a jego partia (Unia Wolności) współrządziła krajem. Kiedy zaczynali rządzić bezrobocie wynosiło 10 proc., a wzrost PKB osiągał 6,6 proc. Kiedy kończyli (2001) bezrobocie wynosiło 18,2 proc., a wzrost PKB obniżył się do zaledwie 0,5 proc.

(27/03/2017)

 

     Niemcom nie podoba się Muzeum Ulmów. Twierdzą, że to "próba przedstawienia Polaków w lepszym świetle"

Niemiecka gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung" stwierdziła, że otwarte w ubiegłym roku Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej może być jedynie "próbą przedstawienia Polaków w lepszym świetle". Dlaczego? Bo pokazywanie losów Polaków, którzy z narażeniem własnego życia ratowali Żydów przed Niemcami skutecznie przykrywa historie o tych Polakach, którzy współpracowali z nazistami i byli wraz z nimi współodpowiedzialni za Holocaust. Oto próbka, jak współcześni Niemcy mogą pisać historię na nowo...

(25/03/2017)

 

     Koszt wywozu śmieci dla 4-os. rodziny w Dreźnie to 80 euro/rok. We Wrocławiu - 240 euro/rok. Oto efekt przyjętej za Tuska ustawy śmieciowej

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak potężne finansowe konsekwencje przyniosła obowiązująca od 2013 roku tzw. nowa ustawa śmieciowa. Miała ona zrewolucjonizować gospodarkę odpadami w Polsce. W praktyce doprowadziła do skokowego wzrostu kosztów wywozu śmieci. W niektórych miastach Polski opłaty z tego tytułu wzrosły nawet 3-krotnie i są dziś wyższe niż w dużo bogatszych niemieckich miastach. Problemy pozostały jednak wciąż takie same. Mimo formalnego obowiązku segregacji nadal większość śmieci trafia ostatecznie na "jedną hałdę".

(24/03/2017)

 

     CBA prześwietla umowy na 661,5 tys. zł, jakie firma T. Lisa otrzymała od rządowej instytucji w latach 2014-2015

Okazuje się, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w latach 2014 - 2015 zawarło ze spółką Tomasza Lisa trzy umowy na łączną kwotę 661,5 tys. zł. Dotyczyły one publikacji komunikatów (artykułów) w portalu INNPoland.pl, a pierwsza z nich również samego stworzenia tego portalu. Problem w tym, że w umowie zawartej ze spółką dziennikarza nie znalazł się zapis o prawie własności do portalu dla NCBR, a w przypadku ostatniej umowy (o wartości 413,9 tys. zł) aż 70 proc. opublikowanych tekstów miała być niezgodna z zamówieniem.

(24/03/2017)

 

     Kiedy rządził Schetyna nie sadzono drzew lecz betonowe słupy pod wyciąg dla kumpla, a chronione lasy karczowano

W nawiązaniu do akcji wierchuszki PO z sadzeniem drzewka w blasku fleszy i pod okiem telewizyjnych kamer, warto przypomnieć nieco zapomnianą już historię nielegalnej wycinki pół hektara chronionego lasu państwowego, by firma należąca do kumpla "Mira" i "Zbycha" mogła swobodnie postawić betonowe słupy pod prywatny wyciąg narciarski. O wszystkim wiedzieli i wszystko nadzorowali ważni przedstawiciele rządu Tuska (gdzie Schetyna był szefem MSWiA) oraz członkowie Platformy Obywatelskiej. By żyło się lepiej. Swoim.

(23/03/2017)

 

     Politykom PO sadzącym pod publiczkę drzewa przypomnijmy raport NIK dot. masakry drzewostanu dokonanej w latach 2010-2014

Oglądając obrazki jak dzielni Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz pod czujnym okiem telewizyjnych kamer i aparatów sadzą jedno drzewko, przypomniał mi się raport NIK o ochronie drzew w miastach. Kontrolerzy wskazali w nim, że w latach 2010 - 2014 drzewa przegrywały z nowymi osiedlami, galeriami handlowymi i parkingami, gdyż politycy na pierwszym miejscu stawiali interes inwestorów, lekką ręką zgadzając się na wycinkę drzew. Pytanie - dlaczego Schetyna z Kopacz nie organizowali takich szopek w latach poprzednich? Czyż nie jest to zwykła polityczna hipokryzja?

(22/03/2017)

 

     Rząd Tuska sprzedał Ciech w 2014 r. za 619 mln zł. W 2016 r. Ciech osiąga 593,5 mln zł czystego zysku!

Przypomnijmy sekwencję wydarzeń - w czerwcu 2014 r. rząd Tuska sprzedał spółce z Luksemburga należącej do Kulczyka pakiet kontrolny nad państwowym gigantem chemicznym za 619 mln zł. W grudniu 2015 r. NIK publikuje raport nt. prywatyzacji Ciecha. Kontrolerzy nie mają wątpliwości - rząd Tuska dopuścił się niegospodarności i braku należytej dbałości o interesy państwa polskiego podczas prywatyzacji ww. spółki. Jakby na potwierdzenie ustaleń NIK, sprzedana za 619 mln zł spółka generuje w 2016 roku na czysto 593,5 mln zł zysku. To się nazywa "złoty deal"!

(22/03/2017)

 

     Jednolita cena książki, czyli co się dzieje, gdy wokół PiS zakręci się zbyt wielu lobbystów

W polskim parlamencie działa oficjalnie 102 lobbystów. Każdy z nich pracuje na rzecz określonych, przeważnie bardzo wąskich grup interesu. Każda z tych grup chce zarabiać jak najwięcej. Niestety, nie zawsze idzie to z interesem "ogółu" społeczeństwa. Co się dzieje, gdy lobbyści są zbyt silni? W zaciszu parlamentarnych gabinetów tworzone są wówczas różnego rodzaju "potworki legislacyjne". Ostatnie przykłady to koncepcja jednolitej ceny książki czy paragraf odraczający wejście w życie niekorzystnej dla banków ustawy o darmowym rachunku.

(21/03/2017)

 

     Dług ostro wyhamował, budżet notuje kolejny miesiąc nadwyżki, a bilans handlowy Polski jest najlepszy w historii

Salonowi ekonomiści z Balcerowiczem na czele muszą być mocno zawiedzeni kumulacją dobrych danych na temat długu, deficytu oraz bilansu handlowego naszego kraju. Warto zauważyć, że pierwszy raz od wielu miesięcy wzrost zadłużenia Skarbu Państwa ostro wyhamował, budżet kraju drugi miesiąc z rzędu nie notuje deficytu (wpływy są większe niż wydatki), a saldo bilansu handlowego Polski w styczniu było najwyższe w historii.

(21/03/2017)

 

     W 2010 r. z wojska odeszło 28 generałów i był spokój. W 2016 r. odeszło ich 26 i nagle wybuchła histeria

Interesujące musi być podłoże "generalskiej histerii", jaka zapanowała w polskojęzycznych mediach kontrolowanych przez niemiecki kapitał oraz w TVN. Wszak w 2010 roku z wojska odeszło aż 28 doświadczonych i wyszkolonych w strukturach NATO generałów. Wówczas jednak nikt nie panikował, a sam MON - kierowany przez lekarza psychiatrę Bogdana Klicha - wypuszczał komunikaty, że to "nic nadzwyczajnego". Kiedy jednak w 2016 r. z wojska odeszło 26 generałów, to nagle wspomniane media zaczęły krzyczeć o "wielkiej czystce" w polskim wojsku.

(20/03/2017)

 

     "W kraju przeciwnika zasiewaj niezgodę i wszelkimi siłami wprowadzaj zamieszanie" - czyli jak zagraniczne media stosują metody Sun Tzu w Polsce

Sun Tzu to jeden z największych starożytnych myślicieli Dalekiego Wschodu. W VI wieku p.n.e. popełnił on dzieło swojego życia pt. "Sztuka wojny", które dziś uznawane jest za najstarszy na świecie podręcznik prowadzenia wojny. Najwyższą umiejętnością zdaniem Sun Tzu jest złamanie oporu przeciwnika bez walki. Aby to osiągnąć należy "zasiewać waśnie i niezgodę między obywatelami wrogiego kraju, wszelkimi siłami wprowadzać zamieszanie i dyskredytować wszystko, co dobre". Niestety, ale metody te są dziś stosowane przez media należące do zagranicznego kapitału.

(20/03/2017)

 

     Spółki strategiczne dla bezpieczeństwa kraju nie mogą być prywatyzowane. Dokonana przez PO sprzedaż PKP Energetyki była tego totalnym zaprzeczeniem

Nie powinno podlegać dyskusji to, że spółki kluczowe dla bezpieczeństwa kraju, które zarządzają strategiczną infrastrukturą czy siecią przesyłową, nie mogą być prywatyzowane, a przynajmniej nie powinny być sprzedawane zagranicznym podmiotom nastawionym tylko na osiąganie zysku. Niestety, ekipa Platformy Obywatelskiej z jakiego powodu uważała inaczej. Dokonana tuż przed wyborami parlamentarnymi przez rząd Ewy Kopacz sprzedaż PKP Energetyki była tego najlepszym przykładem.

(17/03/2017)

 

     Media Sakiewicza, braci Karnowskich oraz fundacja Jana Pietrzaka otrzymują od rządu setki tysięcy złotych. Dobra zmiana? Czy może dojna?

51,5 tys. zł na wkładki do gazety o tematyce historycznej, 20,0 tys. zł na wydanie śpiewnika z kolędami, 67,7 tys. zł na wydanie sekcji w miesięczniku historycznym poświęconej odzyskaniu niepodleglości - to tylko niektóre zlecenia Narodowego Centrum Kultury, jakie w ostatnim czasie otrzymały media kontrolowane przez Tomasza Sakiewicza oraz braci Karnowskich. Na brak zleceń nie może również narzekać fundacja Jana Pietrzaka. Ich wartość przekroczyła 482,6 tys. zł. Dobra zmiana?

(17/03/2017)

 

     Solidarność europejska w praktyce: Unia nie chce kar dla Gazpromu za wyzyskiwanie Polski i innych krajów Europy Środkowej

Przez wiele lat rosyjski Gazprom, jako monopolista w zakresie dostaw gazu do Europy, stosował nieuczciwe praktyki wobec Polski i innych państw Europy Środkowej. Efektem jawnej dyskryminacji było to, że musieliśmy płacić za gaz o 30-35 proc. więcej, aniżeli kraje z Europy Zachodniej. W skali roku traciliśmy na tym procederze od 4 do 4,5 mld zł. Gdy problem w końcu dostrzegła Bruksela, jej urzędnicy łaskawie orzekli: Gazprom obiecał nam, że już tak robić nie będzie dlatego powstrzymamy się od nałożenia kary. Oto słynna europejska solidarność...

(16/03/2017)

 

     Francuski publicysta o Polsce: "Z podziwem i ogromną zazdrością patrzę na Wasz kraj, na Wasz spokój"

Dla Jeana Paula Oury, francuskiego publicysty, eksperta od mediów społecznościowych, dzisiejsza Francja nie daje poczucia bezpieczeństwa. W swoim kraju nie czuje się on pewnie, a polityka imigracyjna z dnia na dzień staje się coraz bardziej absurdalna. Co innego Polska. Na portalu WszystkoCoNajwazniejsze.pl opublikował on tekst, w którym przyznał: - "Z podziwem i ogromną zazdrością patrzę na Polskę. Na Waszą radość, na Wasz spokój, na to, że możecie spokojnie wypić w knajpce, na deptaku, poranną kawę".

(16/03/2017)

 

     Polityk PO bezprawnie pobierał unijne dotacje na eko-plantacje? Kontrola ARiMR nie pozostawia wątpliwości

Metody wyciągania unijnej kasy są wręcz nieograniczone. Wystarczy tylko wiedzieć co i jak. Jacek Chrzanowski, zachodniopomorski polityk PO, wiedział. Zawnioskował o unijne dotacje na uprawę tzw. eko-plantacji. Wszystko szło pięknie aż do czasu kontroli urzędników ARiMR. Okazało się, że na należących do niego 50 hektarach plantacji jabłoni ekologicznych, ponad 30 hektarów nie spełniało kryteriów do uzyskania dotacji. Mimo to Chrzanowski przez wiele lat je otrzymywał. W grę może wchodzić nawet ćwierć miliona złotych. Można? Można!

(15/03/2017)

 

     Jak Niemcy z Rosjanami, przy biernej postawie rządu Tuska, porty w Szczecinie i Świnoujściu zablokowali

Nie wszyscy wiedzą, że Rosjanie w porozumieniu z Niemcami tak ułożyli na dnie Bałtyku dwie pierwsze rury gazociągu Nord Stream, iż do portu w Świnoujściu i w Szczecinie nigdy nie będą mogły wpłynąć statki o zanurzeniu większym niż 13,5 metra (np. duże dalekomorskie kontenerowce). Co prawda w 2011 r. Merkel obiecywała Tuskowi, że w razie potrzeby (np. rozbudowa polskich portów) Niemcy zgodzą się na pogłębienie gazociągu, ale gdy przyszło co do czego, to niemiecki sąd odrzucił polski pozew w tej sprawie.

(14/03/2017)

 

     Holandia i Niemcy (członkowie NATO) są w konflikcie z Turcją (członek NATO). Ale to Polska ma być problemem...

Erdogan trzyma unijne elity na krótkiej smyczy. Oni panicznie boją się napływu kolejnych fal islamskich uchodźców. I właśnie dlatego Tusk, Schulz i Juncker tańczyli do tej pory, jak im Erdogan zagrał. Płacili Ankarze miliardy euro i przymykali oczy na łamanie praw człowieka, byleby tylko Turcja zatrzymała u siebie nową falę uchodźców. Aby odwrócić uwagę na plan pierwszy wysuwali Polskę, wskazując, iż to nasz kraj - a nie Turcja - ma być realnym problemem dla Europy. Jak bardzo plan ten był krótkowzroczny pokazują ostatnie dni.

(13/03/2017)

 

     Sztuka dezinformacji niemieckich mediów i policji na przykładzie ataku w Dusseldorfie

Na dworcu w Dusseldorfie napastnik ranił siekierą 7 osób. Niemiecka policja, a w ślad za nią niemieckie media, niemal natychmiast wypuściła narrację, że sprawca cierpiał na zaburzenia psychiczne. Wykluczono motyw ataku terrorystycznego. Ujawnili również, że "sprawca jest z Wuppertalu". Dopiero później zaczęli precyzować, że jedynie mieszkał w Wuppertalu, a w rzeczywistości pochodzi z "krajów byłej Jugosławii". Nadal jednak nie wspominali, że pochodzi z Kosowa, gdzie ponad 90 proc. ludności to muzułmanie...

(11/03/2017)

 

     Kinga Rusin (TVN) chciała przywalić Lasom Państwowym. Okazało się, że Lasy znokautowały Kingę Rusin!

Prezenterka telewizyjna TVN chciała zabłysnąć przed swoimi fanami atakując w niewybredny sposób Lasy Państwowe. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że Lasy to konkretny przeciwnik i pijarowo mogą wyprowadzić nokautujące uderzenie. Tak też było w przypadku pani Rusin. Z drugiej strony - nie powinno to nas jednak dziwić. Wszak mamy do czynienia z telewizyjną celebrytką, która dziś protestuje przeciwko pozyskiwaniu drewna z lasów, kiedyś jednak lansowała się siedząc przy porąbanych kawałkach drzewa na tle drewnianego domku...

(10/03/2017)

 

     Kolejna skandaliczna prywatyzacja! Spółka będąca właścicielem wielu atrakcyjnych nieruchomości w Warszawie była warta 197 mln zł. Sprzedali ją za 115 mln...

Kontrolerzy NIK nie mają wątpliwości - przy prywatyzacji należącej do Skarbu Państwa spółki "Meble Emilia" doszło do poważnych nieprawidłowości. W opracowanym przez rząd Tuska memorandum w/s sprzedaży promowano nierentowny obrót mebli (spółka chciała się z tego wycofać). Nie eksponowano natomiast kwestii wielu nieruchomości w ścisłym centrum Warszawy, których spółka była właścicielem oraz zarządcą i które windowały jej szacunkową cenę. Ostatecznie Meble Emilia sprzedano za 115 mln zł, mimo iż wartość zbywanych udziałów wyceniano na ponad 197 mln zł.

(9/03/2017)

 

     Oficjalne dane UE: Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w całej Europie. Co na to feministki?

Gdy czarne feministki zaczynają wykrzykiwać, że czują się w Polsce "zniewolonymi ofiarami przemocy patriarchatu", warto im przypomnieć wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych UE w/s przemocy stosowanej wobec kobiet. Zgodnie z jego treścią Polska jest obecnie najbezpieczniejszym krajem dla kobiet w całej Unii. W "postępowych" krajach takich jak Francja, Holandia, Szwecja czy Dania przemocy fizycznej lub seksualnej doświadcza od 44 do 52 proc. populacji kobiet! Tymczasem w Polsce ten niechlubny współczynnik wynosi zaledwie 19 proc.

(8/03/2017)

 

     Cztery działki w centrum Warszawy warte 100 mln zł zostały przejęte za 852 tys. zł! Reprywatyzacyjny horror trwa w najlepsze!

Czytając ostatnie doniesienia o reprywatyzacji w Warszawie, nóż w kieszeni sam się otwiera. Zgodnie z ujawnionym wczoraj raportem CBA, z powodu nieprawidłowości urzędników stołecznego magistratu, ktoś nabył 4 działki w samym centrum Warszawy o wartości 100 mln zł za kwotę... 852 tys. zł! Miasto w każdym z tych przypadków było tzw. ustawowym spadkobiercą i powinno uczestniczyć w postępowaniu spadkowym. Niestety, z uwagi na zaniechanie urzędników tak się jednak nie działo. Co było tego powodem? Odpowiednie dojścia? Układ? Zgoda ważnych polityków?

(8/03/2017)

 

     Jacek Saryusz-Wolski nigdy nie powiedział, że "polskość to nienormalność". Nigdy też nie wnosił o sankcje przeciw Polsce. I właśnie dlatego musiał być usunięty z PO

Jak bardzo Jacek Saryusz-Wolski nie pasował do Platformy Obywatelskiej pokazuje to, jakimi sprawami zajmował się jako poseł do Parlamentu Europejskiego. Bezpieczeństwo energetyczne, obronność, polityka gospodarcza - a wszystko to z uwzględnieniem interesów i punktu widzenia Polski. Saryusz-Wolski nigdy nie powiedział, że "polskość to nienormalność". Nigdy też nie wyraził zgody na nakładanie na Polskę sankcji gospodarczych w jakiejkolwiek postaci. I tutaj należy upatrywać rzeczywistych powodów jego usunięcia z PO.

(7/03/2017)

 

     Niemcy mogli wybudować tuż przy granicy z Polską kopalnie odkrywkową i elektrownie na węgiel. Polska przy granicy z Niemcami już nie...

Nie wszyscy wiedzą, że w oddalonej o kilka kilometrów od granicy z Polską niemieckiej miejscowości Janschwalde działa olbrzymia elektrownia na węgiel brunatny wydobywany z okolicznych kopalni odkrywkowych. 20 kilometrów dalej w polskim Gubinie, miała powstać elektrownia węglowa wraz z okalająca ją odkrywkową kopalnią węgla brunatnego. Miała, bowiem przedstawiciele niemieckich gmin przygranicznych oraz Greenpeace złożyli protesty, które przyczyniły się do wstrzymania realizacji tej inwestycji. Niemcy mogą. Polska już nie.

(7/03/2017)

 

     Kopalnia w Adamowie była warta 144,6 mln zł. Rząd Tuska sprzedał ją Solorzowi-Żakowi za 67,3 mln zł!

W 2012 roku ekipa Tuska sprzedała spółce ZE PAK (należącej do Zygmunta Solorza-Żaka) pakiet kontrolny akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona, co roku przynosiła zyski i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Co ciekawe - Aleksander Grad, który jako minister Skarbu Państwa w rządzie Tuska rozpoczął proces prywatyzacji tej kopalni - został w 2016 r. prezesem zarządu ZE-PAK.

(6/03/2017)

 

     Prywatna spółka, która na podstawie tajnej umowy zarządza 60 km autostrady A4, miała aż 165 mln zł zysku za 2016 r.!

Zarządzająca ok. 60 kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Katowicami a Krakowem spółka Stalexport ogłosiła, że za ubiegły rok osiągnęła ponad 165 mln zł zysku na czysto. Przypomnijmy, że podpisana w 1997 r. między Stalexportem a państwem polskim umowa koncesyjna na zarządzanie wspomnianym odcinkiem autostrady (wybudowanym ze środków publicznych i z kredytów poręczonych przez polski rząd) jest do dzisiaj tajna! Jednorazowy przejazd tym krótkim fragmentem A4 jest za to bardzo drogi i kosztuje kierowcę auta osobowego aż 20 zł!

(6/03/2017)

 

     Nie LexSzyszko, a wichura. Nie drzewo, a gałąź. Nie rząd, a magistrat HGW. Afera wiewiórkowa jako symbol FAKE-news i manipulacji!

Słynna już na całą Polskę wiewiórka wkrótce może stać się symbolem FAKE-newsa i totalnej manipulacji. Zdjęcie trafia do sieci, a Wyborcza dopisuje narracje, jakoby biedna wiewiórka była ofiarą "rzezi" drzew urządzonej przez "pisowskiego ministra środowiska". Na Facebooku płomień - ponad 30 tys. udostępnień i histeria internautów. Jaka jest rzeczywistość? Rzekomo ścięte w wyniku LexSzyszko drzewo z wiewiórką w środku okazało się być... uszkodzoną przez wichurę gałęzią, zaś na jego ewentualną wycinkę zgodę musiałby wydać magistrat Gronkiewicz-Waltz.

(3/03/2017)

 

     Największe prywatyzacje w epoki Tuska. Zobacz jak pięknie wyprzedawali majątek Skarbu Państwa

W latach kiedy premierem był Donald Tusk (2008-2014) władze naszego kraju dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa za łączną kwotę 58,615 mld zł (prywatyzowano m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne). O skali tej wyprzedaży niech świadczy fakt, że po odsunięciu od władzy ekipy Tuska przychody z prywatyzacji spadły KILKUSETKROTNIE! w 2016 roku Ministerstwo Skarbu Państwa sprywatyzowało majątek o łącznej wartości zaledwie... 44 mln zł.

(3/03/2017)

 

     Skoro obrażanie żydów jest antysemityzmem, a obrażanie muzułmanów - islamofobią, to dlaczego obrażanie chrześcijan nazywane jest sztuką?

Kilka dni temu Jacek Żakowski na antenie radia TOK FM powiedział o "Klątwie", że jest "wielkim dziełem sztuki" i "wielkim spektaklem". Skoro przedstawienie, gdzie odbywa się m.in. scena seksu oralnego z figurą św. Jana Pawła II przy akompaniamencie nagrania papieskiego kazania, a aktorzy niszczą krzyże uderzając nimi w podłogę, jest wg publicysty Gazety Wyborczej "wielkim dziełem sztuki", to dlaczego obrażanie na scenie żydów lub muzułmanów uchodzi raczej za antysemityzm i islamofobie?

(3/03/2017)

 

     Sąd: Wejście do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO było legalne! Czy tefałeny odszczekają histerię jaką wówczas wywołały?

Przypomnijmy - pod koniec 2015 r. do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO weszli urzędnicy MON w asyście Żandarmerii Wojskowej. Znaleziono dokumenty z różnymi klauzulami tajności, które nigdy nie powinny tam trafić. Niesamowity ryk i histerię wszczęły wszystkie media salonowe. Padały nawet stwierdzenia, że urzędnicy MON dokonali "zamachu" na jedną z placówek NATO w Polsce. Co się jednak okazało? Że nie była to żadna placówka NATO, sąd zaś uznał, iż wszystko było legalne i przedstawiciele MON mieli prawo tam wejść. Czy tefałeny odszczekają?

(2/03/2017)

 

     Tempo przyrostu polskiego długu było ponad 4-krotnie wyższe od tempa przyrostu polskiego PKB!

Zgodnie z ostatnimi odczytami GUS - tempo wzrostu polskiego PKB na koniec czwartego kwartału 2016 r. wyniosło 2,7 proc. Wynik nie najgorszy, który jednak marnieje, gdy go się zestawi z tempem przyrostu polskiego długu. Zgodnie z ogłoszonymi wczoraj przez Ministerstwo Finansów danymi, zadłużenie Skarbu Państwa na koniec 2016 r. wyniosło 928,6 mld zł i w ciągu roku zwiększyło się o 11,3 proc. (+94,1 mld zł). To oznacza, że procentowy przyrost długu był ponad 4-krotnie wyższy od procentowego przyrostu polskiego PKB. 

(1/03/2017)

 

     Pomoc publiczna dla niemieckich i francuskich stoczni była legalna. Dla polskich już nie, bo rząd PO uznał, iż "nie wypada" spierać się z Brukselą

Stocznie francuskie i niemieckie, tak samo jak stocznie polskie, otrzymały swego czasu pokaźną pomoc publiczną, która pozwoliła im na przetrwanie. W odróżnieniu od stoczni polskich nie musiały jej jednak później zwracać jako nielegalnej. Rządy tych państw weszły bowiem w spór z Komisją Europejską lub też potrafiły racjonalnie uargumentować powody przyznania pomocy. Rząd Platformy uznał, że od decyzji Brukseli w zakresie polskich stoczni "nie wypada się odwoływać" (sic!).

(1/03/2017)

 

    

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu